Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti egyet értenétek, vagy...

Ti egyet értenétek, vagy megharagudnátok érte?

Figyelt kérdés

Középiskolásként két évig tanultam a kémiát és a fizikát. Mivel nem a reál vonalra orientálódtunk, ezért volt csak két év, és az sem volt valami intenzív. A dolgozatok nagyon egyszerűek voltak, de itt is felmerült az a kérdés, hogy mi legyen azokkal, akik matekból fel vannak mentve? Leginkább elmélet volt dolgozatban, és egy nagyon kevés, egyszerű számolás. Vagyis egy dolgozatban legtöbbször csak egyetlen egy, egyszerű képlet játszott szerepet.


Tehát ha én kémia tanár lennék, és összeállítanék egy dolgozatot melyben van öt elméleti kérdés, és a hatodik egy olyan számolás, amihez csak az n=m/M összefüggés szükséges, akkor odaállnék az osztály elé és azt mondanám, hogy ezt szerintem tényleg bárki meg tudja tanulni, ezért nem vagyok hajlandó külön kérdést adni azoknak, akik fel vannak mentve matekból. Szerinted ez jogos lenne? Az én tanáraim nem merték ezt megcsinálni, a legegyszerűbb dolgok helyett is plusz kérdést adtak, nehogy szó érje a ház elejét, de néha azért óvatosan megjegyezték hogy ez azért bőven túlzás.


2014. jún. 2. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egyetértek velük, mert az igaz, hogy akiknek ilyen problémájuk van, azoknak tényleg problémát okoz a matematika, viszont nagyon sokan még rá is játszanak és kihasználják a helyzetüket, pedig a többségnek biztos nem olyan súlyos a helyzete, hogy még egy ilyen egyszerű osztást se tudjon elvégezni.
2014. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is fel voltam mentve matekból. Nekem megengedték gazdaságtanból, hogy csak elméleti dolgozatot írjak nem kellett számolnom, de plusz kaptam feladatot arányosan.
2014. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1! Ezt nem lehet megjátszani. Két pszichológuson keresztül megy át, akinek ilyenfajta problémája van. Az egyiknél tuti megbukik, aki kamuzik. Aki meg átver két mókust az megérdemli, hogy felmentsék :D

Aki esetleg pénzzel intézte el az más tészta....

2014. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vannak akiknek egy egyszerű számolás is gondot okoz. Nem hiába vannak felmentve.

Az aki nincs benne elképzelni sem tudja, milyen rossz ez.

Én idegen nyelvből voltam felmentve. Egyszerűen képtelen voltam idegen nyelvet tanulni. Hiába tanultam meg, képtelen voltam idegen nyelvként gondolkodni, mondatokat képezni.

2014. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ehhez az egész felmentősdihez eléggé ambivalens érzésekkel viszonyulok.

Egyrészt az a gondolat fordult meg bennem, hogy ezek szerint akinek valami csak kicsit okoz nehézséget, azt büntetjük (rossz osztályzattal, stb), akinek meg nagyon, azt felmentjük? Van egyáltalán éles határ aközött, hogy mikortól indokolt valaki felmenteni, és aközött, hogy egyszerűen rossz matekból?

Másrészt jogos, hogy a tanulót ne büntessék azért, amiről nem tehet, és jogos, hogy attól, mert valaki organikus okokból nem képes valamire, más dologra még képes lehet.

Igen, itt a kulcs: más valamiben jól teljesíthet. De akkor juttassuk kvázi előnyhöz azt, aki valamire képtelen?


Mondjuk amikor tanár voltam, szerencsére nem kellett ilyesmiken dilemmáznom. Egy felmentett volt, de ő erősen SNI-s, és más követelményrendszer szerint kellett tőle számonkérni. Ami szintén nem biztos, hogy igazságos, hogy ő arra hármast kellett, hogy kapjon, amire más még kettest se kaphatott volna, de ezt mérlegelni nem az én feladatom volt.

Fizikából meg azt az elvet követtem, hogy a tanuló ne a matek képességeire kapjon jegyet, hanem arra, hogy fizikából mennyit tud. Persze, némi számolás nélkül még általánosban sem lehet megúszni ezt a tantárgyat, de nem álltam be azon tanárok sorába, akik matekot csinálnak a fizikából. Ha valaki nem tud számolni, azért már megkapta a büntetését matematikából.

2014. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek #5-el.

Amikor én jártam suliba még nem volt ennyire gyakori a felmentés. Max. testnevelésből volt elképzelhető egészségügyi okok miatt. Manapság egyre többet lehet hallani, hogy reál tárgyakból felmentést kap valaki. (persze akinek tényleg problémája van attól nem vitatom el a felmentés jogosságát)

Nekem is nagyon nehezen ment a nyelvtanulás annak idején. Eszméletlen szenvedés volt a 2-es elérése. Pedig a többi tantárgyból bőven 4-es feletti átlagom volt. Én is kaptam mindent, lusta vagyok, hülye vagyok stbstb. Akár mennyire próbáltam nem ment. Az egésznek a vége az lett, hogy saját szorgalomból iskola után tanultam nyelve, mert bosszantott a dolog. Mostanra, bár nyelvvizsgám még mindig nincs, elértem egy olyan szintet, hogy legalább azt nagyjából értem amit mondanak, ha válaszolni nem is mindig tudok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem azért rossz megoldás a felmentés, mert a tanuló úgy lesz a dologgal, hogy akkor ez le van tudva, ezzel már nem kell foglalkozni. Pedig (szerintem) épphogy kellene, sőt többet. Nem olyan szinten és nem olyan sebességgel de szerintem lehetne eredményeket elérni.

2014. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én is úgy vagyok vele, hogy akinek igazán kell, az kapjon felmentést. de vannak olyan alapvető matematikai dolgok, amikre a mindennapi életben is szükség lehet, oké a fent említett példa éppen nem olyan. Engem is igazából az irritált, hogy ezek az illetők csak a papírt lobogtatták meg a jogaikat hangoztatták. Az egyiknek felmentése volt matekból is meg ÍRÁSBÓL is. ami azt jelentette, hogy az írásbelin nem kellett részt vennie hanem két szóbelit húzott mindenből érettségin. Tehát matek helyett valami könnyű tárgyból érettségizett, emellett mindenből csak szóbelizett és a végén kiemelték, hogy milyen szép eredményt ért el. Így nekem is ment volna a nagyon szép eredmény.
2014. jún. 2. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem ezzel az a problémám, hogy igazából többet árt a gyereknek, mint használ. Oké, az iskolában fel van mentve matekból. A pénztáros meg simán átvágja. Még tudtán kívül is, nálunk a kisboltban a csaj pénztárgéppel is képes elrontani a végösszeget, ha meg szólok neki, látszik az arcán a döbbenet, hogy ezt meg mégis hogy csináltam :D

Amit a közoktatásban tanulunk, az nem haszontalan hülyeség. Az még rendben van, hogy valakinek kevésbé megy - csak erre nem az lenne a helyes válasz, hogy akkor inkább meg se próbálja. Mert "éles" helyzetben hiába lobogtatja a papírját, senkit nem fog érdekelni.

2014. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hú, hát itt vannak nagyon bölcs és átgondolt válaszok. Nálunk általánosban kifejezetten sok papírt lobogtatós volt az osztályban. Mikor gimibe mentek érdekes módon nem említették h ők papírosak... Szégyellték. Azóta ugyan olyan eredményeket produkálnak a plusz 5 perc nélkül is, meg a könnyített feladatsor nélkül is. Érdekes...
2014. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: tehát igenis lehet úgy papírt szerezni, hogy az nem szükséges az illetőnek
2014. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!