Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mivel lehet segíteni egy...

Mivel lehet segíteni egy depressziós emberen? Beszéljünk róla vagy hanyagoljuk a témát?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam a nyáron depresszióba esett, kórházba került, mert nem volt ereje már semmire. Mondhatjuk úgy is, hogy agyban már majdnem öngyilkos lett. Pszichiátriára került, gyógyszerezték/gyógyszerezik, javult az állapota. Most újra suliba jár, én meg nem tudom, hogyan segíthetnék/segíthetnénk.

Ha feltűnően sokat akarok vele beszélgetni, azt hiszi, hogy csak a betegsége miatt "nyomulok" rá?

Ha nem beszélünk vele többet, nem esik megint vissza?

Ha nagyon sokat beszélek vele, nem érti félre? (Belém esik és még depressziósabb lesz, ha visszautasítom...)

Ha beszélgetünk vele, beszéljünk a betegségéről, vagy inkább csak semleges témákról, mintha mi sem történt volna? (Perpill ezt csináljuk)


L/18



2014. okt. 2. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyit beszéljetek vele, mint előtte, se többet, se kevesebbet, és hétköznapi témákról. Nem kell ezt felhozni neki. Ha majd akar beszélni róla, akkor ezt magától megteszi. Lehet, hogy ha felhoznátok előtte, attól csak rosszabbul érezné magát, vagy felszakadna valami seb. De azt meg lehet kérdezni, hogy van.
2014. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha fiú,akkor tesztoszteront adagolnék neki.

férfiaknál 90%ban az alacsony tesztoszteron szint a depresszió kiváltója.

ha nem szervi a baja,akkor élményeket,cselekvést adnék neki,elvinném magammal edzésre,de nem mennék bele semmi faggatózásba és mély beszélgetésbe sem,mert nem látom értelmét,mert erre a dologra a tesztó és a cselekvés a megoldás nem a duma.

2014. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fiúról van szó, de nem olyan bulizós fajta. Nem megyek oda hozzá egy nagy injekcióval és döföm bele, hogy "tessék, tesztoszteron, boldogkarácsonyt".

Lehet, hogy jót tenne egy kis szórakozás, de nagyon nem egy stílusban mozgunk, szóval ami nekem tetszene, neki biztos nem.

2014. okt. 3. 23:03
 4/5 anonim ***** válasza:

lehet venni táplálék kiegészítő boltban tribulust,királydinnye kivonatot,ami egy tesztoszteron szint optimalizáló növényi kivonat.

olvass utána esetleg.

elvileg idősebb sportolóknak van kitalálva,de depresszió vagy pánikbetegség esetén fiataloknak is erősen ajánlott étrend kiegészítő.

2014. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De én nem vagyok a legjobb barátja, a testvére, az anyja vagy bárki olyan, akitől elfogadna bármi ilyesmit. Sőt, mivel nem vagyok olyan anyagi helyzetben, nem tudnék ilyesmiket venni neki, amiket a) el se fogadna, és b) nem értené, hogy mi a fenéért tömöm őt királydinnyekivonattal. Menjek oda hozzá, hogy "Szia, vegyél tribulust, mert én azt mondtam!"? Gondolom a terapeuták, pszichológusok/pszichiáterek és a családja is megtesz mindent ilyen téren érte. Én nem vagyok neki senki.

A beszélgetés igenis hasznos, mivel amiatt került ilyen helyzetbe, hogy nincsenek barátai, nincs kivel beszélgetnie és egyedül van. Nem a tesztoszteronszintje a fő probléma...

2014. okt. 5. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!