Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Névtelen zaklató ellen mit...

Névtelen zaklató ellen mit tehetek? Hogy tudnám kideríteni, hogy ki küldi ezeket a leveleket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Március óta kapok névtelen leveleket. A sulis szekrényünkbe (többen használunk egyet) csúsztatja be őket valaki, volt, hogy rá volt ragasztvaa szekrényajtóra. Valószínűleg fiú írja őket, mert olyanok szoktak benne lenni, hogy szép vagyok, és meg akar ismerni, illetve szidja azokat a fiúkat, akikkel jóban vagyok, baromságokat ír róluk. De a legjobb barátnőmről is írt már, hogy kibeszél a hátam mögött. Fenyegetni nem szokott! Eleinte csak nevettünk rajta, de most már van 22 levelem, és ez már nem poén. Jó lenne kideríteni, ki az, még a nyáriszünet előtt. Próbáltuk a barátnőmmel kilesni, különböző időpontokban, de semmi. Már arra is gondoltam, hogy a barátnőm az, és azért keverte bele magát a levelekbe, hogy ne gyanusítsam... Ha feljelentést teszek a névtelen alak ellen, tudnak tenni valamit. Esetleg vennének ujjlenyomatot? Ha én figyelnék, hogy ne érjek a levélhez. Vagy ennyi talán elég lenne ahhoz, hogy beijedjen? De én ezt sem akarom, nem szeretném, ha csak úgy eltűnne. 22 levél után kíváncsi vagyok, ki az. 19/L



2014. jún. 3. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyj te is neki üzenetet, hogy szeretnél találkozni vele :P

Feljelenteni felesleges, úgy sem lesz semmi eredménye.

2014. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a CSI, hogy ujjlenyomatokat vegyenek! :)

Nem hinném, hogy bármelyik rendőr ezt komolyan venné, mert nem történt semmilyen bűncselekmény.("Fenyegetni nem szokott!")

Egyébként is, ha ennyire kíváncsi vagy, akkor egyszer te is hagyj ott egy levelet és kérd meg, hogy valamelyik szünetben találkozzatok.

2014. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oké, ez nem hülyeség, csak attól félek, hogy akkor még jobban rámszállna. Valami biztos nincs rendben vele. Lehet, hogy megcsinálom.
2014. jún. 3. 19:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert leveleket ír nem jelenti azt, hogy szellemileg sérült! Simán csak fél a kudarctól, elutasítástól, esetleg a viselkedésedtől. Ha meg ennyire tartasz tőle, akkor nyílt és forgalmas helyre kérd a találkozót.
2014. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a barátnődre gyanakodsz akkor kérdd meg az egyik ismerősödet a barátnőd tudta nélkül, hogy figyelje egy darabig a szekrényedet.


Amúgy nem hiszem, hogy ő lenne, minek szórakozna veled?

Szerintem is csak egy srác, aki fél az elutasítástól.

2014. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel a levélíró ismeri a kinézeted,célszerű lenne felbérelni valakit aki figyeli a szekrényt.

Egy másik alternatíva az lenne hogy hagysz egy kis cetlit a szekrényen hogy:

'Levélíró tudom hogy ki vagy,találkozzunk x helyen x időben (majd te beírod hogy hol és mikor). + mosolygó fej

Azért lenne jó ezt írni még ha nem is tudod kiről van szó,mert így talán azt hiszi majd hogy te is szimpatizálsz vele,így talán gördülékenyebben belemegy egy találkozóba.

2014. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

2. válaszolónak nincs igaza. Ez már kimeríti a zaklatás fogalmát. Nem szükséges a fenyegetés ahhoz, hogy zaklatásról beszéljünk.

Viszont nem teljesen egyértelmű, hogy mit szeretne a kérdező. Azt, hogy ne legyen több levél, mert kellemetlen érzést okoz, vagy pedig azért jót tesz az önbecsülésének és ezért kíváncsi a kilétére? Ha az előbbi, akkor akár fel is lehet jelenteni (vagy előbb szólni tanárnak, igazgatónak). Ha meg utóbbi, akkor egyedül meglesni, hogy ki az.

2014. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Írtam neki, hogy találkozzunk, de azt írta vissza, hogy sajnos nem teheti, mert ez neki veszélyes. Elbúcsúzott nyárra, és írta, hogy reméli, látni fog. Majd figyelhetem, hogy bámul-e valamelyik sulimbéli feltűnően...


Egyébként az önbecsülésemnek is jót tesz persze, de nem örülök a leveleknek.

2014. jún. 24. 22:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy leírod hogy miket ír,én is azt kívánom hogy bárcsak nekem is lenne egy ilyen üzenőm...Persze frusztráló lehet hogy nem tudod kiről van szó,de előbb utóbb kiderül,türelmesen várd ki és informálj bennünket,mert nagyon tetszik ez a kis történet :).
2014. júl. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megoldódott már rejtély :-) ?
2017. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!