Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kivételezik velem a...

Miért kivételezik velem a tanárom?

Figyelt kérdés

Lett egy új tanárunk, mivel a régi felmondott. Nagyon bele sem kezdtünk a tanulásba, mondhatni a nullán voltunk. Az új tanár viszont íratott egy dolgozatot, amit senki nem tudott, de én rettenetesen elrontottam. Teljesen hülyeséget írtam bele, csakhogy ne üresen adjam be. Ezt amikor kiosztotta, láttam, hogy az enyémen nincs osztályzat, csak egy hatalmas kérdőjel. Mindenkitől visszakérdezte, hogy hanyast kapott, hogy beírja a naplóba. Engem kihagyott. Közben azt is megnézte, hogy hány jegyünk van és hogy hányasra állunk. Időhiányában házi dolgozatot íratott velünk, hogy meglegyen a két jegy, hogy lezárhasson. Nekem még kérdéses volt a dolgozatom, felajánlotta, hogy ha most tudom a valaszt, akkor írjam le, mert tudja, hogy sokat hiányoztam és akkor biztos nem számítottam rá, hogy írunk. Én nem tudtam a választ, visszaadtam a dolgozatot, ráírt egy hármast. Amikor lezárt minket, akkor beírta a házi dolgozatokat is a naplóba és ekkor adott egy plusz jegyet, hogy ne romoljon az átlagom. Mindenkinek két jegye volt, nekem három, mivel kaptam egy potya ötöst. Ezt nem értem, miért történt, persze nem bánom és hálás vagyok érte. Csak furcsa, pedig távolságtartó vagyok vele, hiszen alig ismerem, meg amúgy is a tanárom, egyértelmű, hogy munkakapcsolatnál nem kell, hogy több legyen köztünk. Az óráin is csendben vagyok, másokkal szokott jól elbeszélgetni. Velem nem is igazán beszél, mert csendesebb vagyok, és ennek ellenére egyből tudta a nevemet, amikor a dolgozatokat kiosztották osztálytársaim. Mondjuk lehet, hogy lerítt rólam, hogy nem értem, mi az a kérdőjel és miért nincs rajta osztályzat.


Köszönöm, ha elolvassátok és a normális válaszokat is.


2014. dec. 5. 03:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit eltúlzod a dolgokat, de.. Szerintem ez egy kivételes ranárnő. Igen, úgy vélem te egy srác vagy, az oktató pedig nő. Nem tudom mennyi idős vagy, de szerintem te is tisztában vagy vele, hogy az iskola egy ugródeszka és amint láthatod, az oktatód is tisztában van ezzel. Nekem is volt hasonló tanárom annak idején és persze én is furcsálltam. Azonban ahogy telnek az évek, az ember szépen folyamatosan elkezd mindent megérteni. Úgy vélem a szavaidból, hogy ez nem egy egyszerű kérdés volt, talán szeretnél egy kicsit többet belelátni a dolgokba, ami ugyebár nem feltétlenül rossz dolog... :) A jelenlegi oktatási rendszer nem az egyéni, hanem a csoportos fejlesztést preferálja és nagyon sokan vannak azok, akik nem értenek vele egyet. Ki így tiltakozik, ki úgy. Szóval a helyedben én inkább meghúznám magam és arra koncentrálnék, ami fontos és a tanárnő szerint is az, azaz hogy befejezd a sulit fennakadás nélkül.
2014. dec. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nem érezte tisztességesnek, hogy félév előtt új tanárként lerontsa a jegyededet. Gondolom a többiek olyan dogát írtak, mint amilyen az előző jegyük volt, vagy olyanra osztályozta, hogy maradjon ugyan az az átlaguk. Csak a te dogádnál feltünő lett volna, hogy a semmire ad négyest.

Azért karácsonykor vehetnél neki egy tábla csokit, és köszönetképpen odaadhatnád neki.

2014. dec. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Érdekes adalék lenne tudni, hogy a kérdező fiú vagy lány .
2014. dec. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lány vagyok. És igyekszem nem belelátni dolgokat. Csak hogy még a nevemet is rávágta egyből, pedig a bemutatkozó óráján ott sem voltam és ami azon kívül volt egy óra, azon pedig nem voltam túl aktív.

Az ajándékon én is elgondolkodtam, de az is félreérthető lenne kissé, hogy csak én és csak neki adok ajándékot.

2014. dec. 5. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kedvel téged,és segíteni akart,sőt nekem is van ilyen tanárnőm,de ő az elején nem volt velem ilyen kedves,csak útána.
2014. dec. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sokat gondolkozott a jegyeden, ezért jegyezte meg a nevedet. Nem hiszem, hogy bármit akarna tőled. Tudja, hogy baja lehet abból, ha ráhajt a tanítványára, főleg új tanárként. Egy csoki pedig nem akkora ajándék, hogy bármit belegondoljanak. Ha meg rákérdeznek, azt mondod, hogy segített a tanulni.
2014. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A nevemen azért csodálkoztam, mert egyből "csatolta" az arcomhoz, pedig nem sokszor találkoztunk. De tényleg lehet, hogy az arcomra volt írva, hogy nem értem, mi lett a dolgozatommal és biztos ezért ismert fel. Józanabb gondolkodásúnak tűnik annál, hogy egy diákjával kikezdjen. Csak nem volt még ilyen tanárhoz szerencsém. Aki Ennyire segítőkész még ismeretlenül is. :)
2014. dec. 5. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos akarsz valamit, mert úgy beszélsz róla
2014. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok hülye, hogy egy tanárommal kavarjak. :D Csak a mai világban olyan ritka a kedvesség, figyelmesség, hogy ha esetleg van hozzá szerencséje az embernek, nem tudja mire vélni. :)
2014. dec. 5. 13:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki:)
2014. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!