Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek hogy végre békén...

Mit tegyek hogy végre békén hagyjanak?

Figyelt kérdés
Az iskolában nagyon félénk, visszahúzódó vagyok már 6 éve és akárhogy próbálok, sehogy sem tudok megváltozni,ezért állandóan bántalmaznak szünetekben, fizikailag nem annyira hanem pl mikor kimegyek a tanteremből kicsit kiszellőzni vagy vmi mire visszaérek dobálják egymásnak a táskámat, vagy a tolltartómat felrakják olyan helyre ahonnan nehéz leszedni, elejében még nem izgatottat annyira de mostmár télleg nagyon felidegeít hogy kb minden szünetben ezt csinálják velem, az osztályban 1 rendes barátom van a többi mind kikülönit, ilyenkor annyira ideges vagyok hogy néha nagyon rosszul esik, nem vagyok gyenge simán megvernék párat de én ezt nem látom megoldásnak, szerintetek inkább szóljak az igazgatónak? ha meg visszaadom 1-2 nek nek nem ér semmit mert többen vannak.. de csak suliban vagyok ilyen máshol nyitott vagyok a piszkálóim felé is, az iskolában meg olyan vagyok mintha ott se lennék beülök a padomba és várom a tanitás végét, mindig is ilyen voltam :(
2014. okt. 6. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez történik amikor valaminél megszokják, hogy képtelen kiállni magáért. Pedig más lehetőség nincs, ha szólsz az igazgatónak az csak olaj a tűzre, verekedésben ne is gondolkodj, az ilyenek mindig hordában jönnek, és elhiszem hogy nem vagy gyenge, de ha az egyik lefog a másik meg üt akkor nem sok mindent tehetsz... Mindenesetre legközelebb ne nézd ha dobálják a táskádat vagy hasonlót tesznek, határozottan szólj hogy adják vissza, ha nem, akkor nem tépd ki a kezükből erőszakkal (sőt, jó is hogyha erőszakkal teszed), és természetesen akkor is ha éppen más módon akarnak piszkálni. Ha látják rajtad hogy ki mersz állni magadért azzal kivívod a tiszteletüket (tudom, hülyén hangzik de ez így van), abba fogják hagyni, nem csak a piszkálást de a kiközösítést is. Ha kell, kérd a barátod segítségét, olvass ilyesféle történeteket a neten, gyakorolj a tükör előtt stb, a lényeg hogy legyen önbizalmad, az az alapja mindennek.

Sok sikert!

2014. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ma is 2 en lefogtak a harmadik meg próbálta elvenni a táskámat de nem sikerült nekik, és mit értem el? holnap már ugyanitt folytatják amíg teljesen fel nem húznak és nem tom hogy mit csinálok de valamit biztos..
2014. okt. 6. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor csinálj valamit, azzal hogy a gép előtt ülsz és nekünk picsogsz nem javítasz a helyzeteden.
2014. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
elhiszem de mit csináljak?
2014. okt. 6. 22:24
 5/8 anonim válasza:
Szerintem a szüleiddel beszélj erről. Mondd meg nekik kikről van szó pontosan. Legrosszabb esetben átvisznek egy másik iskolába. De mégis, rájuk számíthatsz leginkább.
2014. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2014. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3. középiskola, de most feljelentettem őket mert már elegem vol és azt mondták ha nem hagyják akkor tesznek arról hogy kidobják őket a suliból... szerintetek ez megoldaná a problémát?
2014. okt. 13. 17:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Szüleimnek meg nem szeretek erről beszélni, meg úgyse tennének át mert már próbáltam rávenni őket, de mindig azt mondták hogy még véletlenül se, mert be muszály illeszkedj az osztályba de nem ment :/
2014. okt. 13. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!