Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az ofőm elvette a telefonomat,...

Az ofőm elvette a telefonomat, mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Ma osztályfőnökin elővettem a telefonomat és játszottam vele, az ofő meg észrevette és azt mondja, hogy csak a szüleim mehetnek be a telefonomért, de félek, hogy hogyha megtudnák mit csináltam, azonnal elvennék tőlem a telómat. Hogyan tudnám mégis elkérni az ofőtől? Elég szigorú... Előre is köszi.

2014. ápr. 2. 16:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

#King Kong


Gratulálok. Kirúgatni egy tanárt azért mert elvette a telefonód és nem adta vissza igen vagány dolog. Gondolom osztálytársaid egyből le is szoptak kétszer és azóta a Mekiben vagy. A diák sem tartja be az iskolai szabályzatot a tanár mégsem rugatja ki hanem kisebb büntetést választja. Kis féreg :)

2014. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért van különbség házirend és törvény között. Ha a tanár az alapvető jogokat (mint pl. a magántulajdonhoz való jogot) nem tartja tiszteletben, az rettentően rossz példával szolgál a diákok számára. Márpedig a példamutatás az egyik leghatásosabb nevelési módszer, és ha ezzel a módszerrel kárt okoz, megkérdőjelezhető a tanár alkalamssága, legyen bármennyire tájokozott a területén bármekkora tanári tapasztalattal.


Ezzel együtt nem tartom szerencsésnek a törvénnyel való vagdalkozást. A telefon visszatartása akkor jogos, ha a házi rend erről rendelkezik, és ebbe beleegyeztek a tanulók, amikor beiratkoztak az iskolába. És ezzel nem mondok elent az első állításomnak: pusztán egy rendelkezés a házirendben nem emelkedhet jogszabállyá, vagyis nem lehet pusztán az alapján eljárást indítani (vagyis neml heet börtönnel büntetni egy fegyelmezetlen diákot). Viszont a házirend felülírhat jogszabályokat: enélkül nem is működhetne egy iskola. A házirend így addig érvényes, amíg a felek elfogadják az érvényességét. Így lehet, hogy ameddig egy iskola tanulója vagyok, addig esetleg csak év végén kapom vissza telefonom. Vagy el tudjuk képzelni, hogy egy igazolatlan hiányzás miatt a tanárt bepereljük a szabadságom korlátozása miatt?


Emellett persze vannak íratlan szabályok, de ezekre nem lehet hivatkozni ilyen esetekben. A lényeg ,hogy a diák lássa be, hogy a szabályoknak céljuk van, a tanár mert tartsa tiszteletben a diák jogait, mert így lehet csak demokratikus állampolgárokat nevelni.

2014. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#12

Pontosítok: a BTK azt írja elő, hogy alapból a házirend nem tartalmazhat ilyet. Ergó ha a házirendben le van írva, hogy csak szülőnek adják vissza, az nem jelent semmit, mert a törvény szerint ilyen nemis lehet a házirendben. És mivel a BTK magasabb rangú mint a házirend… ;)


#11

Gratulálok az értelmi szintedhez :)

Azzal, hogy telefonozott órán, oké, megszegte a szabályt. De vállalta a büntetést, miszerint óra végéig a tanárnál van a telefon. Nade a büntetés csak óra végéig szól. Mivel magánál tartotta tovább, szabályellennesen járt el a büntetéssel.

Ennyi erővel, ha pl gyórhajtás miatt megállít a rendőr, és a törvény által előírt bírság helyett a helyszínen agyonver, akkoris neki van igaza?

Ha a törvény azt írja le, hogy óra végén vissza kell adnia, akkor vissza kell adnia. Ha nem teszi, azzal törvényt szeg, ergó nem való tanárnak.

2014. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

#King Kong


Jólvan te kis féreg ;)

2014. ápr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Vagyis nembiztos, hogy BTK, már régen volt ez, hogy emlékezzek rá…
2014. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#14

Talán valami gond van?

2014. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Viszont a 2011. évi CXC. köznevelési törvény ezt mondja (25.§):

"(3) A házirend előírhatja az óvodába, iskolába, kollégiumba a gyermekek, tanulók által bevitt dolgok megőrzőben, öltözőben való elhelyezését vagy a bevitel bejelentését. A házirend az óvodába járáshoz, a tanulói jogviszonyból, kollégiumi tagsági viszonyból származó kötelezettségek teljesítéséhez, jogok gyakorlásához nem szükséges dolgok bevitelét megtilthatja, korlátozhatja vagy feltételhez kötheti. Ha az előírt szabályokat megszegik, a bekövetkezett kárért a nevelési-oktatási intézmény nem felel."

2014. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Visszakaptad már?
2014. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!