Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más is van aki csak vegetál...

Más is van aki csak vegetál az iskolába? Sikerült valakinek leküzdeni?

Figyelt kérdés

Annyira nem érdekel, meg unalmas az egész, hogy ha nincs alkalmam a telefont nyomni (órák 80%-án nincs) akkor csak bámulok előre. Csak elmélkedem meg más helyekre képzelem magam, néha még be is alszom és fél percente felriadok. De tényleg minden órán. Tulajdonképpen, nekem ez jó érzés, de nem tanulok semmit csak 2-3-assal épphogy átviszem a lécet.

Egyszerűen nem bírok szellemileg jelen lenni, talán azért mert a környezetben minden unalmas: madárcsicsergésen és falevélzörgésen kívül nem történik semmi, néha felröhög az egész osztály, de annyira "máshol" vagyok, hogy azt sem tudom min nevettek.

15/F most leszek 10.es gimnazista. Szóval tudnék valahogy mégis csak figyelni/tanulni?



2014. aug. 16. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2014. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik tantárgy sem érdekel egyáltalán?

Mit szeretsz csinálni a szabadidőben?

2014. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom akkor rád már a 16 éves tankötelezettség vonatkozik. Ha kiíratkozol és elkezdesz dolgozni akkor egy hónap után vissza fogod sírni a középiskolás unalmas órákat. Hidd el ez nem üres frázis, hanem tapasztalat. Én egy év után visszaíratkoztam és befejeztem a tanulmányaimat.

Próbáld meg megtalálni azt ami igazán érdekel. Én például az isztály legnagyobb mellű csaja miatt mentem matekfaktra aztán megszerettem a matekot. :)

2014. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2# Törin megjegyzem az érdekesebb részeket, csak aztán pont az unalmasakat kérik számon. Gép+Sport

3# Ez jó :D. Azt tudom, hogy visszasírnám, aztán meg sem fizetik normálisan, és utálom a monoton/unalmas munkákat. De az van, hogy ettől még nem tudok/tudnék figyelni csak szívesebben járnék iskolába. Nekem izgalom kell ahoz, hogy valami felkeltse az érdeklődésemet.

2014. aug. 16. 17:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyesmi problémám,hogy szinte csak eljártam suliba,mert muszáj.Én viszont jobban tanultam (nem voltam kitűnő sem azért,de nem 2-3,hanem 3-4-5)

Engem ami inkább zavart,az a sok tanulnivaló,amit megcsináltam ahogy tudtam,viszont minden hétvégém ezzel ment el,pláne úgy,hogy minden héten volt valami dolgozat,és akkor ha témazáró,az még a jobbik eset.Egy idő után ez persze nagyon monoton volt,és arra nem nagyon volt se nekem,se a családtagoknak ideje,hogy elmenjek kirándulni,vagy egy nagyobb vásárolós napra,pedig akkor én is ki tudtam volna pihenni magam.A suliban meg sokszor én is néztem ki a fejemből,és főleg év vége fele,egyre többször elmélkedtem milyen jó lenne máshol lenni-például hegyek között,vagy egy szép virágoskertben.

Mikor pedig 7 órám volt aznap,az még rosszabb volt.

Emellett pár osztálytársaim is elképzelhetetlenül idegesített,és gondolom jövő évben is erre kell számítanom (sajnos).

Ami még rossz volt számomra,hogy vannak tantárgyak amik kifejezetten nem érdekeltek(nek).Például tesi,az ráadásul még ki is fáraszt.Az infót azért nem szerettem,mert nem tudtam valami jól.(bár 3-4 lettem végül,de nem jött könnyen össze)A következő amit nem nagyon szeretek az az ének,pontosabban mikor melyik része.

Ja,és még valami.Mintha ez még nem lenne elég,elég gyakran voltak/vannak kishitű érzéseim meg hasonlók magammal kapcsolatban,volt mikor úgy éreztem szinte mindenki okosabb nálam.Mivel egy csomó kitűnő van a suliban,az évfolyamon meg annyira nézik a tanárok is hogy kinek milyen jegyei vannak,de egyes osztályokban még a diákok is.Én is próbálom kihozni magamból a maximumot,csak nem olyan egyszerű,meg vannak olyan tantárgyak amik persze nehezebbek.Mint például a matek.


Szóval nekem nem csak érdektelenség okozza a suliutálatomat,hanem más tényezők is.

17/L

/remélem nem gond hogy ennyit írtam,de legalább én is jobban szembesültem vele/

2014. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

*ha NEM témazáró

(azért írtam ezt,mert a témazáróra min. még egyszer ennyi idő kell,hiába tanulok óráról órára)

2014. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
17%
Gép alatt mit értsünk? Használod a számítógépet vagy csak bohóckodsz?
2014. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem a te hibád és egyáltalán nem biztos, hogy láblógató lesz belőled... A rendszer hibája, hogy még mindig olyan tárgyakkal van tele a suli, ami KURVÁRA nem alapozza meg az életed, semmiben nem járul hozzád, csak az érettségihez jók, de hogy onnantól szegény gyerekkel mi lesz már senkit nem érdekel.
2014. aug. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7#, nekem is jelen vannak más tényezők is.

Az informatikát szeretem, de nem magát a tantárgyat, hanem, hogy játszunk a gépen. Nem arról van szó, hogy lusta vagyok és csak szórakozni szeretek, hanem annyira unalmas minden, hogy nem bírom csinálni.

2014. aug. 17. 13:52
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
AZ ELSŐ BUTA SZCIENTOLÓGUS LINKJEIRE NE KATTINTSATOK!!!
2014. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!