Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az ilyen tanár normális?

Az ilyen tanár normális?

Figyelt kérdés

Haverommal ülünk a padon szünetben odajön hozzám az egyik tanár mert mondani akar valamit, köszönünk neki, ő pedig:

"Szia xy" (mivel nekem rögtön elkezdett pofázni köszönés nélkül, milyen dolog már ez? Azzal akivel beszélni akar azt lese szarja akivel meg semmi dolga annak köszön :P)

Erre haverom egy "szia"-val visszaköszönt erre tanárnő leszidja, hogy így ne köszönjön neki mert ezmegezmegegezblabla és ha mégegyszer ezt mondja jegyzőkönyvet vesz fel. Most komolyan?


A másik amikor kicsengetnek de minket bent tartanak a teremben azért, mert hangosak vagyunk. Kezdjük ott, hogy mindig azt mondják, hogy a szünetben tomboljuk ki magunk, akkor? Illetve csak néhány ember ordibál akit átengedtek pótvizsgán de már 1. óta ilyenek viszont a tanárok csak fenyegetőznek, ennyit is érnek. Na meg mégis milyen jogon veszi el tőlünk a szabadidejünk? Következő órán meg amikor ennénk-innánk vagy éppen wc-re kéredzkedünk jön a lecseszés, hogy miért nem mentünk el szünetben.


A harmadik: "A csengő a tanárnak szól"

Ezt mondta irodalom tanárom az első órán, mivel szerdán van egy irodalmunk és egy nyelvtanunk, ugyan az a tanár. A második órára nem mentem be azzal az indokkal, hogy a csengő a tanárnak szól és nem a diáknak, felvett egy jegyzőkönyvet.


Az ilyen emberek miért választják a pedagógusi szakmát?



2014. szept. 25. 19:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Ne lepődj meg, ha ilyen pofátlan vagy.
2014. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Amit a tanár mond azt betartom.

1. az nem én voltam, írtam is

2. ez szintén nem én voltam

3. ha erre gondoltál akkor ezt tanárnő mondta,az egész osztály hallotta de csak én tartottam be. Szóval...

2014. szept. 25. 19:09
 3/28 anonim ***** válasza:
72%

Itt nem a tanáraiddal vannak gondok, hanem a te hozzáállásoddal, már ne is haragudj! Ha rosszak vagytok, nyilván jár a büntetés, és mivel nagyon kevés eszközt hagytak meg a tanároknak a fegyelmezésre, így lehet erre egy módszer például az, ha bent maradtok szünetben. Az meg tök logikus, hogy szünetben kell elintézni a folyóügyeket, nyilván akkor is szólhattok, hogy ki kell mennetek, amikor bent tartanak titeket.


Az pedig, hogy "A csengő a tanárnak szól." szintén jogos. És nem azt jelenti, hogy neki csengetnek be és neked nem kell bemenned órára, nem is értem, hogy lehet ilyet feltételezni. Ezt úgy kell érteni, hogy a sok diák ne pattanjon fel kicsengetéskor, mert a tanár még lehet, hogy szeretne mondani pár dolgot... Tehát ő dönti el, hogy mikor van vége az órának. Szóval ha mondjuk az osztály rossz volt és sok időt vett el a 45 percből a fegyelmezés, akkor befejezheti szünetben, amire órán nem jutott ideje, ennyi. Nyilván nem te döntöd el, hogy melyik órára mész be és mikor, úgyhogy tök jogos, hogy felvett jegyzőkönyvet.


Nem mindig a tanár a hibás, csak a diákok nagyon szeretik úgy beállítani az egész helyzetet...

És én nem tanár vagyok, mielőtt esetleg ilyesmire következtetnél, kedves kérdező.


18/L

2014. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hát ő... létezik nálunk az úgynevezett Arizóna-program. Oda nyugodtan kilehet küldeni a diákokat, ha 10x kimegy repül a suliból, 8-9-nél már angyalok, de ezis 4 év alatt gyűl össze, mert csak fenyegetőznek ami inkább nevetséges sem mint félelmet keltő.
2014. szept. 25. 19:17
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

Egy tanárnak nem lehet sziával köszönni. Ha valaki rangban és/vagy korban feletted áll,azt magázod.


Nektek kéne nyakonvágni azokat, akik pofáznak órán.


Ha ilyen pofátlan vagy, akkor meg is értem, hogy így viselkedik veled. Ha ellógod az órát, akkor az igazolatlan a kötelező, a szaktanári választható extra, amit a beszólással ki is harcoltál magadnak.


20F

2014. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
milyen problémáik vannak az embereknek komolyan...nem tetszik ne szólj hozzá zstb...
2014. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Inkább olyan emberek válasszák a pedagógusi pályát, akik egy ilyen után akkora fülest adtak volna, hogy egy darabig nem hallasz?


Mire akarod vinni, hogyha egy nyamvadt órát nem tudsz csendben ülni? Egy egészen egyszerű és indokolt szabályt nem fogsz fel a pici agyacskáddal? Nem tudod a társadalmi normákat betartani?

2014. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

Király vagy kérdező, a harmadik ponton 10 perc röhögök :D

Nekem is voltak deviáns tanáraim akik a komplexusaikat rajtunk vezették le, tanítani persze meg nem tudtak...



24F

2014. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nem a mi feladatunk rendet tenni az osztályban hanem a tanároké, többször megvolt rá a lehetőség, hogy megbuktassák őket vagy kirúgják a suliból, nem tették.


Szóval aki már egy nappal fiatalabb mint én az csakis Jó napot kíván-okkal köszönhet különben megverem, mivel mást nem tudok vele tenni. De egy tanár miért köszönhet a gyereknek sziával? És miért becézgethet? Megengedtem neki? És mivan akkor ha zavar? Miért nem adja meg a tiszteletet? Én egy senki vagyok?


Mégis miért kell a tanárokat felköszönteni születésnapján mikor nekem azt se tudja mikor van, még sem akadok ki, a tanárom persze igen (ez alsóban történt)? Mi köze van a tanárnak a magánéletemhez? Mi köze van a tanárnak ahoz, hogy nekem fiú létemre hosszú hajam van? Mégis mi köze van ahoz, hogy nekem, hogy néz ki a könyvem ha a sajátom és nem ingyenes, vagyis nem más pénzén kaptam. Milyen jogon veszi el a telefonom ha csak az időt néztem mivel a teremben nincsen óra a tanár meg nem hajlandó megmondani. Miért kell a tanárral mindig egyetérteni? Nekem nem is szabad gondolkodnom, nem is szabad a véleményen elmondani?


Jó, oké, most biztos írtam pár hülyeséget, ezt én is látom, de már legszívesebben megkínoznék egy-két "tanárt"... -.-

2014. szept. 25. 19:38
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy úgy érzed fszagyerekek vagytok, lázadtok a rendszer ellen, ilyesmik, de ez nem így működik. Pofátlan kis surmók vagytok. Sziával nem köszönünk tanárnak. Jól látod, feletted áll. Szar ügy, de lesz szarabb. A tanárok köszönhetnek sziával, ti pedig nem. Az iskola nem játszótér, az alapvető illemet be kéne tartani.



Ha a szünetben bent tartanak, és WC-zned kell, kimész és kész. Nincs olyan retardált tanár, aki bent tartana szünetben annak ellenére, hogy WC-zned kell. Ha órán mész ki, és büntetést kapsz, ülj le a seggedre, és gondolkodj inkább.


Olyan pedig nincs, hogy nem mész be órára, mert elvették a szüneted.



Gondolom általános iskolába jársz, így valamennyire érthető az értetlenséged, és a butaságod. Majd középiskolában megtudod, milyen egy rossz tanár.


Nem vagy ott az óra elején? Maradj kint, igazolatlan óra. Sziázol a tanárnak? Következő órán felelsz, és a kettesért fogsz izzadni. Engedély nélkül eszel az órán? Ellenőrzőt az asztalra.

2014. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!