Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csodálkoznak az ilyen...

Miért csodálkoznak az ilyen tanárok, hogy a diákok nem tartják őket hitelesnek? Minek megy az ilyen tanárnak?

Figyelt kérdés

Több ilyen tanárom is volt, és én sem tudtam őket hitelesnek tartani, akkor nem értem, hogy miért csodálkoznak.


Gimis tesitanár:

Egy elhízott alak volt, aki szinte soha semmit nem csinált. Sorolta, mit csinálunk rosszul, de megmutatni sosem mutatta, mert ugye kövér. (láttam az ebédlőben és azért kövér mert rengeteget eszik, tehát nem betegség miatt)


Gimis irodalom tanárnő:

Kompletten könyvből olvasta és adta az anyagot, amit én otthon is megtudtam volna csinálni. Így én is tudok tanítani. Csak ami a könyvbe le van írva, más az biztos rossz, nem jó.


Egyetemen a matektanárnő:

Semmit nem értett hozzá. Konkrétan a ZH felkészítés abból állt, hogy felírt 3-4 egyenletet, és oldjuk meg. De még magyarázzuk el neki is, mert néha nem értette. Ezt a matektanári állást is csak azért kapta, hogy legyen állása.



Ismerősömnek olyan angol tanárnője van, aki mindent megoldókulcsból javít. Mindent. A szó szoros értelmében.



Minek mennek az ilyenek tanárnak? Mert amit csinálnak, az minden, csak nem tanítás, azt a hülye is meg tudja csinálni. Sok ilyen példát tudok még, de nem értem. Volt nagyon jó tanárom is, őrá felnéztünk, az óráján sem volt rendetlenkedés, de aki nagyon hiteltelen, azt senki sem tudja tisztelni.


Minek mennek az ilyenek tanárnak?


Nektek vannak hasonló eseteitek?



2014. ápr. 6. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez Magyarország. Ahol a normális emberek, akik tudnának normálisan tanítani, az utcán fagynak meg, a 75 éves megkeseredett vén öregasszonyok, akik mellesleg utálják a gyerekeket, meg simán tanítanak.
2014. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Az én gimis angoltanárnőm egy leckével járt előttünk a tankönyvben, előtte nem beszélt angolul...Máig rejtély, hogy hogy kapta meg az állást... Az irodalom tanárnőknek meg mi magyaráztuk el, hogy kicsoda Kundera, Emil Zola, és Salinger, mert fogalma nem volt, hogy kik ezek. És mindez az egyik országosan a legjobbak közé rangsorolt gimiben történt...
2014. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

És hány ilyen van???

Nem értem a tanárokat miért nem szűrik....

2014. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Na, ennyit a diplomáról, ami lassan már a szaráshoz is kell, de értéke valóban csak annyi, hogy a fenekét kitörölheti vele az illető!Közben vannak sokan, akik akár szakmunkásként több tudással rendelkeznek, mint ezek a magukat tanárnak becéző akárkicsodák.

A tanárnő, akit a legkevésbé tartottam hitelesnek, kegyetlenkedése miatt vált közutálat tárgyává..Volt olyan eset pl, hogy tégladarabbal kapartatta le egy kislány körméről a lakkot, holott ő vérvörös, hosszú körmöket viselt.De csipkedni, fület húzgálni is nagyon szeretett.Kár, hogy akkoriban még nem volt szokás ennyire kiállni a gyerekünkért.Ha az én gyerekem csípte volna meg, nem maradt volna sok haja.

Sajnos sok olyan van, akit nem kellene gyermekek közelébe engedni, különféle okból.Valóban szigorúan kellene szűrni őket!

2014. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem a diplomáról van szó, hanem arról, hogy a tanárokból már évek óta iszonyú túlképzés van, mert kényszerszakma lett. Mert akit nem vesznek fel máshová, az is elmegy tanárnak.


Miért nem szűrik jobban? Annyi gyerekutáló, nemtörődöm idióta van, de a gyerek látja bennük a kárát.


Ismerősöm biológia tanárnője még el is mesélte, hogy eredetileg nem ez akart lenni, de nem volt más. Könyvből olvassa az anyagot.

Az ilyen tanárok a tankönyv nélkül szerintem meghalnának órán.

Töri tanárunkat pl imádtam. Mesélt, mondta az anyagot érdekességekkel fejből, a könyvet nem, vagy alig használta.

2014. ápr. 6. 18:31
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként a tornatanároknál nem új keletű, hogy nem tudják megmutatni a gyakorlatot!Anno 80-as években megkértük a tesitanárt, aki amúgy nagyon jó formában volt, hogy mutassa meg először ő, hogyan kell csinálni, de sosem volt hajlandó.Komolyan nem értem, ezek hogy a frászba vizsgáznak le és miből???
2014. ápr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ált. sulis tesitanár nemes egyszerűséggel biciklivel ment ki a pályára, amikor nekünk ki kellett futni. (pedig nem volt messze, max pár perc futás)
2014. ápr. 6. 18:39
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Az én jelenlegi tesitanárom(fiatal "nő"):

-Hangosabban kiabál,mint a romák,vagy mint az olaszok(azért írom így,mert én nem utálom a romákat),

-Idióta hanglejtése van,a hangsúlya minden,csak nem normális,

-Csúnyább a hangja üvöltözve,mint amikor én énekelek(pedig az durvaXDD),

-Úgy jár,hogy majdnem szétesnek a csontjai(vékony is,rázza is magát),

-Nagyra van a vaságyastól 20 kg-jával,

-Kibeszél mindenkit,

-Üvölt mindenkivel,csak 1 lányt kedvel(aki nyal neki).


Az osztályfőnököm:

-Az úgy kezdte,hogy az első szakközepes pesti kirándulásunkon elhagyott minket(természetesen voltak,akik kétségbe estek,én pont,hogy elkezdtem nevetni,meg elkezdtem jól érezni magam,hogy hoppá,végre valami kiszámíthatatlan dolog történtXDD),és Pestet amúgy is szeretem,hideg sem volt.

-És még jobb volt a folytatás!Most vagyunk végzősök,és mindent újra leirat,de már nem 6,hanem NYOLC oldalba,és mindezt 1,5 tanítási óra alatt,és csodálkozik,hogy nem köszöntjük őt vígan és kacagva XDDD

-Az előnyére semmi nem válik.Egyszerűen ez a nő azt se tudja,hogy mit és mikor,és hogyan tanított meg.Azt sem tudja,hogy az előző órán mit mondott el.Szóval durva.

-8-szor leíratja ugyanazt a mondatot,de másképp..a lényege mindenesetre ugyanaz,tehát ha nem írom le,akkor sem lesz belőle semmi bajom.

-Csodálkozik,hogy nem tanulunk az óráira,holott minden héten felelünk,és van olyan hét,amikor sajnos irodalom van vele végig.. és szerdán például 2 irodalom van,amit tesi követ...XDDDDDD


Ez a két "nő" ez katasztrófa.Az osztályfőnök beszólásain,gesztusain és arcmimikáján még lehet röhögni,de a másik idiótaságain..ugyanmár!


Én nem bánom,most már tudom,hogy elballagok,a következő kívánságom,hogy érettségizzek le!

..aztán meg az,hogy a kettőjük közül a tesi tanáromat soha többé ne lássam(banketten ne).

Ha leérettségizek matekból most,akkor meg csak a matektanáromhoz fogok visszajárni.:)

2014. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Középiskolában volt egy tanárunk, aki egyben az osztályfőnök is volt, és állandóan terrorizált minket. Ha valami baja volt otthon, akkor rajtunk vezette le az indulatait - üvöltözött, büntetett. Mikor bejött a terembe, sokszor már az ajtóból dobta az asztalra a naplót (ami amúgy elég messze volt a katedrától), és már ebből tudtuk, hogy megint rossz napja van, és nem sok jónak nézünk elébe.


De ha jókedve volt, sem volt sokkal jobb a helyzet, mert idétlen viccei voltak, amin hatalmasakat nevetett, és ha nem nevettünk vele, akkor kiült az arcára, hogy nem tetszik neki. Persze voltak, akik ezt a gyengéjét kihasználták, és megjátszották, hogy milyen jó poént hallottak, és természetes, hogy ezek voltak a tanár kedvencei. Én nem tudtam és akartam a sületlenségein nevetni, és ezt úgy bosszulta meg, hogy amikor olyan feladatok voltak, hogy jelentkeznie kellett annak, aki készen van, akkor hiába nyújtottam elsőként a kezem, nem vette figyelembe, hogy én oldottam meg leghamarabb, hanem megvárta, míg a kedvencei jelentkeznek.


Nem is szoktam elmenni egy érettségi találkozóra sem, mert ő is mindig ott van.

2014. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Na, én elmentem volna csak hogy jó harsányan nevessek azon a pojácán akkor is, ha épp nem viccel.Mert kíváncsi lettem volna, akkor milyen arcot vág.
2014. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!