Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kancsal volt a szemem, és ezért tavaly elkezdtek csúfolni a nyolcadikasok (akkkori hetedikesek). Először csak mosolyogtam rajtuk, utána csak szimplán nem foglalkoztam velük. És nem hagyták abba. És ez már rég nem a szememről szól. Most év elején, viszont nagyon eldurvult a helyzet. Egyszerűen ha fél percet egyedül maradok a folyosón, már jönnek (nálam 3x erősebbek) és csúfolnak, fejbevágnak, löködnek. Ügyeletes sehol és az osztályfőnökük is sz@rik bele az egészbe. Nemrég rám uszítottak egy olyan gyereket, akinek semmi baja nem volt velem és magától a légynek se árt, és szintén erősebb nálam, ő rám támadt és verekedtünk és utána véres fejjel mentem az igazgatóhoz, aki szintén sz@rt bele az egészbe és mindkettőnk igazgatóit kapott. Másnap bejött anyukám tisztázni az esetet. Ez annyi volt, hogy leordította a fejüket és kész, jövő héten ugyanott folytatták. Őszi szünet előtt megvolt a szemműtétem, sikeres volt, de a helyzet utána se javult! Múlt héten az ajtót csapták nekem teljes erőből és mostanában az utcán is ordítanak utánam csúnyákat. Most mit tehetek? Én iskolát szeretnék váltani, de itt nagyon jó az osztályfőnököm, a tanáraim, itt vannak a barátaim, ezért viszont nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne a legjobbb megoldás.


Ja, és az osztályban is egyre jobban kezdik, mert lebukott egy gyerek a 8.- osztályból és behozta ide is!


13/F



2014. nov. 6. 22:14
 1/6 A kérdező kommentje:
*igazgatóit adott
2014. nov. 6. 22:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ofőd lesz**ja hogy téged napi szinten kikészítenek, de számodra nagyon jó? Érdekes..

"itt vannak a barátaim"

Hát ha az említett pisisek a barátaid, akkor nagyon el vagy tájolódva.Írnék rájuk egy szót, de félek hogy tiltanának.Ha pedig tényleg van ott barátod, akkor miért nem állt ki melletted vagy segített amikor kellett?Szerintem egy baráttól ez alap.


Ha rám hallgatsz sulit váltasz.Ha így folytatják ezalatt az egy év alatt ki fognak csinálni.

2014. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az én ofőm sz@rja le, hanem a 8.-asoké.
2014. nov. 6. 22:26
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha a barátaimmal vagyok, akkor nem szólnak hozzám, de ahogy nincsenek ott, azonnal kezdik.
2014. nov. 6. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Jah és legyél határozott.Állj ki magadért.Ha beléd kötnek ne hagyd magad, nézz szembe velük.Ha megvernek, állj fel és maradj határozott.Ha van időd és kedved, elkezdhetsz edzeni is, hogy jobban megvédd magad, vagy akár kűzdősportra.Tapasztalatból beszélek.

Általánosban 6-7-8. osztályban én voltam az osztály fekete báránya.Vékony,pattanásos,cingár nyomigyerek voltam.Minden osztálytársamat barátomnak tartottam tévesen..Minden rajtam csattant, engem basztattak állandóan más évfolyamból is.Szinte minden nap vertek, verekedtem, folyamatosan megaláztak, nem egyszer hoztak életveszélyes helyzetbe(pl.kilöktek a kocsi elé, alámrúgtak a lépcsőn stb.).Sosem hagytam magam mindig visszaszóltam nekik ,olykor vissza is ütöttem (bár alapból nem vagyok az agresszió híve).Jó sokszor megvertek, de nem érdekelt.Minden verés után csak erősebb lettem.Szabadidőmben edzettem rengeteget, boxoltam,futottam,súlyzóztam minden.Aztán 8. év vége felé változtak az erőviszonyok, és hirtelen mindenki a barátom akart lenni, mert féltek hogy bosszút állok.Nem igazán süllyedtem az ő szintjükre(jó 2 srácot összevertem az utcán, de őket csak azért mert olyan sértéseket vágtak hozzám a verés mellett, ami mély sebeket szakított fel).Azóta gimis lettem, nem tartom velük a kapcsolatot, lesz*rom őket, hálaistennek nem is egy helyen lakunk.

Most 10. osztályban visszagondolok azokra az időkre, nem bántam meg semmit amit tettem.Mostanra vannak barátaim akikre számíthatok a legnagyobb bajban is, és van önbizalmam.Neked is ezt kéne tenned.

Van némi igazságalapja annak, hogy minden kudarc után erősebb leszel :)

Bocsi hogy hosszú lett, de gondoltam segíthetek ezzel, és bátorságot adhatok hogy kiállj magadért, mivel hasonló cipőben jártam akkor mint te.


2-es válaszoló voltam

2014. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elnézést, akkor rosszul értelmeztem a szöveget.

A sulit egyébként meg lehetne szorongatni ezért, hogy a tanárok nem csinálnak semmit, mert végülis az ügyeletes tanárra tartozik a rendfenntartás.Jogilag nem tudom milyen lépéseket tehetnétek, de nem is akarlak bátorítani erre, mert nem éri meg.

Próbálj addig többet lenni a barátaiddal.Órán gondolom nem vernek, szünetekben pedig legyél mellettük.Így viszonylag jól húzod majd.De még mindig tanácsolom a suli váltást.

2014. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!