Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános iskolai pedagógus,...

Általános iskolai pedagógus, megéri?

Figyelt kérdés

(Először is bocsánat, ha rossz témakörben teszem fel a kérdést!)


Pályaválasztás előtt állok, kissé tanácstalanul. Nagyon sokan ajánlják, hogy menjek kisgyerekek mellé pedagógusnak, mert hogy az állna hozzám a legközelebb.

Fontolgatom a dolgot, de nem sokat tudok a jelenlegi helyzetükről. Megéri? Nem csak anyagi szempontból értve. Esetleg ha van itt olyan aki pedagógusként dolgozik, leírná a tapasztalatait?


Előre is köszönöm!


2014. nov. 4. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A sok tiszteletlen hülyegyerek közé? Szerintem nem.
2014. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Alsó osztályosokra gondoltam.... azért 6-7-8-9 éves gyerekekről beszélünk. Olyanok amiket látnak otthon meg az iskolában, én nem szeretek általánosítani.


19L vagyok. (Lemaradt a kérdésnél.)

2014. nov. 4. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ neked mi az hogy megéri. Semmi szak nem garantála múgy jó fizetést, amit tudnék mondani hogy jól fizet, az meg annyira speciális, hogyha nincs érzéked hozzá el se tudod végezni. Olyan meg amivel tuti jól keresel szerintem nincs. Egy pedagógus kezdő fizuja úgy tudom 110e. Ott legalább van fix kezdőfizu, szinte bármely más szaknál, kivéve orvosi, nincs. Szval végezhetsz jogászként vagy közgazdászként, de azzal baromi nehéz elhelyezkedni és ha szakmán belül nem tudsz, akkor simán lehet h csak minimálbéres állásod lesz. Szóval ha nem akarsz kockáztatni, akkor jó megoldás, ha szeretnéd is mert érdekel és szereted a gyerekeket akkor főleg. Mert úgy ledolgozni egy életet hogy utálod a munkád, az nagyon kaki helyzet. :)
2014. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármit, csak ezt ne.
2014. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha muszáj lenne alapiskolán tanítanom, a kicsiket választanám. Bár nem szeretem a kölyköket, de legalább lehet őket kezelni.

De ha nem kell, akkor gimiben tanítanék, ott már talán van egy-két értelmesebb is, a többieket meg le****nám.

2014. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, határozottan igen. Olyan kedves, jópofa és energia-dús környezetet nemigen kapsz máshol. Sok leendő felnőtt tud majd neked köszönetet mondani, ha képes vagy átadni nekik valamit. Direkt nem írtam tudás átadást, mert a kicsikkel nem csupán tananyag-centrikus a dolog. Nagyon hálásak tudnak lenni az emberségedért, de a szeretetet is fokozottan visszakaphatod.
2014. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van saját lakásod-mert közalk.fizetésből nem fogsz venni-,le tudsz mondani olyan luxusokról, mint egy hetes külföldi nyaralás, 8 évesnél fiatalabb autó,és tengernyi türelmed van, ami mellet kreatív, és empatikus vagy, akkor nagyon szép, örömökben gazdag, de göröngyös életpálya vár rád pedagógusként.
2014. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!