Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az ilyen emberrel mit lehet...

Clay Morrow kérdése:

Az ilyen emberrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 10.-es tanuló vagyok és azt szeretném tudni, hogyan lehetne orvosolni illetve mit szóltok a következő szituációhoz..


Az osztályfőnököm nagyon szeret kiruccani és kirándulni. Évek óta rendszeresen viszi a saját osztályát és aki szeretne csatlakozni síelni. Ezzel nem lenne semmi gond, DE ő viszont szerintem nagyon eltúlozza, mert Ő annyira "kedveli" a kis osztályát (megjegyzem 12-en vagyunk), hogy minden hónapban akar egyet kirándulni. Ő pedig hallani sem akar arról, hogy valaki nem akar eljönni. Ha valaki elútasítja, ami nagyon ritka, mert mindenki bólint és egyetért minden szavával, akkor elkezdi, hogy: "ilyen nincs, de igenis jössz, beírlak hiányzónak" és hasonlók, lehet mondhatni, hogy kényszerít. Mert ő úgy akar kirándulni, hogy teljes létszám vagy sem.

Nem állunk és nem is álltunk jól sosem anyagilag és ezt így nem bírjuk. Szüleimnek nagyon nem tetszett a dolog, de ők is belementek, egy ideig. Amikor nagy nehezen rávettem, hogy álljanak szóba vele és mondják meg ők, a szüleim, hogy nem enged el. Édesapámmal beszélt egyik alkalommal és akkor kihagyott belőle egy kis vita után. Összes alkalommal ahányszor kirándulni vitte az osztályt a tavalyi tanévben: 12x. Én jelen voltam 4-en és dúrván számolva kb 15000 ft ment el 4 kirándulásra.


Megkezdődött az új tanév és Ő persze megint szeretné folytatni a szokását, de én viszont nem akarok részt venni, csak nagyon kevesen, mert nem vagyok nagyon szociális típus meg tényleg anyagilag nem bírjak. Sajnos az én szavam kevés neki, mert egy: "nem szeretnék menni"-ből nem ért szót. Azzal álltam eléje, hogy édesapám nem enged, és azt hitte, hogy én nem akarok menni(nem is akartam, ekkor kértem szüleim segítségét) ezért édesapámmal akart beszélni és őt is meggyőzni csak kudarcot vallot.


Az a kérdésem, hogy támaszkodjak ismét a szüleimre és ők majd lebeszélik minden alkalommal vagy szálljak szembe vele és én próbáljam meg?

Én egyiket sem szeretném, de a bólintás sem nyerő.


Mi a véleményetek?


Előre is köszönöm annak, aki elolvassa és próbál segíteni. Hibákért, meg elnézést..



2014. szept. 16. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindent mondtal, cak azt nem, hogy nem birjatok anyagilag. Ezt miert nem lehet megmondani a tanarnonek? Te is, apukad is.
2014. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, mond meg neki, hogy ha annyira akarja, hogy elmenj, fizesse minden költségedet.
2014. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Őszintén meg kell vele beszélni. Nemcsak azt a részét, hogy te nem vagy túl szociális típus, ezért gondot okoz neked ilyesmi, hanem azt is, hogy nem bírjátok anyagilag, nem tudjátok finanszírozni ezt a sok kirándulást. Meg kell, hogy értse! Ha mégse érti meg (vagy legalábbis nem törődik vele), akkor forduljatok az igazgatóhoz és meséljétek el neki, hogy mire kötelez titeket a tanár.
2014. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!