Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tanár sérteget vagy...

Ha egy tanár sérteget vagy nem fogadja el a testnevelés felmentést, mit tehet egy diák?

Figyelt kérdés

Rólam van szó. Szívbeteg vagyok és minden éven kapok könnyített felmentést tesiből, most új tanárt kaptam és úgy hallottam, hogy ezt nem is érdekli az ilyen dolgok, én meg nem fogom kockáztatni akár az életemet, főleg nem miatta. Futni nem nagyon merek mert akkor felugorhat majd' 200-ra a pulzusom. És szeretném ezt megelőzni. Megtagadhatom a "parancsot" akkor is ha erőszakosan viselkedik?

Illetve picit több a súlyom mint kéne és emiatt már általános iskolában volt összetűzésem a tesitanárommal, mert sértegetett. Ilyenkor én mit tehetek ha esetleg visszaszólok neki, vagy megmondom, hogy ne sértegessen (úgyse bírom ki, hogy ne védjem magam) és mondjuk igazgató/osztályfőnök elé visz? Osztályfőnök sose a diáknak ad igazat.

17/L


2014. szept. 1. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem mi a bajod...

Még nem is mondtad el neki a problémát,csak a pletykákra hallgatsz... lehet simán megérti,és hidd el nem fogja az állásást kockáztatni ha ott a papír a kezedben! Ha valami baj történik veled,az ő felelőssége,és ő ezt pontosan tudja.

ui: Ha mégis ennyire tróger lenne,mész az igazgatóhoz,belököd neki hogy ha valami bajod esik,az iskola fogja fizetni a károkat.Elmondhatsz egy drámai szöveget is ha ő se érti a helyzetet. Pl: Ugye tudja ha bajom esik,esetleg egy komolyabb dolog lesz,akkor életem végéig fizetik a perben leírt összeget,maga meg ellesz távolítva a pozíciójából,a tv ezzel lesz tele,és meglátjuk miből fog továbbra is merélni.Majd kisétálsz.

2014. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben vagy behívod a szüleidet vagy te magad keresed fel az igazgatót, hogy beszéljen a tanároddal. Ha beszólsz neki azzal csak magadnak ártasz.
2014. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Komoly szívbetegségnél ha orvos szigorúan tilt a sportolástól, akkor a tanár nem teheti meg, hogy nem veszi figyelembe az orvosi utasítást.

Ha nem vesz tudomást róla, akkor neked nem kéne lealacsonyodnod az ő primitív szintjére, hanem szépen az igazgatóhoz kell menni, és elmondani mi a gondod.

DE!

Nem árt tudni, hogy a túlsúly is közre játszhat a szívbetegségben. Ha fogynál, lehet a szívproblémád is csökkenne valamennyire. Azért egy szívbetegnek sem árt néha egy kis mozgás. Ha nem is gyorsan szaladni a pályán, de egy laza kocogás még neked sem ártana.

2014. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Nyugodtan fenyegessenek meg vigyenek akárhova, ha egy szívbeteget akarnak sportoltatni ők húzzák a rövidebbet. Minden tanár feljebb áll a ranglétrán a testneveléstanárnál, aki valószínűleg rajtad próbálja kiélni magát, mert az iskolán kívül semmibe veszik.

Szerintem osztályfőnöködnek add oda igazolás, vagy rögtön az igazgatónak, ők tudják mennyire komoly dolog.

Valószínűleg azért szólogat be mert várja, hogy támadási felületet adj neki. Egyik osztálytársam úgy rendezte le a defektes tanárral, mikor sértegett, hogy minden mondata után csak annyit mondott: Jó, jó./Értem. Itt kiakadt a tanár de a diák sem volt tiszteletlen.

2014. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy párszor bejött órára helyettesíteni meg tavaly vagy 2 hónapig tanította is az osztályt de inkább csak a fiúkkal volt. Egyébként tényleg egy nagy büdös paraszt...

Két iskolából rúgták ki azért mert fogdossa a lányokat.

2014. szept. 1. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor az a tanár már rég nem lenne tanár, édesem, ilyeneket ne hazudj.
2014. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor orvostanhallgatóként a következő kérdésem lenne. Ki mondta neked, hogy nem sportolhatsz?

Kórházban az infarktuson átesett betegeket, szobakerékpároztatjuk, tornáztatjuk stb. Egyébként privátban írd le légyszives, hogy mi a betegséged.

Arról nem is beszélve, hogy a testnevelés óra akkor ér valamit (most egészséges emberekről van szó), ha felmegy 200-ra a pulzus, ugyanis akkor sportol az illető rendesen. A maximális pulzusszám ugyanis 220-életkor.

Engem nem győztél meg arról, hogy jogos lenne ez a hiszti amit itt csapsz. Könnyített testnevelés az járhatna bizonyos esetekben, de az azt jelenti, hogy mondjuk a 200 méter sprintet te szépen lekocogod. Továbbá le kellene fogyni, ugyanis a túlsúly abszolút nem tesz jót a szívnek. Erre egy jó mód a sport és a mozgás. Igazából azt kellene megbeszélned a tanároddal, hogy mik azok a mozgásformák amiket űzhetsz, tehát mik azok amire a kardiológus szakorvos (nem a háziorvos!) azt mondta, hogy csinálhatod, és azokat igenis tessék csinálni!

2014. szept. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a lányok fogdosását tényleg nem kellene mondanod. Nem kell mindenáron lejáratni a tanárt. Mert ha ez igaz lenne, hogy 2 suliból is kirúgták, mert zaklatta a lányokat (fogdosás zaklatásnak minősül) akkor nincs az az iskola amelyik alkalmazza.

Oké, én elhiszem, hogy vannak rossz tanárok. Az én időmben is voltak. De ne ess már át a ló túlsó oldalára te sem, és ne rágalmazz meg valakit ha nincs bizonyítékod..

2014. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hazudok... egy általános iskolában tanított, már ott is nézte a nyolcadikos lányokat, több balhé is volt belőle, ezért el kellett mennie egy másik iskolába, az már egy középiskola ahonnan kirúgták emiatt. Az egész városban aki ismeri ezt mondja amikor meghallják a nevét. A mi iskolánkban is ez volt tavaly, még azoknak a lányoknak a 30-as osztályfőnökét se vette komolyan, beszéd közben a melleit nézte. Egy másik tanár miért hazudna a kollégájáról? Arról nem is beszélve, hogy a saját szememmel látom ahogyan az osztálytársaimmal is viselkedik. Nézi a feneküket amikor felállnak. Ebben az iskolában sok nem normális dolog van, sőt. Egyébként meg én sem tudom hogyan taníthat egy ilyen ember. Tanárhiány miatt vették fel, szerintem muszáj volt felvenni, így is nagy a fejetlenség.
2014. szept. 2. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!