Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen lesz az első nap?

Milyen lesz az első nap?

Figyelt kérdés
Szeptembernek megyek gimibe és nagyon várom már. Csak félek hogy nem lesz ismerősöm majd és egyedul leszek. Hogy barátkozzak a többiekkel majd? Első napról tapasztalatok?

2014. ápr. 6. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Majd minden megy a maga kis medrében. Ne stresszeld túl.

Nem lehet előre rákészülni.


Egyébként facebook csoportot hozhatsz létre, és már előre fogsz legalább elektronikusan is ismerni embereket.

2014. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
72%
Én enyhe antiszociális hajlammal nagyon könnyen beilleszkedtem, és most már rengeteg barátom van a suliban, amit sosem gondoltam volna:) Csak add magadat, legyél azokkal akikkel jól érzed magad és minden rendben lesz:) Én első nap beszéltem egy lánnyal, és azóta a legjobb barátnőm:) No para és sok sikert ;) :)
2014. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Az én drága fiam is hasonló cipőben járt mint te amikor elkezdte a gimnáziumot. Nekik a tanítás megkezdése előtt volt egy egyhetes táboruk. Ő sem ismert senkit, soha nem fogom elfejteni a búcsúzás pillanatát, amikor /nem sokkal utána indultak az erdei táborba/ azt mondta nekem: Anyu! Nehogy elmenj, és itt hagyj!:-D

A táborból pedig már barátokkal tért vissza.

Gondolj arra, hogy nagyon sokan lesznek hasonló helyzetben mint te. Ha sikerül nyitnod mások felé, szerintem nem lesz gond a kapcsolatok kiépítésével. Légy vidám, beszélgess sokat.. gondolom a gólyatáborban kapni fogtok jó kis csapatépítő feladatokat is, amik segíteni fogják a beilleszkedést.

2014. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Először nem lesz könnyű,hogyha nem keresel rá legalább 1 emberre fészbukon,és nem beszélgetsz kicsit vele.Aztán iskolától,emberektől függ,hogy betudsz-e illeszkedni,és hogy mennyire fognak kedvelni.Nekem az első két hétben semmi gondom nem volt,aztán meg jöttek a veszekedések,nem szoktunk össze,pár akkori idióta leány szította a veszekedéseket(akik 10.osztályra elmentek),de még 11.-be,sőt még most is voltak veszekedések(12.-be),hiába utolsó évünk.

Van 2 olyan lány,akik egymást is kibeszélik nekem,meg engem is kibeszélnekXDD,és mikor erre én rájöttem,meg így még a hülyék el is mondták(az egyik egyszer,a másik meg utána nem sokkal),így elkezdtem röhögni először,aztán meg gondolkodni:hm,ezek hülyébbek,mint én.XDD Aztán utána kerestem más barátokat is,háth..nem lehet mondani,hogy igazi barátokra leltem volna,de legalább van,akikhez odamenjek.Ennyi nagyjából.Te is járhatsz így is,

DE!

Ha vicces beszólásaid vannak,és szeretsz a középpontban lenni és van önbizalmad(egészséges szinten),akkor szeretni/kedvelni fognak,és oda fognak menni hozzád.Persze az jusson eszedbe,hogy nem mindenki barát,aki annak mondja magát.


Amit nem szabad:

1.Nem szabad véleményt alkotni másokról az osztálytársaidnak.CSAK ÉS KIZÁRÓLAG KÜLSŐSNEK MONDJ EL MINDENT!

2.Ne mondj az első évben olyan bizalmas információkat magadról,de mindig mondj egypár dolgot az életedről,magadról,meg úgy az életről alkotott véleményedről!Aztán meg jól humorizálj el mindent.


Tehát:a humor a legfontosabb,ha nincs,akkor pedig az a fontos,hogy merj megszólalni és hogy magabiztos legyél!

Sok szerencsét,és tanulj sokat!

2014. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Mindegyik válasz sokat segitett:D

2014. ápr. 7. 14:56
 6/6 anonim válasza:
Mi csináltunk egy csoportot facebookon és először ott kezdtük az ismerkedést. Ha gondolod te is indíthatsz egyet! A csoporton belül találkozót is szerveztünk és majdnem mindenki el tudott jönni. Nagyon klassz délutánt töltöttünk együtt és már ott kezdheted felfedezni az embereket, barátokat keresni. DE ha nincs csoport vagy nem tudjátok még előre a névsort akkor is ott van a gólyatábor. Ha szerveznek mindenképp menj el rá, mert felejthetetlen élmény! Igazuk van az előttem szólóknak nem szabad ráparázni nagyon... felesleges. Jó nem mondom én is izgultam előtte, szerintem mindenki így van ezzel. Végül is minden új lesz, de ezt úgy kell felfogni mint egy lehetőséget az újrakezdéshez! Ne gondolkozz sokat, hogy vajon mi lesz majd. Csak légy nyitott, barátságos, humoros, ad önmagad és ne alkoss véleményt elsőre. Hidd el minden megy majd a maga kis útján és sikerülni fog a beilleszkedés. Remélem segítettem!:) Sok sikert!
2014. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!