Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell a matektanáromnak...

Miért kell a matektanáromnak ilyen köcsög módon összeállítani a témazáró dolgozatot?

Figyelt kérdés

Ebben az évben matekórákon eddig két témakörrel foglalkoztunk (12. évfolyam), egyik a sorozatok (számtani, mértani sorozat), a másik meg ilyen kamatszámítás százalékszámítással.

Ebből az első nekem egyáltalán nem megy, agyon lett már magyarázva, egy csomó feladatot úgyahogy csinálgattam belőle, de nekem nem megy az a témakör. A másik elég jól megy, azt kb. teljesen értem.

Nemrég volt témazáró, reménykedtem benne, hogy bár a sorozatokat nem értem, a másikból is lesz benne jópár feladat, így egy 3asra meg tudom írni.

Természetesen nem így történt. Volt benne egy csomó sorozatos feladat, a másikfajtából meg csak kettő. És tökéletesen tudja a tanár, hogy a sorozatok nem megy nekem, íratott már röpdolgozatot is ami 1es lett. A többieknek is inkább a másik megy jobban úgy nézem.

Miért nem tudja úgy összeállítani a témazárót, hogy a feladatok fele-fele arányban legyenek benne, és ne az egyik témakör domináljon benne, a másik meg le van sz*rva? Így totál biztos hogy sikerült 1esre megírnom ezt, hiába csináltam meg a százalékszámításos feladatokat, az nem elég.


2014. okt. 12. 16:36
 1/6 A kérdező kommentje:

Eléggé aggódok a matek jegyem miatt, úgy járok még a végén megbukok így utolsó évben belőle.

A tanár meg gondolhatja azt, hogy sz*rok az egészre, nem akarom csinálni a dolgomat, de ez meg nem így van, csak egyszerűen történhet akármi, azt a témakört akkor se fogom érteni.

2014. okt. 12. 16:37
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem köcsögség, mindkettőt tudni kell... tanuld meg és kész. Úgyahogy csinálgatni az nem tanulás.
2014. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet fele-fele, mert ha százalék számítás, számtani sorozat és mértani sorozat, ez már három féle feladat. De nyilván más oka is van, hogyan állítja össze a feladatokat. A százalékszámítás könnyű a sorozatokhoz képest, azért ad belőle keveset. A matektanár meg nem a Te bosszantásodra íratott több sorozatos példát, hanem fel akarja mérni, mit tudtok, mit nem. A másik: akinek jobban megy a sorozat és a százalékszámítással küzd, az pont az ellenkezőjét várja, mint Te. Tanuld a matekot, csinálj oldj meg szorgalmi feladatot, van még idő kijavítani ezt a rosszul sikerült dolgozatot. Sok sikert!
2014. okt. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején a kombinatorika nem ment,most találtam meg egy 26%-os témazáró(!) dolgozatomat 12.év végéről,és lásd,van érettségim!:DD 53 pontos 3-as!:) Saját magam értem el.

A mértani meg a számtani sorozatok nem vészesek,a kamatszámítást is meg lehet tanulni:) Később jönnek a nehezebbek,azokat gyakorolni kell.Majd év vége fele kezded el érezni,hogy hopp,jön az érettségiXDD

És akkor eszmélsz rá,hogy nem idegeskedni kell,hanem tanulni,gyakorolni,ha kell,éjjel-nappal!

A nyafogással én sem mentem semmire a tanáromnál,hogy "jaj,tanárnő,de nehéz,nem megy,most mi lesz?"...és akkor az volt a szerencsém,hogy NEM ÁLLT MELLÉM:DDD

Ha mellém állt volna bárki is igazán,akkor nem ment volna.Egyedül kellett rájöjjek a dolgokra.És igen,azt az 53 pontot én csináltam meg.AZ,hogy egy ember lelkileg rendben tartott(nem szerelem),az sokat segített,de a legtöbbet magamnak segítettem!

Te is segíts magadon,hidd el,nem fogod később k..ségnek látni ezt az egészet,hanem bazi nagy segítségnek!

2014. okt. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:

Ezt most komolyan kiírtad 17-18 éves fejjel gyakorikérdésekre? Már bocs, de mit akarsz 50-50%-ban? Kamatszámítás? Az egy művelet, nem értem miért kéne a fél dolgozatnak abból állni. Másrészt: ne azzal foglalkozz hogy miért nem 50-50%-ban van a két témakör, hanem azzal, hogy hogyan tudnád megérteni a sorozatokat.


Harmadrészt a titok: azért volt több sorozat benne, mert az fajsúlyosabb téma, míg a kamatszámítás nagyjából csak kiegészítő. Nem tudom melyiken vagyok jobban meglepődve, hogy te akarod megszabni miből irasson a tanár, vagy hogy doga után feljössz ide siránkozni 18 évesen.

2014. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 fiú meg 1 lány és én(a barátaim)

Azon beszélgettünk higy még egyikünk se kapott egyest(tegnap irtunk matekdolit)mondta Eszter néni az evyik fiunak hogy mind a 3 szöveges feladata rossz lett

(Nekünk is,de azt nem mondta)mjndegyikünk 960 írt amikor 40 volt a válasz

Hozzáteszem 5 feladat volt

Az első 2 se lett annyira jó az enyém mert nem voltam ott amikor tanulták és valamelyket nem tudtam

Már tudjuk hogy a miénk 1es

A tanár azt mindta nem rak a dolgozatba olyan nehéz feladatot amit most oldottunk,erre!ugyanaz a feladat bent van a doliban!

Nekem még 2em sem volt ,és ha talán lett volna átváltós feladat amit értek,meg lenne a 3om

Szurkoljatok hohy ne legyen egyes

Én nem is vagyok kiváncsi

2019. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!