Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek hogy békén hagyjana...

Mit tegyek hogy békén hagyjanak már végre minket?

Figyelt kérdés
Hogy is kezdjem? Van egy nagy diófánk, de még annyira nem túl sok diónk szokott lenni rajta, mert még csak másfél éve a mienk a ház. Én nagyon sokszor sütök diós süteményt, itthon jobban csak az megy. Főleg karácsonykor kell sok dió, meg aztán anyukámékat is én látom el dióval. A sógoromék mindig jönnek, mikor tudják hogy már van dió. Összeszedni soha nem segít senki,de nekik mindig adnom kéne, mert hát nagyon drága a dió, meg ugye a sógoromék. Igaz hogy soha nem is foglalkoztak velünk, párommal a tesója főleg nem. Úgy vagyok vele hogy amit nem használok el diót, természetes hogy anyukáméknak adom. Mindig ezzel jönnek a sógoromék hogy én milyen irigy ember vagyok, meg hogy sajnálom tőlük stb. Mivel tudnám őket erről leszoktatni hogy ne kéregessenek meg hogy ne járkáljanak a mi nyakunkra ha valami éppen kell nekik? Azt hozzátenném, ha nekünk kell segítség valamibe akkor csak az én családomhoz fordulhatunk.
2011. febr. 23. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mond meg neki, hogy nem tudsz adni, mert kevés van. ennyi! nem vagy köteles kinyalni a fenekét, csak mert a sógorod!
2011. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért néha adhatsz nekik is, ne csak anyukádnak. DE. Nehogy te szedd össze nekik. Mondd meg, hogy jöhetnek, de nekik kell összeszedni. Nekünk rengeteg barackunk szokott lenni, szintén rájár a rokonság, barátok (na, azért pénzt is ajánlanak érte, általában nem fogadjuk el), de maguknak szedik. Meg lett nekik mondva, hogy van bőven, jöhetnek, de hozzanak vödröt és szedjék maguknak. Ez a minimum szerintem.


Ha meg nagyon sajnálod tőlük, akkor szedd össze magadnak, rakd el, és ha kérik a diót, mondd meg, hogy nincs.

2011. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen problémázni? Megmondod nekik, hogy szedd magad akció van, kapnak vödröt, amit összeszednek, az övék. Megmondod nekik, hogy ha nem tetszik, nincs dió. Ennyi.


Nálunk is van rengeteg gyümölcsfa, főleg a cseresznyén szokott sok lenni, mindenkinek meg van mondva a családban, hogy lehet vinni nyugodtan, ha leszedik. Semmi gond nincs belőle soha.

2011. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Összeszedés még elmegy ,hiszen a te érdeked is,hogy összeszedd.Beszélgetni pedig diótörés közben is lehet,erre vedd rá őket.Nekünk is van diónk és őszintén szólva pucolással van munka nem az összeszedéssel:)
2011. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég akkor adj nekik,de csak úgy hogy mondod h nekik kell összeszedni,te nem szeded és megtörni is.Ha van neked összeszedve dugd el oda ahol nem látják.Aztán majd elmegy a kedvük attol h nagybb mennyiségű diót vigyenek abba biztos lehetsz.Amúgy mondhatod(persze ha tényleg látszik a fán)hogy idán nagyon kevés lett és lehasználtad,meg tettél el magatoknak karácsonyra azt ennyi.Nem vagy köteles adni.
2011. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, miért csinálsz belőle magadnak problémát. Nem segítenek nektek semmiben, miért is várnának tőletek bármit is?! Ti gondozzátok a fát, te szeded a diót stb. vagyis a tied. Azt csinálsz vele, amit akarsz, annak adod, akinek akarod.

Ha már annyira jószívű vagy, hogy adsz, akkor szedjenek maguknak. Bár, én megmondanám az aktuális bolti árat, ha kell így vihetik, ha nem, nem. Elvégre te ebből pénzt is kereshetnél...

Nem kell mindig, mindenkinek megfelelni, főleg nem olyanoknak, akik egyébként tesznek rátok nagy ívben. Ha nem tetszik, arrébb lehet menni.

2011. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy sajnálom, de ha én adok akkor nekünk már nem marad a következő diószedésig. Egyébként tavaly úgy jártam hogy adtam nekik aztán nekünk nem maradt. Utána vehettem én drága pénzért. Egyébként anyósomnak van egy hobbi telke, 2 éve iszonyat mennyiségű krumplit termelt. Egyszer mondtam neki hogy adjon már egy szatyor krumplit mert még nem kaptunk fizut és sajnos elfogyott a krumplink. (Párom inkább a krumplit szereti köretként.) Nem adott. Azóta semmit nem kérek tőle, de úgy vagyok vele hogy ők se merjenek tőlem kérni semmit. Egyébként a lányának ad mindent, a fiának (páromnak) semmit. Tavaly az volt az érdekes, hogy lebetegedett anyósom, kórházban is volt és utána én ápoltam, főztem neki stb. A lánya az feléje se nézett, mégis én vagyok a szemét.
2011. febr. 23. 11:28
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor alkalmazom a következőt:

"Amilyen az adjon Isten, olyan lesz a fogadj Isten!"

Ha ilyen szemetek, ne engedd, hogy kihasználjanak. Állj a sarkadra, és közöld, nem adsz, mert neked a SAJÁT diódból nem marad. Vegyenek ők maguknak.

2011. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

adnék...bolti áron...nem tetszik vegyen máshol...

ő sem segit,te miért tennéd?

2011. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerűen vállald fel magad! "Igen, én irigy vagyok, te meg önző disznó vagy, mert elvárnád, hogy én adjak neked, miközben te soha nem segítesz, amikor nekünk van szükségünk arra!" -ennyi. Ha tiszta a víz a pohárban, rögtön át lehet rajta látni. Nem muszáj nektek egymással jópofizni az csak opcionális lehetőség.


Végül is tényleg sajnálod tőlük. Nincs abban semmi rossz. Én is sajnálnám a helyedben. persze, hogy én is szívesebben adom annak, akire én is számíthatok cserébe. Ez teljesen természetes, az meg, hogy mit gondolnak, kit érdekel? Ha egyszer így se meg úgy se vagytok jóban, akkor nem mindegy? Sőt, még jobban is jársz, hogy nem kell majd állandóan ezeket hallgatnod tőlük. :P

2011. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!