Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » "Ne most udvarolj! " Miért...

"Ne most udvarolj! " Miért mondják ezt a tanárok?

Figyelt kérdés

tök mindegy, hogy fiúnak vagy lánynak mondják, tök mindegy az is, hogy általánosban vagy középiskolában, előszeretettel használják ezt a felszólítást a tanárok, ha két ellenkező nemű BARÁT beszélget órán. oké, szóljanak ránk, hogy ne beszélgessünk, vagy ültessenek el, vagy nem tudom, de ez a mondat akkor is eléggé megalázó a sok gyerekes osztálytárs előtt, akik rögtön kinevetnek és kombinálni kezdenek...

vagy ennyire hihetetlen, hogy mindenféle "udvarlás" nélkül beszélget egy fiú és egy lány?

én 18 elmúltam, és még mindig ezzel a mondattal találkozom szembe néha.

amúgy lány vagyok.


2014. márc. 10. 20:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

"előszeretettel használják ezt a felszólítást a tanárok, ha két ellenkező nemű BARÁT beszélget órán."


Még mindig jobb, mintha akkor szólnának így, amikor két azonos nemű BARÁT beszélget órán.. :)

2014. márc. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

Mivel nem keverhet le egy jókora nyaklevest, mint 20 éve, ha beszélgettél órán. Egy "hagyd abba a beszélgetést" felszólítás meg te magad is tudod, hogy mennyit ér.

Egyébként meg ebben nincs semmi sértő vagy megalázó, főleg 18 évesen. Ha meg ennyire bántja a kicsinyke kis gyermeki lelkedet, akkor van egy roppant jó megoldás: ne beszélgess az órán.

Erre azzal vágnál vissza, hogy vajon én mindig csendben maradtam-e órán? A válasz: nem. De azért tudtam, hogy hol a határ. Amit ha átléptem, nem hisztirohamban meg gyerekes sértődésben törtem ki, amiért rám mert szólni a tanár, hanem egyből megértettem, hogy rosszat csináltam. Egyébként ezzel nem csak az a baj, hogy te nem figyelsz, hanem hogy más sem tud. Mert ugye nem mindenki csak azért jár be az órákra, hogy az ellenkező nemű barátjával dumáljon.


Egyébként meg magas szinten állhatsz szellemileg, ha neked ebből az jött le, hogy a tanárt az érdekli, hogy te ugyen kivel milyen kapcsolatban állsz.

2014. márc. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a KEDVES, normális válaszokat! :)


gondoltam, hogy nem érdekli, hogy milyen kapcsolatban állunk, és nem is sírtam. egy dolog miatt bánt: a gyerekes o.társak miatt, akik az órán és a következő szünetben ezzel nyaggatnak, és még jó párszor utána is felhozzák.


de ezen az oldalon nagyon sok ember bántja az ismeretlent minden ok nélkül... biztos nincs minden rendben odabent a fejecskéjükben :) és én azért szólok be, mert nekem is beszóltatok.

2014. márc. 11. 15:01
 14/16 anonim ***** válasza:

1.Órán minek beszélgetsz?

2.Régen ezért a fiú körmöst kapott volna,vagy jól felpofozta volna érte a tanár.

2014. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
mert órán jutott eszembe valami, húha :)
2014. márc. 11. 15:46
 16/16 anonim válasza:

Sajon mivel a " hagydabba a beszélgetés" nem használ a tanárok abban reménykednek hogyha ezzel eléggé zavarba tudnak hozni nem fogsz többet beszélni.


A "ne pofázz órán" magas színvonalú válaszokkal meg törődj mert sajos sok egoista ember szerint aki nem úgy gondolkodik ahogy ők akkor az egy idióta.

2014. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!