Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mire kell majd figyelnem a...

Mire kell majd figyelnem a középsuli első napjaiban? Lassan 15 éves/L

Figyelt kérdés

Jövő szeptemberben kezdem a gimit, és már nagyon várom, mivel utálom az általánost. Nyelvi előkészítővel indítok a Váci Piarista Gimnáziumban, amiről annyit kell tudni röviden, hogy az átlagnál egy fokkal erősebb, katolikus iskola.

Már odajárok edzésre (vívás) és tudom azt is, hogy több a fiú, mint lány és viszonylag sokan járnak egy osztályba. (30-35 fő)

Annyi lenne a kérésem, hogy adjatok nekem valami tanácsot, azzal kapcsolatban, hogy hogyan viselkedjek az első tanítási napokon. Ki mellé üljek? A régi osztálytársnőm, legjobb barátnőm mellé, vagy inkább valami "új" ember mellé, hogy másokkal is jóban legyek?

Mit vegyek fel első nap? Legyek csinosabb, mint szoktam, vagy átlagos?

Tanárokkal, felsőbb évfolyamokba járókkal hogyan viselkedjek?

Ilyen dolgok. Kérem, aki tud, az szánjon rám egy kis időt és írjon hosszú választ.

Köszönöm szépen előre is!:)



2014. márc. 26. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd túl komolyan. A gimnázium ugyan az, mint az általános iskola, csak egy évvel idősebb vagy, mint 8. osztályban.
2014. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Legyél udvarias, kedves, mosolygós mindenkivel.

Szerintem nem fontos rögtön új ember mellé ülnöd, furán is jönne ki ha nem a barátnőd mellé ülnél. Lesz még bőven időd a többieket megismerned.

Olyan ruhát vegyél fel amiben jól érzed magad, kényelmes, nem kirívó. Első nap aki miniszoknyában, kivágott blúzban stb jelenik meg, meglesz róla mindenkinek a véleménye :)

Tanároknak add meg a tiszteletet, de ezzel szerintem nem lesz gondod ha már most ennyire foglalkozol vele hogyan is viselkedj majd.

Nem tudom ott szokás-e a felsősök részéről a csibe/gólyaavatás, nálunk volt. (vidéki gimi) Ez annyiból állt, hogy a felsősök az újaknak mindenféle vicces,idétlen feladatot találtak ki, kb 1 héten keresztül, a végén volt egy avatóbuli.

Egyébként meg érezd jól magad majd, és tanulj szorgalmasan :)

2014. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első nap tuti évnyitó lesz, tehát akkor ki kell öltözni ünneplőbe - a szokásos. A többi kérdésedre meg az a válasz, hogy viselkedj úgy, ahogy eddig. Gondolom, eddig sem volták bunkó az osztálytársakkal meg tiszteletlen a tanárokkal. Ezután se legyél az. Ennyi. Semmi különleges nincs a középiskolában az általánoshoz képest. Csak egy másik épület, más emberekkel.
2014. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Ne ülj új ember mellé szerintem, az a barátnődnek úgy jönne le, hogy nem érdekled. De attól beszélgess másokkal, légy nyitott, mosolygós és közvetlen. Sokan lesznek biztos, akik nem ismernek senkit. Nem kell kicsípned magad első nap (nekünk előtte vasárnap szokott évnyitó lenni egyébként) csak úgy nézz ki, ahogy minden nap ki fogsz utána. Tanárokkal és felsősökkel tisztelettel. Felsőbbévesként mondom, hogy nincs rosszabb, mint amikor idejön egy kis kilencedikes és azt képzeli, hogy övé a világ mert gimis, eléd megy a menzasorban, parasztkodik meg minden. Rájuk is szólunk, mert mi is voltunk kicsik és tudtuk, mi az a tisztelet. Nem kell maguk elé engedniük sehol, de elvárom, hogy mögém álljanak be, mert én hatodik óra után nem azért megyek ebédelni, mert mehetek is haza, hanem mert nyolcadik óra után már nem tudok.

Sok sikert :)

2014. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosbb, hogy ne játszd meg magadat! Az természetellenesen fest. És nem kell túl komolyan venni ezt a suli-ügyet. Szerintem ülj a barátnőd mellé. Mosolyogj, köszönj. De úgyis jönni fog magától, hogy hogyan viseldj. Első nap lehet, hogy ünneplő kell. Ne öltözködj túl kirívóan, csak ahogy szoktál.
2014. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne pisilj be. Elég ciki.
2014. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Semmiképp ne hidd azt, hogy egyszerű lesz, ne eressz le, kivéve, ha nem akarsz gimi után valami egyetemre menni.
2014. ápr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szeretted?
2021. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!