Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeptembertől új iskolába...

Szeptembertől új iskolába megyek, és annyira félek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem le, de továbbtanulok, OKJ-s képzésen, egy középiskolában. És annyira félek a változásoktól. Új suliba megyek, új osztályom lesz, új osztálytermem, új osztályfőnököm, új osztályom...és félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni. Megrémít az egész. Amikor ált. suliból mentem középsuliba, akkor nem féltem ennyire (bár akkor örültem, hogy ált. suliból eljöhetek végre). A régi sulimat, osztálytársaimat, tanáraimat szerettem, bár tény, hogy csak az utolsó 1 évbe illeszkedtem be, de nagyon jó volt ez az utolsó év. És félek, hogy itt nem fog menni, egyébként nehezen illeszkedem be. Nagyon nehezen szakadok el a régi sulimtól, mert jó volt, szerettem. Mit csináljak? Vasárnap lesz az évnyitónk, már attól is félek.
2014. aug. 28. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit. Csak nyugodj le, mosolyogj. Ha látják a pozitív kisugárzást akkor majd beszélgetnek veled és találsz barátokat.

Én is ebben a helyzetben vagyok, ráadásul én már egy összeszokott osztályba fogok átmenni.

De már nem érdekel az egész. Volt egy legjobb barátnőm és ő már nincs azóta nem is barátkozok és kb úgy nézek ki mint aki mindjárt felvágja az ereit. Nem is szoktak hozzám szólni, senki se kérdezi meg hogy mi a baj. De nem érdekel elvagyok egyedül.

2014. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly érettsgiztem, és igaz én fősulira járok, én is ideges voltam ott évnyitón is. Mivel senki nem ismerte a másikat, mindenki kedves, érdeklődő,nyitott volt. Szerintem ilyen korban már nem megy a kiközösítés meg csak máshogy gondolkodnak az emberek. Bár nálunk is van olyan aki visszahúzódóbb, csendesebb volt az első napokon, ő nem nagyon tudott beilleszkedni :/

Mosolyogj,legyél kedves és hidd el fogsz barátokat szerezni. Sok sikert!:)

2014. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is új (közép)suliba megyek 13.-ba.Ráadásul egy olyan képzésre ami cseppet sem érdekel.(élelmiszer analiktikus technikus WTF???,de csak mert itt volt hely...)Amúgy te milyen képzésre mész?
2014. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok! :)

#3: én kereskedőnek tanulok.

2014. aug. 29. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
A kereskedőnek legalább van értelme,+még gondolom a gyakorlati hely miatt ki is mozdulhatsz és talán ösztöndíjat is kapsz...én meg azt se tudom mit fogok csinálni unalmamban...:D
2014. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez OKJ képzés, itt csak nyáron lesz gyakorlat.
2014. aug. 29. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!