Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális az olyan kapcsolat...

Normális az olyan kapcsolat két felnőtt között, mikor az egyik tegezi a másikat, a másiknak viszont magáznia kell? Tapasztaltatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy két felnőtt közül az idősebbik felajánlhatja a tegező viszonyt, de az kölcsönös.

Egyetemen viszont van olyan tanár (20 év a korkülönbségünk), aki nemhogy tegez, hanem lekicsinylő a diákokkal pl. "na ide figyelj, édes drágám", visszafele viszont magázást vár el, de mindemellett gyakran mondja nekünk, hogy felnőttek vagyunk (azzal kapcsolatban, hogy minden a saját felelősségünk). Úgy érzem, félig gyerekként, félig felnőttként kezel. Ez így természetes? Láttatok már ilyet?



2014. máj. 23. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Azért azt nem várhatod, hogy a 60 éves profnak azt mondhasd, hogy "Szevasz".
2014. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Ez azért van mert ő tanár te meg diák. Azért ennyi rendszer maradjon már meg, hogy a diák nem tegezi a tanárát. És igen, az iskolákban ez természetes.
2014. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem tartom normálisnak. A lényeg a kölcsönös tisztelet, akár tegeződve, akár magázódva. Én is egyetemen tanítok, de én pl. tegeződöm a diákokkal, első órán mindig meg szoktam kérdezni, hogy emgengedik-e, de eddig mindig megengedték. De akkor természetesen én sem várom el, hogy magázzanak. A magyaroknál nincs is ezzel gond, viszont a németeknél már nem működik érdekes módon. Tehát valahol kultúra kérdése is.
2014. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is voltak ilyen tanáraink a főiskolán. Tényleg furcsa. Természetesen nem arról van szó, hogy a hallgatók tegezni akarnák a tanárt, hanem arról, hogy jó lenne, ha kölcsönös lenne a magázódás.

Szóval: láttam már ilyet. Nemigen lehet ezzel mit kezdeni, a tanár saját magát minősíti (le) ezzel. El kell tűrni. Mivel ő van hatalmi pozícióban, tisztában van vele, hogy ezt gond nélkül megteheti.

2014. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem normális.
2018. febr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!