Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehetnek ilyen retardálta...

Hogy lehetnek ilyen retardáltak az osztálytársaim 12. -es létükre?

Figyelt kérdés

Nem képesek normálisan jegyzetelni amit a tanár mond, folyton visszakérdezgetnek hogy "hogy volt?" meg ilyenek. Órákon nem képesek befogni a szájukat, kivéve amelyik tanár rájuk szól ha beszélnek, de egyik tanár pl. totál engedékeny, annak az óráit simán végpofázza az osztály hátulsó fele, mialatt csak kevesen figyelünk oda a tanárra. Még dolgozatírás közben is beszélnek akik már végeztek, és nem csakhogy rám, de a többiekre sincsenek tekintettel akik még írják a dolgozatot. Nem könnyű úgy koncentrálni, hogy közben ott pofáznak hangosan és röhögnek.

Szünetekben meg néha elkezdenek dobálózni mint az általános iskolások, üvegekkel meg mindenféle dologgal, lesz*rva hogy akárkit fejbe találhatnak.

A lányok azok meg röhögnek mindenen néha.

Miért ilyen retardáltak 12.-es létükre, és gimnazista létükre?


2014. nov. 17. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Oh, én még okj fsz képzésen is ezt tapasztaltam. De ott az egyik idősebb lány megelégelte ezt a fajta viselkedést, és szépen beoltotta a 2-3 évvel fiatalabb srácokat, hogy jó lenne ha befogná a pofáját most már, mert nem azért jön ide, hogy őt hallgassa, és sajnálja, ha ők azért járnak ide, mert nincs jobb dolguk, de van aki tanulni szeretne, mert elakarja végezni a szakot, és nagyon unalmas már a viselkedésük.Halálos csend lett. Javaslom, egyszer tedd ezt szóvá hangosan, hogy téged zavar, és fogják be. Egy darabig vicces az ilyesmi, de ez a viselkedés számomra már 9-től érthetetlen volt, másnap meg jön leckét kuncsorogni, mert 'nem emlékszem', meg 'nem figyeltem oda'. Én ilyen szempontból nem sírom vissza a szakközepet, engem halálra idegesített az ilyesmi, pedig nem voltam stréber :D
2014. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Örülhetsz, mivel valószínüleg nem fognak egyetemre tovább menni. Meg az érettségin sem lehet pofázni.
2014. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló volt...a "kemény mag" (bukottak, meg azok akik azt hitték kemények...mind lecsúszott anyuci pénzéből élő drogos volt) volt akik dobálóztak nem is egyszer elég komoly találatokkal...páran voltunk csak akik szembe szálltunk velük...a többiek féltek tőlük...nálam nem ment a tanulás rovására, mert így is tudtam tanulni...de az utolsó évben már minden órát végig aludtam...jobban érdekelt a szakmám mint az érettségi...addigra suli mellett leraktam 2 szakmát és az érettségi utáni OKJ-sra készültem éjszaka...


de ahogy hallottam nem csak a mi osztályunk volt ilyen...mindenhol meg voltak akik bontották a rendet...és a tietek még elég nyugis osztály...hallottam olyat ahol összetörték a berendezést...pl nálunk volt, hogy sírva rohant ki a tanár, mert nem figyeltek rá...szóval még jól jártál :)

2014. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2: Ohh, én is ezt hittem annak idején. Egyetemen annyival jobb a helyzet, hogy általában nem kötelező a jelenlét, így inkább ahelyett hogy ott pofáznának órán, lelépnek a kocsmába (pl.: 200-an vettük fel a tárgyat és ott ültünk 30-an a nagy előadóban). Ettől függetlenül ZH-k és vizsgák előtt jönnek kuncsorogni, hogy ez vagy az, hogyan van...


A megmérettetés alatt meg természetesen puskáznak mint az atom és csodálkoznak ha egyest kapnak, amikor szóbelin visszakérdez az írásbeli anyagából a tanár. :D Oh, azok az édes könnyek.

2014. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3: Nálunk volt, hogy a tanárt dobálták; de olyan is, hogy felbéreltek egy cigányt, hogy az egyik osztálytársat verje agyon, akivel nem tudtam ott bent mit kezdeni mert akkora volt.


Mondjuk nekem sikerült a város egyik legszakadtabb középiskolájába járnom és azon belül is a legszarabb osztályba. Érettséginél többen megbuktak és a durván 30 főből csak öten mentünk egyetemre, ha jól tudom.

2014. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, csak nálunk még állat hangokat is adnak ki meg ilyenek... Ez megy már 5 éve középiskolába.
2014. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, de én nem találom ezt olyan borzasztó dolognak. Szerintem az iskolában nagyobb szerepe van a barátoknak, a társaságnak mint a tanulásnak. A tanulás inkább otthoni, egyéni feladat, az iskola csak segít benne. Szerintem kifejezetten rossz lenne, ha síri csöndben, mozdulatlanul ülnénk a teremben, miközben a tanár leadja az anyagot mert esélyes, hogy előbb elalszunk minthogy megértenénk a feladatokat. Nyilván nem arra gondolok, hogy az a jó, mikor a tanár torka szakadtából ordít 45 percen keresztül mert az osztály annyira rendetlen, de szerintem kell egy kis egészséges szórakozás, jobb ha jó hangulatban telik az óra. Ebben általában a tanárok is partnerek. Viszont, ha az osztály viselkedése tönkreteszi az órát és tényleg nem lehet odafigyelni, tanulni, dolgozni akkor a tanárral is probléma van mert ezt nem szabadna hagyni. A mi osztályunk is előszeretettel beszélget órán, nevetgélnek, szórakoznak, de ez nem megy a tanulás rovására. Őszintén szólva én is rengeteget beszélgetnék, ha a barátaim mellett ülnék. A jegyzeteket elkérjük egymástól, korrepetáljuk egymást, segítünk egymásnak. Gondolom ott is megoldja mindenki a maga módján és a maga szintjéhez képest. Nálunk van aki végigbeszéli az egész órát, de kitűnő az átlaga, ahogy annak is, aki minden hétvégén lerészegedik. A miénk az iskola második legjobb átlaga és nem egy lecsúszott vagy "hírhedt" ipari iskolába járok. Rendben van, hogy iskoláról beszélünk, 12. osztály, érettségi, továbbtanulás, de szerintem kicsit görcsösen állsz hozzá a dolgokhoz.
2014. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért képzeld magad utolsó válaszoló a tanár helyébe, hogy bemész, leadnád az anyagot, és valaki oké, hogy halkan, de folyamatosan duruzsol, meg nevetgél, miközben te beszélsz. Ez pont olyan zavaró, mint mikor az ember szavába vágnak folyamatosan. Én anno örültem volna, ha interaktívabb az egész, mert 24 órából áll egy nap, és rossz volt 'kétszer' tanulni. Én úgy jártam okj-ra, hogy ha valaki odafigyelt órán, akkor elég volt otthon átolvasnia az anyagot (persze egyéntől függ, hogy kinek mi az elég), de ha csak úgy lettem volna órán, és néha írogatok valamit, az plusz idő otthonra, amit akkor nem figyelek oda, vagy nem veszek részt aktívan az órán. Plusz nálunk volt olyan, akinek alig volt ideje tanulni otthon, mert dolgozott mellette.
2014. nov. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Ismerős dolog... Nálunk is vannak csak szerncsére 2 idióta f**z.
2017. márc. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!