Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit gondoltok a tanárok...

Ti mit gondoltok a tanárok óraadás közbeni sírásáról? Tapasztaltátok?

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 23:33
 1/9 A kérdező kommentje:

Én tanárnak készültem, tanítottam is nyelviskolában, nem sírtam óraadás alatt, pedig ott nem 45 perc után van szünet; de a diákok nem azért fizettek be x összeget, hogy elbőgjem az órájukat.

Végül eladó lettem, ezen a helyemen egyszer sírtam magánéleti dolgok miatt, akkor is elmentem inkább a mosdóba; egy túrista bejön vásárolni, ne azt lássa, hogy bőg az egyik eladó meg nem megyek oda vevőkhöz bőgve segíteni.


Nálunk egyszer gimiben meghalt az egyik tanár anyja és rengeteget sírt óraadás közben. Egy másik meg mesélte, hogy az ő anyukájának a halálánál nem sírt órán, mert egy tanár szerinte nem azért van, hogy elbőgje a gyerek óráját. Ez emberfüggő.


Személyes véleményem szerint nem a gyerekek előtt kéne sírni; ez kiválthat némi feszültséget is a tanulókban, nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy sír a tanár; ha nem bírja, szóljon, hogy mindjárt jön és go mosdó. Plusz nem tartozik a diákokra, hogy milyen lelkiállapotban van. Én nem gondolom, hogy a tanár dolga a tanításés ezért ne sírjon óra alatt; ő is emberi érzőlény, de szerintem a legjobb, ha megpróbálja úgy megoldani, hogy nem a gyerekek előtt teszi.


De nem vetem meg azt, aki az osztály előtt sír. Ahány ház, annyi szokás.

2014. szept. 16. 23:34
 2/9 anonim ***** válasza:
most hogy megválaszoltad ezt a troll kérdésed mit szeretnél még?
2014. szept. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem értrm; 1 a kérdés nem troll, meg egy szóval nem utalok benne, hogy a tanároknak tilos érezniük és ne sírjanak, nem is ezt gondolom 2. a véleményem írtam le Nektek, nem magamnak válaszoltam.
2014. szept. 17. 07:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se sírjon egy tanár az órán; úgy, ahogy egy orvos se kezd el sírni a páciensei előtt... Nem rájuk tartozik a rosszkedve.


Egyetemen volt tapasztalatom; behivatott egy pof az irodájába, mert meg kellett beszélnünk egy dolgot egy órával kapcsolatban. Szünetben felmentem, a nő épp veszekedett valakivel telefonon, majd rohadt mérgesen letette, de már akkorra eldöntöttem, inkább lelépek, kellemetlen volt ez így neki is, nekem is, aztán tiszta idegesen kérdezte a sírást elfojtva, hogy mit szeretnék, mire mondtam ő hívatott. Erre mondta menjek vissza később és bement az irodába szinte bevágva az ajtót és gondolom bőgött a kolléga előtt. Nem volt nagy ügy szerintem, ugyanúgy sírhat ő is, én is, bárki, nem ez volt számomra az év szenzációja.

2014. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen tapasztalatom még nem volt suliban - most gimis vagyok - , olyat viszont láttam már (nagy ritkán), hogy sír egy tanár a folyosón, de akkor is sietett be a tanáriba.

Szerintem ők is ugyanolyan érző, emberi lények, szóval nyilvánvaló, hogy sírnak/sírhatnak is, ha olyan problémájuk van. Azt viszont én se tartanám túl jónak, ha végig ott sírna az osztály előtt. Ha érzi, hogy mindjárt sírva fakad, akkor menjen ki, vagy ha már annyira nem bírja és elkezd a diákok előtt sírni, akkor siessen ki a teremből.

De el semmiképp se ítélem/ítélném, egyébként.

2014. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk általános iskolában egy tanárnő sírt néha, mikor nem hallgattak rá, vagy nem tudott fegyelmet tartani. Gondolom tehetetlenségében, meg így jött ki rajta a feszültség.


Gimiben az egyik férfi tanáromnak volt könnyes a szeme, meg törölgette is párszor az egyik órán, mikor dogát írtunk. A többiek nem látták, csak én nézelődtem. Nos, ehhez még annyi hozzátartozik, hogy szerelmes voltam ebbe a tanárba, szóval úgy össeszorult a szívem, hogy én is vele könnyeztem. :)


18/L

2014. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A mi osztályunk valóságos terrorban tartott pár tanárt. És igazából tanárfüggő volt, hogy mit gondoltunk az óraadás közbeni sírásról, de mindenképpen gyengeség volt a tanár részéről, és az osztályunk, ezt valahogy élvezte. Például volt egy énektanár, mindenki utálta -valójában én is, bármi személyes ok nélkül-, őt csak a sírás környékezte, de volt, hogy ordítva jött be az órára, és el is ment az iskolából, mivel kikészítették a diákok.

A helyére jött egy nő, de művészlélek lévén, elég könnyen kiborult tehát a diákok előszeretettel provokáltak ki neki rossz helyzeteket (emlékszem, minden órára bekészítettek már neki egy csomag zsepit), hogy elsírja magát, aztán legalább volt sztori meg történés a hétköznapokban is.

Lényeg a lényeg, közösségtől is függ, számomra ha egy tanár nem a fent említett okok miatt sír, hanem valami magánéleti probléma miatt, valamilyen módon megijeszt - mint általában minden síró ember, főleg, mert egy feletted álló embernek nehéz segíteni, meg megvigasztalni.

2014. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz - egyetemista koromban egyik tanárral beszélnem kellett (olyan 40 plusszos nő). Ő mondta, várjam meg, egy kolléganőjével váltana pár szót. Jött kb 20 perc múlva és elkezdett bőgni. Én meg álltam mint egy idióta és hát annyit tudtam tenni, hogy megsimogattam a karját, ő meg furán nézett, amitől még inkább hülyének éreztem magam, nem tudtam megvígasztalni, mégse egy velem egy szinten álló barátnő vagy csoporttárs, akit elviszek a mosdóba, megőlelgetek, ringatok, stb., hanem egy felettem álló tanár és ő sírt én meg magatehetetlenül nézett.
2014. szept. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*néztem
2014. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!