Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csinálhatnék?

Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Nincsenek igazi barátaim, nincs senki akire számíthatok, akivel bármit meg tudnék beszélni. Tudom, hogy senkinek sem vagyok az első, legfeljebb a 10. Mondták már, hogy menj oda valakihez és barátkozz, de én nem tudok... nem is szeretek idegenekkel szóba állni, minek is hiszen én sem akarnám, hogy odajöjjön valaki vad idegen hozzám és beszélgessen velem. Beszélgetni sem szeretek, mindig ideges leszek ha beszélnem kell, mert félek, hogy esetleg valamit rosszul mondok és hülyének néznek vagy elfogy a téma és csönd lesz ami kínos számomra. Akarok barátokat meg nem is, mindig elhagynak és megbántanak, de tudom, hogy magányos farkasként nem juthatok előre, barátokra szükség van. Általában mindig visszahúzódom és nem is veszem ki a részem a közösségből. Csak néha hívnak bulizni, a családomban nem bízok senkiben és már alig van bennem remény, hogy ezen lehet még változtatni...
2013. aug. 13. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez a bajom. Nincs az életemben egy olyan ember sem, akinek elmondhatnám a problémáim és meg is hallgatná. Pedig van egy pár ember a környezetemben, de nem érdekli egyiket sem hogy mi van velem.
2013. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az öcsém is ilyen. Ő is feszült volt, peig mindig mondtam neki, hogy barátkozzon. Előbb utóbb aztán összejött neki. Csak azt tudom tanácsolni, hogy próbálkozz. Eleinte mindenki feszült . Amiatt meg ne aggódj, hogy hülyeséget mondasz, mert nem fogsz! Annak pedig, hogy a családodban nem bízol mélyebb okai vannak.A két legfontosabb dolog: Ne fél és próbálkozz! Amúgy hány éves vagy?
2013. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A barátok soha nem hagynak el, a "haverok" jönnek-mennek. Ha hiszed ha nem, másnak is nagyon nehéz igazi barátokat találni, nekem is csak kettő van akire igazán számíthatok (soha nem is volt ennél több). Szerintem önbizalomhiányod van. Miért fogyna el a téma? Miért mondanál valamit rosszul? És ha ez történik az miért is baj? Emberek vagyunk, mindenki beszél néha hülyeséget, néha nincs kedvünk/nincs miről beszélgetni, akkor beültök egy moziba..Először magadban kéne egy kicsit megbízni, elhinni, hogy értékes ember vagy akit szerethetnek mások. Ha ezt te elhiszed magadról akkor már mások is úgy fognak hozzád állni. A visszahúzódással sajnos csak eltaszítod a többieket, adj egy esélyt a közösségnek, vesztenivalód nincs.
2013. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a közelben laksz, én szívesen barátkozom veled. De akárki írhat privátot a közelből, ha gondolja.


Amúgy pedig nem kell folyton folyvást beszélgetni, ha nem esik jól. Aki igaz barát az akkor is jól megvan melletted, ha épp csak hallgattok és élvezitek a napot.


19/L (Baranya)

2013. aug. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én egy 17 éves fiú vagyok Borsodból. Nekem voltak igazi barátaim, de elköltöztünk és akkor egy kis időre megszakadt a kapcsolat, majd megint felvettük a kapcsolatot, de ők már nem nagyon akartak velem beszélgetni. Nemrégiben volt egy olyan eset, amikor a legjobb barátaim mondták, hogy hagyjam őket békén, legyek velük kevesebbet, mert túl sokat vagyok velük...
2013. aug. 14. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!