Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Úgy érzem kihasználnak a...

Úgy érzem kihasználnak a suliban. Hogyan kezeljem a helyzetet? 14/F

Figyelt kérdés

Először is: 7. osztályba járok.

Előzmények: Megtudtuk, hogy a következő hónapban vizsgázni fogunk. Kapjuk is a tanulandó tételeket. Némelyiket számítógépen írták és lefénykásolták és úgy kaptuk meg. A többit viszont lediktálják órán. Ez utóbbit leírtam magamnak gépen és kinyomtattam, mivel gyorsan diktáltak és így nem a legáttekinthetőbb az írásom. De azért kedvességből úgy döntöttem, hogy megosztom az interneten az osztálytársaimmal.

Probléma: Ezzel pont az ellenkezőjét értem el két embernél(sajnos köztük van az egyik legjobb barátom), mint amit akartam. Eddig csak az első kézzel írt tételt tettem fel. Nemrég elkezdtük írni a másodikat. Ők ketten nem írtak. Úgy áltak hozzá, hogy minek írjanak, ha majd én úgyis felteszem a netre. Éppen ezért úgy csináltak, mint akik írnak, pedig nagyon látszott, hogy nem. Beszélgettek, nevetgéltek, rajzoltak az órán. Itt szembesültem vele, hogy kihasználnak. Szerintem nem vétettem semmit a hét év alatt ellenük, úgyhogy azt az alapvető tiszteletet (nem feltétlenül tisztelet, nem tudom, hogy hogyan mondják) szerintem megérdemlem, hogy legalább írják az anyagot vagy legalább odafigyeljenek az órán. És így most ez az egész kézzel írt tétel nincs meg nekik.

Ebbe az egészbe az is zavar, hogy míg én meg rajtuk kívül mindenki tisztességesen szerzi meg a tételeket, addig ők gyakorlatilag semmit nem tesznek érte. Remélem tudtok segíteni, mert ebbe nem tudok beletörődni, és azt se merem megtenni, hogy ezután csak úgy továbbra is tegyem fel a tételeket. Már megbántam, hogy azt az egyet is feltettem. És lehetőleg a barátomat sem szeretném elveszteni, eddig remekül megvoltunk.


2014. ápr. 5. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd fel a többit és kész.
2014. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En se tennem fel - had essenek csak pofara, majd legkozelebb nem varjak el mastol, hogy megcsinalja helyettuk!! Ha reklamalnak, mondd nekik, hogy sajnos most nincs idod begepelni, te is a kezzel irt jegyzetbol tanulsz. Nincs okuk megsertodni, kapjanak csak a fejukhoz!
2014. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ne tedd fel netre szerintem se.ha a srac szerint is legjobb baratok vagytok akkor ugyis kibekultok majd.a masik sraccal meg ne foglalkozz.csinald ugy a dolgaid ahogy neked jo,ne akarj masoknak megfelelni
2014. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Ma még nem került szóba a dolog (megvárom, amíg ő(k) jelentkeznek/jelentkezik a tételért, ugyanis az ő dolguk), de szerintem holnap új tételt diktálnak, úgyhogy meglátom, mire megyek. Tudom is mit fogok csinálni. Finoman terelem a témát arra, hogy miért nem csinálja meg magának, addig amíg személyesen nem mondja, hogy nem írt semmit az órán és hogy miért nem. (Szerintem még nem tudják, hogy én tudom.) :-)
2014. ápr. 7. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!