Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jobb lenne év végén színt...

Jobb lenne év végén színt vallani?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak_..


Ez egy kis előtörténet a novemberben és a december elején kialakult érzelmeimről.Szóval van ez a 38 éves tanárnő,valahogy beleszerettem 2013 november végén és december elején.Tulajdonképpen később azt hittem hónapokig(3 hónapig),hogy csupán csak testi vonzalomról van szó,de ma újra fellángoltak az érzelmeim iránta.Kezdem úgy érezni,hogy ez a dolog egyenlőre nem múlhat el,és ez sok mindenben akadályoz,de főképp abban,hogy megtaláljam a számomra legmegfelelőbb partnert(akár nő,akár pasi).Hiába próbáltam őt tanárként kezelni/bánni vele,de valahogy másképp nézek rá.Tudom,hogy köztünk nem lehet semmi,mert ő heteró,meg van egy kislánya,őt pedig nem szeretné elveszíteni.Amúgy azóta elvált nő lett belőle.Szóval a következő most a szituáció,amiért az érzelmeim újra fellángoltak iránta:ma volt vele órám,és gyakorlatoztunk..közben végig a szemembe nézett,ha magyarázott.Ezt a többiek nem veszik észre,vagy én nem is tudom,de senki szóvá nem teszi soha..mondjuk jóba se vagyok velük,szóval lehet,hogy a hátam mögött mégis csak megy a pletyka,nem tudni..de szerintem nem,mert akkor már visszahallottam volna.

A lényeg az,hogy nem fogom tudni eltitkolni előtte örökre ezt az érzést,ha sikerül elballagnom ebből az iskolából,akkor szeretném elmondani neki,hogy valójában mit is éreztem én..vagy akár..előbb is,közvetlenül ballagás előtt.

Nem tudom,hogy mit fog ő ehhez szólni,de ebbe az iskolába én stílusosan jöttem,és stílusosan szeretnék innen távozni,emelt fővel,hogy mindent elmondtam és megtettem,amit csak tudtam és akartam.

Mégis..vajon jól teszem,hogy színt vallok?Mit fog ő ehhez szólni?

Nem gondolom,hogy bármi esélyem lenne nála az életben,de mégis úgy érzem,hogy ennyivel tartozok neki is,és saját magamnak is.Mindig azt mondtam,hogy én őszinte vagyok,és nyílt lapokkal játszok és tartottam is ezekhez magam.És most mégis úgy érzem,hogy kell megerősítés,meg a vélemény..meg kíváncsi vagyok,hogy vajon mit reagálhat ő..


2014. márc. 11. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem beképzeled. Az ember hajlamos azt hinni, hogyha a szerelme ránéz vagy hozzá beszél, akkor biztos hosszan csak az ő szemébe bámul és blablabla. Tanár, az isten áldjon meg, nem magyarázhat a lámpabúrának Valaki legalább figyel rá, elég szar lehet egy válás.

Máskülönben mg színt vallani. Úgy őszintén, minek? Nagyjából egy a millióhoz az esélye, ha nem kevesebb, hogy tönkretennél egy jó emberi kapcsolatot. Nem "tartozol" neki semmivel, az ilyen fennkölt szövegeket hagyd meg az amerikai filmeknek. Jobb esetben csak azt mondja, hogy sajnálja, de ez kizárt, rosszabb esetben még ki is akad, hogy ez nagyon kizárt. Még ha nem is akad ki annyira, azt borítékolhatod, hogy a kapcsolatotok meg fog romlani.

Mellesleg 17 éves vagy, ő meg egy 38 éves nő, gyerekkel. Semennyire nem látod ezt reálisan, mert gyerek vagy még és elbutít a rózsaszín köd is, de egy ilyen színvallással 99,99%-ra magad alatt vágnád csak a fát és borzasztóan megbánnád a dolgot.

2014. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
64%
Igaza van az elsőnek, de a te döntésed.
2014. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azóta 18 lettem,és tudom jól,hogy nem lehetne vele semmi komolyabb.

Ez nem amerikai filmes szöveg..

..és most fogok ballagni..

2014. márc. 12. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Felfogtuk, hiába pontozgatsz le, csak te nem érted meg, hogy semmi értelme. Nem visz előrébb az életben, hogyha elmondod neki, ez baromira nem az egyenesség témája. De ha belenyugodtál abba, hogy jó eséllyel tönkreteszed a kettőtök közt lévő bizalmi kapcsolatot (mert lássuk be, normális ember nem tud és nem is akar olyan közelében maradni, aki szerelmes belé, de ő nem akar semmit tőle), hiába mégha megértő is lenne, ő már felnőtt és teljesen más szemszögből látja a dolgokat, mint te -tetszik vagy sem- gyerekként.
2014. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ha innen elballagok,akkor már az égadta egy világon semmi közöm nem lesz sem hozzá,sem az iskolához.
2014. márc. 12. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Jó, akkor azt mondd meg, ha már egyszer eldöntötted, hogy megteszed, minek kérdezed meg? Mert azon kívül, hogy hajtod a magad igazát és önigazolást keresel, hogy ezt kell tegyed, más itt nem történik, az észérvekre tojsz magasról, mert számodra nem észérvek. Akkor meg? Értelmes ember nem fogja azt mondani, hogy csináld persze, mert neked kell eldönteni. Viszont valahol mélyen te is tudod, hogy ez egyáltalán nem egy ésszerű megoldás, máskülönben nem írtad volna ki ezt a kérdést.
2014. márc. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!