Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi tévő legyek ebben a megaláz...

Mi tévő legyek ebben a megalázó helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nos az volna a lényeg, hogy egy volt osztályfőnökömmel levelezésbe kezdtem azzal a céllal, hogy a múltban megesett, számomra meglehetősen érthetetlen modorára választ kapjak, vagyis tisztázni szerettem volna, úgy gondoltam, mindenbizonnyal egy a személyemre vonatkozó torz, hamis kép lehet az oka többek közt annak is, hogy a távozását követő évek során tett visszalátogatásai alkalmával mégcsak egy köszönésre sem méltatott. Bár hozzá tenném, erre egyáltalán nem szolgáltam rá. Tiszteletben tartva a volt osztályához fűződő szeretetét, nem írtam neveket, mikor az ok-okozati összefüggések végett, megírtam neki, hogy soha nem fogadtak engem maguk közé és bizony a lelki bàntalmazások terén is kiemelkedett néhány közülük. Nos a válaszlevelében nem válaszolt a kérdésemre, azt írta, hogy nem volt ideje egy 100. bárány után menni, ugyanis a szalagavatón nem lehet beszélgetni és rengeteg dolga volt ( volt tanárként..), az osztályt pedig ne vessem meg, mert arra mozdultak amerre jónak látták ( az első naptól kezdve egy szót nem szóltak hozzám, megjegyzések és a grimaszok kivételével..). Tiszteltem, mint lelkészt és becsültem, ezért a verbális konfliktus helyett inkább ezekre a hibapontokra nem világítottam rá és inkább ráhagytam valamelyest, mert az látszott, hogy felszínesen olvasta el a levelemet és szerintem nem érdekelte. Majd érdeklődött a hogylétem és a jelenlegi helyzetem felől, megírtam neki és udvariasan viszont érdeklődtem. Lassan 16 napja nem érkezett válasz, utána jártam és kiderült, hogy más "társaimnak" üzent azzal a céllal, hogy meghívja őket magához. Ezt a levelét tegnap küldte nekik..

Ez számomra iszonyatosan megalázó, mert én emiatt sem szerettem volna vele levelzni, csak a múltamat szerettem volna tisztázott módon lezárni.

Mit tegyek? :(


( 20 éves lány vagyok)



2014. dec. 8. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

"volt osztályfőnökömmel levelezésbe kezdtem azzal a céllal, hogy a múltban megesett, számomra meglehetősen érthetetlen modorára választ kapjak"


Azaz sajat magadbol csinaltal hulyet.

2014. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem találtam semmi megalázót abban, amit írtál. Ne csinálj semmit, majd megoldja az idő a problémádat, ha nem dédelgeted, és nem az önsajnálatra alapozol.
2014. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy hülye volnék azért, mert szerettem volna tisztázni a múltbéli eseményeket, ugyanis ennek az embernek a viselkedése meglehetősen ellentmondásos volt, 3 festményt kért tőlem és kiemelt figyelemben részesített, amiért az osztály igen meggyűlölt engem, pedig soha nem hivalkodtam vele, sőt, nagyonis visszahúzódó voltam, mert nem szeretek a figyelem középpontjában állni.

Az önsajnálat finoman szólva erős túlzás, nem nyafogok és hisztizek..csupán nagyon rosszul esik ez a modor, ugyanis kedves, közvetlen sítlusban megkért, hogy írjak magamról ( holott én ezt leszerettem volna zárni) és erre nem képes visszaírni, nagyon megalázó, mert rám nézve bután jön ki, az már alap, hogy lekezelt és nem vett komolyan itt...mert belém folytotta a szót ezzel. Én nem beszélgetni szerettem volna vele, tudom hogy elfoglalt, csak kérdeztem. De örülök, és rendkívűl szórakoztató, hogy akárhányszor ide ír valaki, egy kedves, jóindulatú, érett egyén mindig megtalálja a módját, hogy a kudarcai okozta frusztrációját belekötés révén vezesse le..a tanácsadás szívesség nem kötelesség, akinek ezen a téren felfogási vagy szövegértési nehézségei adódnak azt nagyon sajnálom, a saját érdekében kíméljen meg tőle.

2014. dec. 8. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:

"mert szerettem volna tisztázni a múltbéli eseményeket"


A multbeli esemenyeket nem kell tisztazni, mert nem is lehet. Nyilvan mindenki maskepp emlekszik, raadasul nagy valoszinuseggel marhara nem erdekel senkit a te lelki problemad. Mi a fenenek akarsz vadidegen embereknek magyarazkodni hogy szerinted nem is ugy volt?


Xard mar le az egeszet, lepj tovabb, eld az eleted. Ja es leginkabb tanulj belole.

2014. dec. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én helyzetem még ennél is rosszabb.. Tanárom, nem csak hogy nem válaszolt, de gúnyolt a levelemmel, az osztályban célozgatott rá.. Szerinted?
2014. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, de ez így borzasztó érzés, mert nem tudtam leírni a véleményem..

Én elköszöntem tőle és nem akartam vele levelezni a kérdésem után, de ő megkérdezte, hogy hogy vagyok, festek-e még, hogy megy az egyetem, írjak neki mindenképp.

Erre meg már lassan 1 hónapja nem reagál..olyan megalázó, lekezelt ezzel mert azt gondolta hogy ezt odavágja koncként és "csá".. ez egy 40 éves lelkészhez nagyon méltatlan és gerinctelen, ráadásul 3 festményem van nála..

Legszívesebben megírnám neku a véleményem és megszüntetném utána azt az email címem.


Utolsó válaszoló, sajnálom :(.

2014. dec. 9. 12:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen felekezetű vagy és hogy mennyire tartod magad hozzá, de szerintem, már csak pragmatikus szempontból is, jobb ha elfogadod, hogy itt ebben a világban nincs igazság.

Ez az eset csak egy példa volt rá, igazából nem tudsz mit tenni, vagyis csak annyit, hogy megtanulsz túllépni a kellemetlen szituációkon (muszáj lesz) és hogy legközelebb erélyesebben kiállsz saját magadért. Ha ezt látják rajtad, akkor kevesebben lesznek azok is, akik megpróbálnak kihasználni...

2014. dec. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!