Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy a tanárok...

Miért van az, hogy a tanárok tesznek keresztbe az amúgy is nehéz helyzetű diákoknak? Történetek lent, és ha valaki pozitív ellenpéldával szolgál, az megnyugtató lenne.

Figyelt kérdés
Szerencsére nem rólam van szó, de ismerek pár embert, akik nagyon rosszul jártak. Középiskola első évében egy osztálytársamnak gondjai voltak a tesivel, mert a lába beteg volt. Járni is nehezen tudott. Az orvosi papírozás, fogalmam sincs miért elég sokáig tartott. Erre nem kérdeztem rá, bár ha én lennék az orvos ránézésre megadtam volna a felmentést, hisz a vak is látja... A lényeg, hogy a tesi tanár viszont nem kegyelmezett, mert nem volt papír. Képes volt a lányt megfuttatni... valamint ha jól emlékszem csak második évtől jutott eszébe valakinek, hogy esetleg a lift használatát csak neki meg kéne engedni... a termünk a harmadikon volt. Na de azóta már eltelt pár év, más korosztály, más problémák: diák munka! Jelenleg technikus képzésben vagyok. Sokan vannak az osztályomban, akik minden egyes órát, amit be tudnak vállalni, bevállalnak munkára. Tényleg látszik, hogy minden fillér számít. Volt olyan, aki éjszakás műszak után haza esett, pihent egy órát és jött reggel nyolcra iskolába. Persze ilyenkor a tanárok nagyzolva azt szokták mondani: iratkozzon át estire ha dolgozni akar! Na de mi van a vidékiekkel? Esti tagozat mellett kollégium nem jár. Kicsit sem megértőek az osztálytársaimmal szemben. Egy két órát igazán le lehetne igazolni nekik. Olyan elméleti órákat, amikből a ppt úgy is el van küldve az osztály közös e-mail címére, vagy a nyelv órákat, amik tényleg lófüttyöt sem érnek és amúgy sem része a technikusi vizsgának. (aki nyelvet akar tanulni, az ne az iskolai tanórákra támaszkodjon... kivéve ha nyelvi tagozatos) És akkor utolsóként a kollégiumra hadd térjek vissza. Szintén nem velem történt, csak hallottam kollégistáktól, hogy a középiskolai kolesz sem nagyon támogatja a diákmunkásokat. (aki technikus diák, az középiskolai koleszban kap helyet) A kollégiumi nevelőknek joguk van megtiltani 18 év felett is, hogy éjszakára elhagyja az ember a koleszt, mivel a beköltözéskor a házirendet elfogadja a diák. Persze törvényileg bármikor joga van távozni, viszont ezzel a házirendet megszegi, ami miatt a koleszból kizárhatják. Tehát ennyit a nagykorúság értékéről.
2014. okt. 19. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos egyetemen és főiskolán is ez a helyzet a tanárok részéről...
2014. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Sajnos nálunk is végig ez volt a helyzet. Otthon hagytam az igazolást, a tesitanár nem mentett fel, pedig műtve volt a kezem, a lábam egy nagy baleset után, szerinte a gipsz, az átvérzett kötések, és a műtéti heg mind csak egy színjáték része volt, mert nem akartam aznap megcsinálni a felmérőt. Mikor a szüleim bepanaszolták, még a tanároknak állt feljebb, közölték a anyámmal, hogy így egy gyerek csak a világ legrosszabb szülője mellett töri össze magát (síeltem, bicikliztem, lovagoltam, hozzáteszem ez a csúnya baleset egy rosszul elsült lovaglás következménye volt).

Volt még ilyen eset gimiben, igazolást vittem be, hogy nem tudtam tanulni, mert versenyen voltam egy hétig, mindenkinek bemutattam, aznap kb 5 karót nyeltem be, mert mindenkinek eszébe jutott feleltetni.

Külön orvosi igazolást kellett bevinnem arról, hogy betegek a hangszalagjaim, mert nem akartam énekkarba járni. Az énektanár szinte beerőltetett a kórusba, nekem meg nem volt kedvem a kedvenc sportjaim helyett az idióta sulim mégbolondabb tanáraival tölteni a szabadidőmet, de ő erre nem volt tekintettel.

Az egyetem is megér egy külön misét, mindenki kb pofára osztályozott, vagy épp dobókockát dobtak fel a tanárok, mikor a jegyeket osztogatták, volt olyan drága professzor, akit egész félévben nem láttam, de a vizsgán megjelent, és mindenkit kivágott, mint macskát sz.rni. Nekem dolgoznom esélyem sem volt egyetem mellett, mert ha elbóbiskoltam tanórákon, akkor garantált volt a szívás, és csak éjszakai műszakot tudtam volna vállalni.

Mindenütt ez a helyzet, a saját tapasztalataim szerint a tanár a legrosszabb állatfajta, minden tisztelet a kivételnek, de én sem általánosban, sem gmiben, sem Bsc-n, sem Msc-n nem futottam össze normális képviselőjükkel, gondolom nem csak a balszerencsémnek köszönhetem, hanem annak, hogy kb egy kezemen össze tudnám számolni az országban tanító, tényleg jó tanárokat. Csak az vigasztal, hogy már hátrahagytam a sok tanulást, továbbléphetek, de ők a suliban fognak végérvényesen megkeseredni.

Jah, és nekem is volt olyan,hogy nem engedtek ki a koliból (akkor 20 éves voltam), vagy ha kilógtam, akkor nem engedtek vissza. Volt, hogy az utcán éjszakáztam, pedig nem kevés pénzt nyúlt le tőlem az intézmény. Nem csak az ismerőseidnek szívás az élet, és ennél sokkal rosszabbak is jönnek még...

2014. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor gondolj arra, hogy te többre fogod vinni!
2014. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!