Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg beteges amit csinálok?

Tényleg beteges amit csinálok?

Figyelt kérdés
Kisgimnazista ként 7.-be járok egy viszonylag kemény suliba. Világ életemben jó tanuló voltam(4es-5os) most ugye másik suliba kerültem es meg jobban teljesítek.eddig minden tantárgyból csak 5ösöm van semmi más jegyem. Az a baj hogyha szóba jön hogy valamiből 4est kapok gyomorgörcsöm es hányingerem lesz. Minden dolgozatra rendesen felkészülök mégis előtte való 2nap es ér-e is folyton izgulok,stresszelek felek tőle hogy nem 5 lesz. En vagyok az egyetlen az osztályba szerintem a suliba is aki ilyen jól tanul es megis mindenen fel húzom magam es minden este azt érzem nem vagyok elég felkészült. Félév kor az igazgató Isla megdicsért,osztályfőnöki tud kaptam de azt mondták veszélyes amit csinálok es en is kezdem azt érezni hogy megőrultem, kimerültem. Ez tényleg veszélyes? Változtatnom kéne vay nem? Nem tudok elaludni ha valamit nem tanultam meg mert lelkiismeret furdalásom van! Mi a véleményetek erről? Segítsetek!

2014. márc. 18. 22:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még sosem volt olyan hogy nem tanultam egy dogára!
2014. márc. 18. 22:26
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Lazíts! egy 4-es még nem katasztrófa.

Ha megtanultad és még se lesz 5-ös valami, az még nem azt jelenti feltétlenül,hogy nem tudod.

A tudás számít, nem pedig ez a vacak kis szám (érdemjegy)

2014. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem se jó az, amit csinálsz. Fontos, hogy megtaláld azokat a tantárgyakat, amik igazán érdekelnek, ezekre rendesen fel is készülj, valamint a többi tantárgyból is jól teljesíts, ha tudsz, de sosem szabad a saját, mentális vagy fizikai egészséges rovására túlhajszolni magad pár (vagy az összes) tantárgy miatt!! Lehet, hogy úgy tűnik, hasznodra válik a sok jó jegy, de hidd el, semmit sem ér, ha közben tönkreteszed magad!! Szerintem mindenképpen lazíts egy kicsit, és azt is muszáj megtanulnod elviselni, ha néha kudarc ér.
2014. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
szükséged van kis pihenésre. Ha beszedsz egy-két 4-est, az még nem a világ vége, attól még lehetsz 5-ös! :)
2014. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hogyan lettél kitűnő tanuló,amikor központozni sem tudsz?
2014. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Kamu. Ilyen helyesírásra hármast is csak jóindulattal adnak.
2014. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nézd, ezzel csak ártasz magadnak, és pillanatnyilag érsz csak el vele sikereket.

A lényeg nem az, hogy mindig mindenből ötös legyél, hanem hogy az érettségin tudd az anyagot, mert egyedül az fog számítani.A jegy pedig nem mindig, sőt általában nem tükrözi a tudást, amit birtokolsz.

A másik pedig, hogy ezt nem fogod tudni csinálni egész gimiben.Nem csak azért, mert hamar ki fogsz égni, hanem mert annyi dolgod lesz, hogy rá kell jönnöd, hogy mi a fontosabb.Például ha majd fakultációt választasz, akkor nyilván abból kell hoznod a formád, amilyen faktot választottál, a többiből pedig szükségszerűen vissza kell venned.

Hetedikben még röhögve kitűnő vagy, ha rendesen tanulsz(nem olyan görcsösen, mint te, csak rendesen).Később ez nehezebb lesz, és ezzel a módszerrel nem fog menni, mert sem időd, sem energiád nem marad.

Azt mondom, hogy tanulj meg tanulni, mert mindig mindenből nem tudsz csak ötöst szerezni.És inkább arra hajts, hogy meg is maradjon, amit tanulsz, mert ha csak bemagolod és a dogáig emlékszel rá, aztán elfelejted, akkor azzal megint nem mentél semmire.


Sok sikert!

2014. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem azért van ez mert otthon elvárják az ötöst?
2014. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
tanulj, készülj, de este 8 után már ne! hallgass zenét, (vagy zenélj, ha tudsz) lazíts, ne a gép mellől menj aludni, és egyáltalán miért nem alszol már? 10 kor menj aludni, pihend ki magad
2014. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Kétlem, hogy nyelvtanból csak 5-ösöd lenne.
2014. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!