Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tanul a gyerek. Mit...

Veronika_1988 kérdése:

Nem tanul a gyerek. Mit csináljon a család?

Figyelt kérdés
A keresztlányom 11 éves, és nem tanul. Egyáltalán nem érdekli. Rossz volt a tanítás az előző iskolában, ettől az évtől megy újba, ahol már sokkal nagyobb lesz a követelményrendszer. Nyáron kicsit (napi 1.5 órát) tanulnia kellene, de ne hajlandó 5 percnél tovább az asztalánál ülni. Mindenhogy próbáltuk már meggyőzni: hangosa, halkan, észérvekkel, példával (a családban sok van), vizuálisan, és semmi. Teljesen tehetetlenek vagyunk. Segítsetek, mit tegyünk?
2014. júl. 23. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyári szünetben nincs a gyereknek kedve tanulni.

Javasolnám, hogy ne egyedül ültessétek oda, valamint legyen egy bizonyos időszak a napba amikor ezt meg kell oldani.


Azaz közöljétek vele, hogy délelőtt fél 11-től délig van tanulás. Ha tanul, akkor szabad a délutánja. Adjatok neki feladatot, ne rá bízzátok, hogy éppen mit csináljon.

A feladattal tudjon másfél óra alatt végezni, de ha ügyes egy óra alatt legyen megoldható, így a szorgalommal időt nyerhet.

Ha gyorsan végez engedjétek játszani, ha nem végez délután ültessétek vissza még egykét plusz feladat büntetéssel a lustaságáért.

Hamar rá fog jönni, hogy a szorgalom kifizetődőbb.

Persze a szabályokat jó előre közöljétek vele, ne utólag büntessétek.

Tudjon a jutalom, és a büntetés lehetőségéről is. Akkor nem háboroghat utólag.

2014. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nyári szünetben hagyjátok békén, persze, hogy most nem tanul!


Majd év közben kell "nyaggatni" (de akkor is ésszel, és inkább segítséggel).


Amit most csináltok, az csak arra jó, hogy megutáltattok vele mindent.

2014. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyáriszünetben fölösleges tanultatni a gyereket. Amíg a többiek nyáron nem tanulnak, lehet, hogy kicsit több minden kiesik, de aztán ahogy elkezdődik az iskola egyre jobban belerázódnak, és frissen kezdik az új tanévet. Aki pedig nyáron is tanul, nagyon hamar belefásul és megunja.
2014. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron napi 1,5 óra tanulás kevésnek számít? O_o

Én suliközben nem tanulok ennyit, pedig kitűnő tanuló vagyok, és már 17 éves... Hagyjátok már szerencsétlent élni! Miért kell nyáron tanulással kínozni?

2014. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, értem én, igazatok van, hogy nem jó nyáron tanulni, csak az új iskolában sokkal előrébb vannak a tananyagban, és ha nem próbál meg felzárkózni, egyes-kettes lesz... Amúgy évközben sem tanult, azonban abban a gyenge iskolában így is négyes-ötös volt, mert nem nézték meg a füzetét és nem vették komolyan a dolgozatokat. És most ez majd nem így lesz. Félek, hogy lelkileg ez jobban meg fogja viselni, mint az, hogy nyáron tanulnia kellene. Próbáltunk vele többször nyugodtan együtt tanulni, segíteni, de oda sem figyelt,nem érdekelte. Interneten nézelődtem, és a felsorolt tanácsokat mi mind kipróbáltuk. Kérdés, hogy hagyjuk-e, hogy egy gyerek a saját maga kárán tanuljon a dolgokból. Hogy a rossz jegyek sora majd zavarni fogja-e annyira, hogy tanuljon. Várjunk?...
2014. júl. 23. 17:17
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet tanulásra kényszeríteni egy gyereket!

A tanulás iránti vágyat kell elültetni benne. Ezzel csak megölitek azt.

2014. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"de ne hajlandó 5 percnél tovább az asztalánál ülni."


Ha ez máskor, például év közben is megnyílvánul, és egyébként sem tud megülni a gyerek a fenekén, akkor ADHD-s (attention deficit hyperactivity disorder). Érdemes lenne egy gyermekpszichiáter szakorvost felkeresni.


Üdvözlettel: egy orvostanhallgató

2014. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Én simán megvontam az extra juttatásokat.

Szerencsére nekem nem állandóan ilyenek, hanem volt egy rosszabb időszak. Pár napig türelmes voltam, hiszen mindenkinek lehet rosszabb periódusa, de aztán csak elkanászodtak és visszaéltek a helyzettel.


Szépen elmagyaráztam nekik a gyerekek és szülők jogait és kötelességeit. Nekik joguk van az egészséges táplálkozáshoz, de nem kötelességem édességet venni és mekit fizetni amikor kedvük szottyan. Volt rendes tápláló étel, palacsinta, de minden extra (jégkrém, édesség) be volt szüntetve.

Mondtam, hogy joguk van a tanuláshoz, iskolai felszerelésekhez, de nekem nem kötelező a legcsicsásabb cuccokat megvenni többszörös áron. Előtte mindig választhattak, hogy milyen figurás füzetük legyen, amikor a vita idején mentünk az iskolai felszerelést megvenni akkor szépen a kosárba tettem a teszkó gazdaságost....

Füzetcimke? Semmi figurás, a legolcsóbb simát kapták. Ott álltak behúzott nyakkal, reklamálni se mertek. Előtte megmondtam, hogy az alapszolgáltatás jár nekik, de ha valakinek extra kell az életben, azért extra erőfeszítést is kell tenni. Egy hangos szó nélkül pár nap múlva sírva kérték, hogy anya taníts...

Persze mert megmondtam, hogy minden olyan különórára/szakkörre mehetnek, ami ingyen van a suliban. Arra törtek meg, hogy a fizetős különóráikat is beszüntettem volna.


Amúgy nyáron nem ülnék le vele minden nap tanulni,hanem be lenne osztva, hogy heti 3 alkalommal 1,5-2 óra, de akkor nincs álmodozás.

vagy pedig még azt szoktam csinálni suliidőben, hogy egy hétre előre kiválogatom, hogy mit kell megcsinálniuk, és rajtuk műlik, hogy napokig nyammognak-e rajta. Általában inkább gyorsan megcsinálják.

2014. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

8-as vagyok, abban azért igaza van a 7-es válaszolónak, hogy érdemes lenne megvizsgáltatni.


Nekem ilyen korúak a gyerekek, nem mondom hogy mindig katonás fegyelemmel ülnek a könyv felett - nem is kell, én se dolgozom minden nap pörgősen és lelkesen - de olyan hogy sose tudnának 5 percnél tovább asztalnál ülni és tanulni, olyan nincs. Ennyi idősen már képesnek kéne lennie. Kérjetek időpontot a nevtanban, ott megnézik.

2014. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy hiába próbáljátok meg erőszakkal(!) felzárkóztatni,az egyszerűen úgy nem megy.Hiába próbáljátok meg nyáron leültetni,az nem normális szülői magatartás szerintem,főleg nem még 11 éves korban(5.-6.osztály!),tehát már nem egy nagyon kislányról beszélünk,ezt azért tudatosítsuk.

Ha jobb iskolába megy,ő is érezni fogja,hogy a tanárok többet várnak tőle,és a tanár mégiscsak egy hivatalos személy,akihez azért néha a kisebbek még ragaszkodnak,néha a nagyobbak is.

Nekem érettségi előtt volt jó helyzetem,mert fakultációt kellett választani,és jól választottam(egészségügyi alapismereteket),és volt egy fiatal,modern,energikus tanárnő,aki bejött a hétfői két órás faktokra,és semmit se tanított szinte,csak teszteket töltögettünk ki,de azt is ritkán,és fél három helyett fél kettőkor,kettőkor szokott minket annak idején elengedni.

Annál azt mondtam,hogy vagy én magamnak tanulok,vagy senki nem rágja a számba a tananyagot.És mondtam,hogy az érettségi nekem nem fog jól menni.Aztán persze erre rácáfoltam,mert anatómiából kaptam a legjobb százalékot(72%,4-es),és csak két hármasom lett(a matek meg a töri),a töri lett a legrosszabb(pedig régen szerepelt a kedvenc tantárgyaim közt is!


A gyereknek tehát érdekesen kell magyarázni ahhoz,hogy leültesd tanulni.A szóból tanul a gyerek,és a szóból tanul a szülő.Tulajdonképpen tök mindegy,mi a te szereped,mert te is a szóból tanulsz.Abból,ha elmondják neked,hogy ez meg ez van,ezt kell visszaadnod.Se többet,se kevesebbet,és meg van mondva,mit várnak el!

Akkor azt próbálod teljesíteni.


Azért meg semmilyen kislányt nem kell piszkálni NYÁRON(!),hogy SZEPTEMBERRE MEGUNJA!Sosem tanultam augusztus utolsó heteiben újra semmit,és mégis előjött minden,frissen.Jobb újra belerázódni,mint benne maradni!

18/L


Utóirat:én nem akarlak ennyi idősen úgymond kioktatni,csak ezeken el kell gondolkoznod.Egyikőtök sem lesz tekintély,ha egyszer kedvesek vagytok,másszor meg pampogtok.

2014. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!