Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utálom az osztályfőnököm?

Utálom az osztályfőnököm?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. Azt tudni kell, hogy nem vagyok egy visszahúzódó csendes lány, sok barátom van, de alapjáraton is majdnem mindenkivel kijövök, az osztálytársaim bírnak, a tanári kar többségével teljesen semleges a viszonyom (vannak jobb pillanatok, vannak összezördülések, de semmi komoly), néhány tanár pedig kifejezetten bír (azt mondják, szeretik a stílusom), de az osztályfőnökömmel egyszerűen nem jövök ki.


Komolyan mondom, én még életemben nem utáltam senkit ennyire, de ez amúgy az ő részéről is kölcsönös. Nem tudom már, hogy mivel kezdődött az egész, de most már kb. menthetetlenül elromlott minden. Nem tudom igazából mi a baj, és kb. negyed évente leülünk beszélgetni hátha sikerül megbeszélnünk, de valahogy sose sikerül. Régen a tantárgyát imádtam, jó voltam belőle, most csak hármas vagyok, és rühellem. Utálok bejárni az órákra, egyszerűen már előtte frusztrált vagyok, órán sem tudok figyelni, és az órák egy része amúgy is a kettőnk közti vitázással megy el. Amúgy osztályprogramokon meg úgy suliba órákon kívül kerülöm, általában óra után azonnal kimegyek a teremből, hogy minél kevesebbet kelljen vele lennem.


Félre értés ne essék, én nem csak a tanárt hibáztatom, hiszen szerintem ugyanannyira az én hibám is, mint az övé. Kezdek már nagyon belefáradni az egészbe, és nem akarom ezt az évet is ezzel tölteni. Mit csináljak? Hogyan viseljem el? Valakinek bármi tanácsa?


2014. szept. 3. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát az a kérdés, hogy mire vagy hajlandó, mennyire tudod magad kordában tartani stb.

Általában az, ha megadod a másiknak a tiszteletet azonnali változást tud hozni az ő hozzáállásában is.


Ne azt kérdezd, hogy mire fel adj neki tiszteletet, hanem egyszerűen bánj vele úgy, ahogy te szeretnéd, hogy ő bánjon veled.

Az emberi kapcsolatokban sokszor előfordul hogy pozitív példát mutatva meg tudod változtatni a másik viselkedését is. A legtöbb ember csak megköveteli magának hogy jól bánjanak vele, de nem feltétlenül jut eszébe, hogy ő hogy bánik a másikkal. De ez az a pont, amivel kezdeni tudsz valamit.

"Persze, ő a tanár, neki kéne tudnia." A nagy túrót. Ezt sehol sem tanítják. És amikor az ember benne van a helyzetben, akkor a legnehezebb nem engedni a saját impulzusainknak, hanem egyszerűen csak megtenni, amit meg kell. De ha sikerül megtenned, akkor utána ő is máshogy fog reagálni. Én csináltam, hihetetlen dolog. Úgy működik mint a varázslat.

2014. szept. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát még van 2 éved az érettségiig.

Milyen tantárgy ez?

Próbáld ki, hogy ha valamit be is szól(mert van ilyen is, hogy a tanár direkt kezdi, velem is volt ilyen), akkor nem szólsz vissza, hagyod és hagyod. Elszámolsz magadban, még ha nehezedre is esik, akkor is tűröd, meglátod előbb utóbb látja, hogy nem vagy vitára kapható és abbahagyja.

Nem kell leállnod vele vitázni, de ne is enged, hogy azért megszégyenítsen vagy hasonlók.

A legjobb fegyver szerintem ilyenkor az, hogy te mindig kedvesen, udvariasan válaszolsz vissza, és megadod a tiszteletet. Hidd el, el fog rajta gondolkozni, és lehet, hogy magában el is fog kicsit szörnyülködni, hogy hogy viselkedem diplomás ember létemre.

Nem kell menekülnöd óra végén sem, maradj csak szépen bent a terembe, igyál/egyél, beszélgess a többiekkel, olvasd át a következő tananyagot, de nem is bámul őt, hogy mikor megy ki stb, csinálj úgy, mintha ott sem lennél, nem kell kimenned óra végén egyből.

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy mi az a nagy veszekedés kettőtök között.

2014. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!