Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy értette ezt a tanárom?...

Hogy értette ezt a tanárom? Részletek lent

Figyelt kérdés

Ez még évekkel ezelőtt volt a gimiben.


Egyszer mentem fel a tanáriba és ott ült a töri tanárom. És bohóckodva mondott valamit, de nem tudtam rá reagálni, mert egész nap a sírás kerülgetett egy családi ügy miatt. Így nem mondtam semmit.


Aztán következő óránk töri volt. Bejön a tanár, odajön hozzám és sértetten ennyit mond;

"Anyám kun volt, apám üveges!" és faképnél hagyott én meg néztem, hogy mi van? .


A mai napig nem értem ezt a mondatot. Valaki tudja ez mit jelent vagy hogyan kell értelmezni? Rákerestem Google-ben, de nem volt találat.



2014. okt. 15. 22:56
 1/6 hosszúhajú ***** válasza:
49%

én is csak József Attilát találtam anyám kun volt alatt.


Nem lehet hogy ez a mondat, az akkori poénos mondatával volt kapcsolatos. És azt is kéne tudnunk ahhoz hogy értelmezhessük?

2014. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Hm... Ehhez tudni kéne, mi volt az a bohóckodás, akkor mit mondott? Lehet összefügg a későbbi sértett mondatával.


Mindenesetre az "üveges" jelentheti a szlovákot is, mert a történelmi Magyarországon a szlovákok jártak-keltek az országban és üvegekkel házaltak, ha jól emlékszem. Tehát ez egy tipikus tót mesterség. Ezzel azt is kifejezhette gúnyosan, hogy az anyja kun volt, az apja tót, tehát biztos az ő hibája (persze gúnyos értelemben), hogy olyan "érthetetlenül" beszélt veled, hogy te nem akartad meghallani, ezért nem reagáltál.


Persze, lehet, hogy hülyeség az okfejtésem, de az általad leírtak alapján ennyit tudtam kihámozni.

2014. okt. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyi volt hogy pont zártak minket abban a hónapban le a tanárok (nem emlékszem hogy féléves bizihez vagy évvégihez. én meg nagyon jó tanuló voltam és poénkodásból mondta hangosan a másik tanárnak, amikor meglátott engem, hogy ő ugye megadja nekem a hármast vagy kettest ad? És utána nevetve nézett rám, de hát tényleg eléggé rossz lelki állapotba voltam és se válaszolni nem tudtam valami vicceset se nevetni. Úgyhogy nem reagáltam semmit.
2014. okt. 15. 23:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki beáll a tévé elé úgy, hogy nem látod tőle a meccset, akkor szokták mondani, hogy "nem volt apád üveges" (gy.k.: nem vagy átlátszó). Szerintem a tanárnak nem esett jól, hogy nem válaszoltál neki (mintha észre se vetted volna).
2014. okt. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is azt akarta mondani, hogy mivel nem reagáltál ->átnéztél rajta, mint az üvegen. És ezt tipikus tanáros viccesen összekötötte a József Attila verssel...
2014. okt. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végre megértettem. :)
2014. okt. 16. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!