Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan küzdjem le a tanulás...

Hogyan küzdjem le a tanulás undoromat?

Figyelt kérdés
Nem az iskolával van bajom, azzal minden rendben, de itthon mikor le akarnék ülni és elolvasni egy anyagot, nem bírom, 2 perc múlva már fáradt vagyok, és nem is értem mit olvasok. Szükségem lenne rá hogy tanulja mert itt-ott elég sz*rul állok... Valakinek valami ötlete van erre?

2014. márc. 30. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az segített, hogy valakivel összeültem tanulni.
2014. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az együtt tanulás jó ötlet.


De emellett menj és nézd meg, hogy mit tud valaki dolgozni, akinek nincs semmilyen iskolája, esetleg próbáld ki te is, hogy neked hogy tetszenek (pl. utcán kutyasz-t szedegetni) és egyböl meglesz a motivációd!

2014. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

en is igy vagyok ezzel de peldaul most nem reg elkellett olvasni a Tanar ur keremet. alapjaraton szeretek olvasni, de kotelezot gyulolok. de ravettem magam es megprbaltam. elsore nem sikerult megertenem. masodjara sikerult , es ki is olvastam. Es tetszett is! na vissza a temahoz

Gondolj arra hogy ha tanulsz, akkor mennyire jobb lenne minden, nem kell azon izgulnod, hogy most megint egyes kapsz, mert megtanultad;)

es meg a szuleid is buszkek lesznek Rad!

2014. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy ha nem tanulsz még utcaseprő sem lehet belőled :)
2014. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na,már most.Eddig amiket leírtak az mind szép és jó.De most akkor hozzátennék még egy lapáttal:a saját tapasztalatomat fogom elmesélni.


Kicsiként álmodtam mindenről,mert mertem álmodni.Azt hittem,hogy könnyű a tanulás,hogy könnyű az iskola,és hogy bármit megtudok csinálni.Az iskolában viszont szép lassan rájöttem,hogy vannak bizonyos határok,és ezeket a határokat a korlátok jelentették.Amikor 6.-7.osztály környékén elkezdtem kapni a 4-eseket,meg 7.-be kémiából meg fizikából a 3-asokat,akkor elgondolkoztam,hogy megéri-e nekem kínlódni,vagy elégedjek meg azzal a tudással,amennyit a magamévá tudok tenni.Aztán akkor SAJNOS úgy döntöttem,hogy igen,nekem elég lesz ennyi.Itthon is azt mondták:"csak görbüljön!",és mindig görbült.Na,de!

Bekerültem 9.osztályba,és lett egy olyan álmom,ami irreális volt számomra,ugyanis pszichológus akartam lenni.Az olyan egyetemekre,ahol pszichológiát lehet magas szinten tanulni,az olyanokra 360-400 pont is kell(nem tudom pontosan,hogy mennyi,de kb.ennyi),és ez nekem messze menőkig nem lenne meg,ha belepusztulnék sem.

Szóval úgy döntöttem,hogy lejjebb adom az álmaimat,és egy kicsit reálisabb vizekre evezek..ez a gondolat pedig fájdalmas döntést kényszerített ki belőlem:gyerekekkel akarok foglalkozni,vagy így,vagy úgy.Az iskolába kiderült,hogy nincs ilyen OKJ-s képzés már(és ez most derült ki,mikor végzős vagyok).De a realitás talaján maradtam ismét:először az érettségit kell,hogy letegyem..

..és talán,ha meglesz,akkor majd keresek egy OKJ-s szakmát..vagy kimegyek külföldre családokhoz babysitternek.Ott minimum fizetésért 0-24-be kergethetem a német anyanyelvű gyerekeket és még örülnöm is kell,hogy kergethetem őket.:)

De bár szivesen kergetném őket,hogyha az érettségim meglenne.Utána meg nyelvvizsga kell.Ugyanis nyelvekből meg jó vagyok.:)


Szóval a kudarcok is tehetik veled azt,hogy lejjebb adod.Te meg ne engedd magad!Főleg ne akkor,ha még 10.-es vagy,vagy 11.-es!

2014. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!