Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolában tornaórákon a...

Iskolában tornaórákon a labdajátékokat milyen célból kényszerítik rá az emberre?

Figyelt kérdés

Ilyen csapatban játszandó játékokat mint futball, röplabda, kosárlabda.

Rendben van, hogy mozogni kell, de ha egyszer valakinek annyira nem megy, hogy csak hátráltatja szó szerint a csapatát amibe belekerül, minthogy bármi haszna is lenne belőle a csapatnak, akkor minek ráerőltetni? Miért nem lehet megengedni, hogy valami mást csináljon, mondjuk fusson vagy ilyenek? Az is mozgás, és több értelme van, mint a pályán ügyetlenkedni, legalábbis szerintem.


2014. márc. 29. 15:41
1 2
 11/15 csaba4400 válasza:
Ezt én sem igazán értem az osztályban egyedűl én vagyok béna tesiböl és ott bénázom a pályán ráadást engem utálnak az osztálytársaim igy szándékossan sérűlést okoznak nekem pl kosárban betőrték az orrom a lapdával, fociban a labda helyett az én kezembe rugtak bele el is tört szerintem a tanár azt akarja nekem minnél rosszabb legyen.
2014. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is utálom a tesit a mai napig,már 9.félév óta gyógytesire járok,de itt is üvölt velem a "tanár",pedig most én csinálom normálisan,amit kell,ő meg nem foglalkozik velünk(4 emberrel).Csak az egyik csajt szereti,ő rá sosem szól rá,mikor előbb befejezi a tesit,velünk hármunkkal meg mindig üvölt,pedig mindhárman rendesen csináljuk,amit kell,tényleg!


Szerintem a mozgásnak az lenne a szerepe,hogy fejlődj és érezd jól magad.A többi órán úgyis stresszelhetsz,mert van tétje annak,ha nem teljesítessz megfelelően.Nem mondom én,hogy aki jó tesiből,az butább,de sajnos általában nálunk ez a tapasztalat,nálunk ez a helyzet.A tesis osztály(mert van egy ilyen velünk párhuzamos osztály) olyan rossz mindenből,hogy a tanárok agyba-főbe panaszkodnak(mondjuk ezt lehet,hogy nem előttünk kellene,de mégis megteszik).

Az osztály egy része matekból okosabb,a másik része pedig a humán tantárgyakból az(én a humán tantárgyakból vagyok jobb).A tesi nálunk nem sokat számít,szinte semmit,csak ezt a tanár nem fogja fel.Elég lenne a fele gyakorlatot csinálni,kevesebb jegy is bőven elég lenne a lezáráshoz.Tudtommal 2-3 jegy is elég ahhoz,hogy lezárjanak.Mondjuk órai munkára meg egypár gyakorlatra kellene szerintem jegyet adni.


A mozgás fejlődés,egészség és öröm-ezt kellene hangsúlyozni!Nem azt,hogy hogyan alázzunk meg embereket.Mert sajnos a versenyszellem arra irányul,hogy "nyerni jó,a vesztesek meg lúzerek".

Pedig nekünk körülbelül már 4.osztályban megtanították,hogy "Ha nem nyersz az nem baj,csak az a lényeg,hogy jól érezd magad!"

Nem túl jók voltak az osztályaim,ahova jártunk.De az már általános 6.osztályában kialakult,hogy nem bántanak senkit azért,ha a fociban vagy a kéziben,vagy bármilyen játékban rosszul teljesít.

Középiskolában meg ez alapból így volt még 9.-ben is már(pedig akkor butább lányok is voltak még az osztályban),mert nekünk volt annyi eszünk,hogy nem fogjuk fel a dolgokat ilyen gyerekesen és bután.

Kicsit elgondolkozhatnának a maximalisták ezen is.Aki tesiből ennyire durva szinten maximalista,az gondolkodjon el!:

1.Neked milyen lenne,ha megaláznának?

2.Neked milyen lenne,ha kiközösítenének?

3.ÉS EGYÁLTALÁN:FOGJÁK TŐLED KÉRDEZNI,HOGY A CSAPATAID AZ ISKOLÁBAN NYERTEK-E A JÁTÉKOK SORÁN!?


18/L

2014. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
na, úgy látom, sajnos nem változott a helyzet az elmúlt húsz év alatt...nálunk is teljesen kiakadtak, hogy de béna vagy, nem tudtad elkapni a labdát, meg miattad kaptunk ki. kit érdekel, hogy egy iskolai kézilabda meccsen, vagy akármin ki nyer?
2014. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez sose változik. Fel kell mentetni magad orvosi papírral és nyugalmad lesz . Ha meg sportolni akarsz ,akkor elmész otthon futni, bicajozni, kondizni, nem kell csapatjátékon égetni magadat évekig.
2014. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
pedig elég szomorú, hogy nem változik. és attól még, hogy ügyetlen a labdajátékokban, élvezhetné őket, ha nem aláznák meg...én se vagyok valami ügyes egyik sportban se, mégis sportolok, és élvezem, mert most már azért csinálom. de ha a tesiórákat veszem alapul, mindent megtettek, hogy megutáljam egy életre a mozgást.
2014. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!