Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolában tornaórákon a...

Iskolában tornaórákon a labdajátékokat milyen célból kényszerítik rá az emberre?

Figyelt kérdés

Ilyen csapatban játszandó játékokat mint futball, röplabda, kosárlabda.

Rendben van, hogy mozogni kell, de ha egyszer valakinek annyira nem megy, hogy csak hátráltatja szó szerint a csapatát amibe belekerül, minthogy bármi haszna is lenne belőle a csapatnak, akkor minek ráerőltetni? Miért nem lehet megengedni, hogy valami mást csináljon, mondjuk fusson vagy ilyenek? Az is mozgás, és több értelme van, mint a pályán ügyetlenkedni, legalábbis szerintem.


2014. márc. 29. 15:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Aztán meg bosszankodik a csapat meg a tanár is, ha mindig elrontja a dolgokat a játék alatt.
2014. márc. 29. 15:41
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Együttműködés, csapatszellem, kudarc elviselésének, felelősség tanítása. Szem-kéz / szem-láb koordináció fejlesztése,
2014. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 manó1235 ***** válasza:
én is ilyen béna vagyok.. és ezért utálok játszani a többiekkel mert mindig miattam vesztenek.. és a tanár már tudja h én vagy egyedül gyakorlom a kosárra dobást vagy a kondiban vagyok inkább :)
2014. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

amiért a többit is ráerőltetik...ezek szerint nem változott a helyzet az én iskoláskorom óta, sajnos..


38 vagyok, utáltam a tesiórákat, rövidlátó voltam, ügyetlen, s folyton megaláztak. most meg egy csomót sportolok..ha az iskolai tesiórákat veszem csak alapul, akkor egy életre megutálom a sportot.

2014. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezzel le van tudva a tanerő részéről az óra. Bedob egy labdát középre ,aztán 45 percig szunnyadhat a szertárban.

Én se szerettem a csapatjátékokat ,mindig vita és verekedés lett a végük.

2014. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Itt elég keményen odafigyel a tanár a játékra, és ha valaki bénázik vagy ökörködik akkor rászól, többszöri alkalommal meg ráordibál vagy ilyesmi.
2014. márc. 29. 16:35
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Jókat mosolyogtam egyes válaszokon :).

A tesi óra is a tanártól függ azért, akármennyire hihetetlen. Nekünk válogatott verseny osztályunk volt, s szülők is aktívan részt vettek tanításunkban otthon és értekezleteken is, így nekünk kölyköknek eszünkbe nem jutott ellenkezni. Nagyon szerettem. Emellett volt normális gyerekkorunk is, szerelmesek is voltunk, de nem térek ki erre.

Egy fegyelmezett osztállyal tanárok is szerettek dolgozni, így a torna tanárnő is.

Válaszom a kérdésedre benne van az egyik előző válaszoló soraiban: küzdés, veszteségek feldolgozása, mozgás, taktika, ilyesmik. Van még az a bizony gömbérzék is, amit jó, ha fejleszt az ember ... :)

2014. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
és mégis melyik az a hú, de megmosolyogtató válasz?
2014. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom a sok kis gyökér utálom a tesit válasza...
2014. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
pedig igenis utáltam. ugyanis, a tesitanárok voltak a legnagyobb parasztok, köze nem volt a testneveléshez az óráknak. a leginkább arra ment, hogy a bunkó tesitanárok kiéljék a szadista hajlamaikat. semmit nem mondtak el, hogy mit miért, hogyan, mi mit fejleszt, ha nem tudod a gyakorlatot kivitelezni, mit csinálsz rosszul, hogyan gyakorold. fuss le 100 métert, mássz fel a kötélre, csináld ezt, csináld azt, hogy hogyan, ha ügyetlenke vagy,(meg rövidlátó), egyik se mondta el, csak a megalázás volt. egyik se jutott el odáig, hogy ha az embernek négyes-ötös dioptriája van, és tesin nem hordhatja a szemüvegét, akkor elég nehéz lesz eltalálnia mondjuk a kosarat a kosárlabdánál. de bármi mást is mondhatok, ha az iskolás tesiórákat veszem alapul, egy életre megutálom a sportot. szerencsére az egyetemen ez változott, rengeteg sportot kipróbálhatott az ember, és az edzők segítettek, magyaráztak, nem az ment, mint általánosban és gimiben, hogy de béna vagy, nem tudod megcsinálni.
2014. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!