Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valakinek sikerül már leküzden...

Valakinek sikerül már leküzdeni az "antiszocságot"? Ha igen, akkor hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok (19), de valahogy nem érzem jól magam semmien társaságban. Szívesebben vagyok itthon egyedül, mint bárhol. Nagyon kevés az önbizalmam ezért mindenhol úgy érzem, mintha nem hiányoznék onnan, vagy akár nem látnak szivesen. Kibontakozni is ritkán szoktam. Szilveszterkor se szeretnék sehova menni, pedig hívtak párom haverjai és párom nem megy nélkülem, ami meg a barátok elvesztését is jelentheti, mivel ha mindent lemond a végén már nem is fogják el hívni sehova és persze magamat okolom. Amúgy ez mindig így volt, hiába mentem el többféle társasággal, nem éreztem jól magam. Ha az önbizalmam megnő akkor szívesebben megyek ide-oda? Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 30. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj el azon, hogy miért nem mersz társaságba járni és a végén úgyis arra fogsz jutni, hogy valami bagatell, alaptalan butaság lesz az ok, de őszintének kell lenned magaddal.
2013. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából csak az önbizalom hiányra tippelek, vagy lehet, hogy kevésnek érzem magam ahhoz, hogy megfeleljek másoknak. De az ugyanaz.
2013. dec. 30. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
sportolás, új hobbi, ezek sokat segíthetnek! de persze csak akkor, ha mersz nyitni mások felé!
2013. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Igen nekem sikerült! Mondj igent, menj bulizni, érezd jól magad,! NEM rád fog mindenki figyelni! Magad miatt menj. Én egy bulival kezdtem, nem mondom kicsit berúgtam akkor, jól éreztem magam, sokan meg is lepődtek de utána már nem volt fura. Azóta jövök-megyek! :)

És nincs rinya!! Indulj be! ;)

21/F

2013. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. dec. 30. 23:46
 6/7 anonim válasza:
100%

A hobbikkal viszont az a baj, hogy ha nem értékeli senki, akkor csak ront a helyzeten...legalábbis nálam. Gondolom az önbizalomhiányt a pozitív visszajelzések javítanák, ezért nem jó a magányos hobbizás :/. Azt viszont nem értem, hogy miért nem tudják az emberek értékelni a jó dolgokat.

Hobbi alatt most valamilyen művészkedésre gondoltam.

2013. dec. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hosszúhajú ***** válasza:
szerintem nincs sikerélményed. ezért nincs önbizalmad. ha valamiben megtalálnád önmagad, sikered lenne, megnőne az önbizalmad.
2014. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!