Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kedves Olvasók! Ti miképpen...

Kedves Olvasók! Ti miképpen reagálnátok, ha egy tanárotok nyitna felétek?

Figyelt kérdés
Èrdekelne, hogy vajon megnyílnátok- e Neki vagy sem. Törtènt veletek hasonló, ha igen inkább elhárítottátok a közeledèsèt, minthogy leültetek volna Vele beszèlgetni?

2014. máj. 27. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem még középiskolában is illik tanárnak tartania a távolságot a diákkal, nem szerencsés például a tegeződés, de lehet köztük olyan mester, tanítvány kapcsolat, amiben a mester is elismeri, csodálja a diák teljesítményét, magánéleti bizalmaskodás nem szerencsés.


Egyetemi képzés légköréhez már jobban illik a tanár és diák közti közvetlenebb kapcsolat, sokszor a tanárok hangsúlyozzák, hogy kollégáiknak tartják a diákokat, de azért akkor is illik érezni, hogy többségük elvárja az idősebb kollégát megillető tiszteletet még tegeződés esetén is.

2014. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha arra lenne kíváncsi hogy én milyen ember vagyok és hogy gondolkodom és mitől olyanok a dogáim mint amilyenek akkor megtisztelőnek venném és megnyílnék neki. Magánéleti, szexuális (hacsak nem valami negatív cselekedet áldozata lettem) életemről nem mesélnék neki bőven mert ahhoz semmi köze sem neki sem a munkájának, és azt tolakodó érdeklődésnek venném. Ha viszont udvarolni akarna, és mint ellenkező neműhöz közelítene behúznám a kéziféket. Akkor csak a diák tud nagyon pórul járni. Ebben az esetben kedves és udvarias távolságtartó lenne a viselkedésem. Magamban pedig örülnék hogy tetszem neki, de nem használnám ki. De ha azért mert én tetszem neki előnyöket élveznék (például jobb jegyek , stb) nem venném a lapot direkt hogy ezért kaptam a jobb jegyeket és a suliban is titokban tartanám a tanár vonzalmát felém. Ha csak egy valakinek megemlíti ilyenkor az ember abból lavinaként egészen rossz dolgok tudnak kialakulni. Sok írígy, rosszindulatú diák fogja utána alakítani a helyzetet. Nem is beszélve a szüleikről. Szóval ha a második verzió áll fenn, csendben örülni a saját sikerednek és nem nyitni a tanár felé komolyabban!
2014. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jó újabb nèzőpontokat, szemlèleteket megismerni.

Ne sajnáljátok a billentyűzetet, nyugodtan írjátok meg a vèlemènyeteket!

2014. máj. 27. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg. De csak azoknak, akikkel jobban vagyok, mint az átlag. És örülnék is picit, hogy érdekli a tanárt, hogy mi van velem.
2014. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ érdemesnek tartom e az adott tanárt arra hogy leüljünk beszélgetni egy bizonyos problémáról,vagy iskolával kapcsolatos munkáról.

A tanár hozzáállása mindig nagyon fontos számomra.Én egy kifejezetten jó eszű lány vagyok,viszont tanulni mindig lusta voltam.A gimnázium utolsó két évében szinte nem volt nap hogy pontosan érkeztem volna órára.Sajnos ezek a rossz szokásaim alapozták meg néhány tanárom negatív hozzáállását. Többször bebizonyítottam hogy ha próbálkozom,tanulok,vagy egyszerűen érdekel egy feladat,jól teljesítek.Szerintem a jó eszű de link diák nem olyan ritka jelenség,hogy a tanárok ne tudják ezt megfelelő módszerekkel kezelni.


Két példát tudok mondani,ami nálam megosztja a tanári közeledés elfogadását. A német tanárnőm felfigyelt az eredeti ötleteimre és véleményeimre amiket számos német esszében vezettem le,sajnos fittyet hányva a nyelvtanra.Mindig olyan jól esett ahogy dicsért és ahogy hozzám állt.Éreztem hogy tényleg elismeri azt amiben jó vagyok de ugyanakkor segíteni akart abban hogy pontosan járjak be,hogy figyeljek az apró nyelvtani hibákra,és még sorolhatnám. Egyszerűen éreztem hogy a munkáját érzéssel teljesíti,érdekli az hogy merre tartok az adott tantárgyban,így mindig engedtem a beszélgetéseknek,élismerően hallgattam meg a véleményét akkor is ha a hibáimról beszélt. Neki mindig szívesen írtam meg a házi feladatot,amit persze nagy részben magáért ír az ember,de ha van egy jó tanára akivel kölcsönös a szimpátia,akkor nem akar csalódást okozni,mert érzi hogy számítanak rá.


Akkor viszont elhárítom a segítséget,mikor érzem hogy az alapján amit rólam tud,vagy megállapít a tanár,legyen pozitív vagy negatív tulajdonság,fitt oktatja a fölényét.Például ha kioktató hangnemben beszél,vagy olyasmit erőltet amiben én nem szeretnék részt venni.De ez egy nagyon összetett dolog.Egy szó mint száz,ha úgy érzem hogy nem a lelkéből szeretne segíteni vagy megismerni,hanem egyszerűen a protokoll szerint cselekszik,akkor nem nyitok,de ez nem jelenti azt hogy szándékosan negatív viselkedést gyakorlok felé.

2014. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
sose nyílnék meg egy tanárnak se,talán mert csendes és visszahúzódó vagyok,nem bizok a mai emberekben
2014. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha felem nyitnak, elfogadom.
2016. jún. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!