Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valaki adna nekem tanácsot...

Valaki adna nekem tanácsot adni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
10-es vagyok (lány) és az egyik osztálytársam nem hagy békén. Már próbáltam megkérni hogy hagyjon, meg egyszer megpróbáltam határozottabban is, de semmi, csak jobban cseszeget. Ez abból áll hogy beszólogat, megdobál kb mindennel (egyszer arcon dobott egy labdával) és egész nap bökdös de nagyon erősen szóval nagyon fáj amiről ő is tud. Egyszer elkezdett egy kivsit fojtogatni és röhögve azt mondta megfulladtam-e már. A többiek általában röhögnek rajtam. Szóval el akarok menni másik suliba, de anya és a pszichológusom szerint is el kéne mondani osztályfőnökömnek hogy mik történnek. Ebbe bele is mentem, hogy végre átmehessek másik suliba, de tudom, hogy akkor jobban elkezdik, szóval hogyan éljem túl ezt a 2,5 hónapot?(csak téli szünetig kell utánna továbbállok) bocsi hogy hosszú lett, köszi ha elolvastad és válaszolsz!

2014. nov. 7. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerős ez a dolog, anno a mi osztályunkban is volt valaki, akire ennyire rászálltak, bár nem mi, minket is utáltak. Gondolom lány osztályba jársz. Olyankor nagyon el szoktak fajulni a dolgok. Kilógsz valamivel úgymond a sorból, hogy piszkálnak? Más a stílusod, stb? Az a helyzet, hogy szerintem az osztályfőnöködnek egyrészt tudnia kéne róla, mert bár megváltani nem fogja a világot, hiszen sajnos az ilyenek nem állnak le az osztályfőnök figyelmeztetésére sem, de legalább tisztában lenne vele. Másrészt próbálj meg határozottabban fellépni. Tulajdonképpen ismerem a helyzeted, engem is sokszor piszkáltak régen. Gondolom mikor "folytogattak" sem csináltál semmit. (Nem bántásból, csak elképzelve a helyzetet). Figyelj, van egy jó tippem. Tulajdonképpen te is ugyanolyan rangú, jogú ember vagy, mint ők. Gondolj így rájuk. Nem bánthatnak, végül is mit csinálnak? Komolyabban nem fognak úgysem bántani, mert abból nekik lehetnek következmények, amit nem szeretnének gondolom. Ha ilyen van, légy határozott! Nem mondom, hogy verekedni kéne, de az ilyeneknek borzasztó nagy határozottsággal kell fellépni. És ha ő megteheti veled, te miért nem tehetnéd meg vele? Ebben a helyzetben ő a "csicska" és nem te, mert idiótán viselkedik. Legközelebb, ha bántani próbálnak állj fel, te is kezdj el velük kiabálni vagy bármi amit ők csinálnak, szólj be nekik, ha lökdösnek lökd vissza, stb. Ne hagyd magad. Még egyszer mondom, nem verekedésre szeretnélek buzdítani, de MINDIG határozottan kell fellépj ellenük. Ez a korosztály egy rémálom az ilyen p*csák környezetében, én tudom. Remélem segítettem!
2014. nov. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, gimibe járok szóval veyesen vagyunk és egy fiú cseszeget, azért mert zárkózott vagyok, nem beszélek sokat, és hát eléggé szégyenlős meg kocka is, szóval ezek miatt van, ők velem ellentétben buliznak piálnak cigiznek(tisztelet a kivételnek) szóval ilyen tűz és víz vagyunk, majd megpróbálok még majd fellépni ellene valahogy.
2014. nov. 7. 08:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnöknek tudnia kell arról, hogy az osztályában ilyesmi történik. Lehet, hogy tetszel ennek a fiúnak, lehet, hogy nem, mindenesetre egy lányt bántani, fojtogatni bűn. Aki meg röhög rajta, az bűnpártoló. Sajnálom, hogy neked kell iskolát váltanod, és nem biztos, hogy végleges megoldás, mindenütt akadnak ilyen aljas, menőzni akaró, bunkó módon viselkedő osztálytársak. Ezt a két és fél hónapot meg túléled, hidd el, és ha nem elég az osztályfőnk, akkor az igazgatónak kell szólni. Sok sikert!
2014. nov. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fojtogat te meg hagyod?


Figyi, amikor legkozelebb elkezd piszkalni, akkor figyelmezteted hogy ne merjen hozzad erni tobbet mert megbanja. Nem hisztisen, nem kiabalva, csak higgadtan, nyugodtan.


Aztan ha megis megteszi, te varatlanul, teljes erobol, pontosan tokon rugod, vagy labfejjel, vagy terddel, attol fugg milyen messze all toled. Figyelj oda, hogy akkor inditsd a rugast, amikor veled szemben all, enyhe terpeszben. Legyen benne ero, lendulet, ne a tokere celozz, hanem arra gondolj hogy most felrugsz a torkaig, es a labfejed lekoccintja a mandulait.


Amikor ez sikerul, lepj hatra, mert ossze fog gornyedni, es van amikor kapaszkodot keresnek. Ha jol sikerult a rugas, percekig nem fog levegot kapni, ha minden jol megy, akkor osszegornyedve a foldre esik.


Na ekkor meg adhatsz neki labbal, fejet ne, de a gyomrat megdolgozhatod. 2-3 kemeny rugas eleg.


Ezutan pedig azt mondod neki, megint higgadtan, lehetoleg kozelrol hogy senki mas nem halja: Ha meg egyszer hozzader, piszkal, vagy akar csunyan nez rad, ki fogod nyirni.


Ennyi.


Nem elmenekulni kell a problemak elol, hanem meg kell oket oldani. Az osztalyfonoknek mindenkeppen szolj.


Lany vagy, a fiuk nem vernek lanyokat, teged semmifele bantodas nem fog ezutan erni.


Mondjuk ha en lennek az apad, akkor szemelyesen beszelgetnek el a fiatalemberrel az iskola utan szemelyesen, es finoman elmagyaraznam neki, hogy a viselkedese artalmas lehet az egeszsegere.

2014. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azon én is néztem, hogy fojtogat, és nem csináltál semmit. Gondolom akkor tényleg közel van, le kell fejelni, lehetőleg az orrát. Neked nem fog fájni, neki viszont ha eltörik az orra, az eléggé.

Tökön rúgás is jó ötlet.

Ha bököd, kapd el az ujját, és teljes erőből addig feszítsd hátra, a kézhát felé, amíg a földön fekve nem vinnyog azért, hogy engedd el. Ezekhez nem kell nagy erő, és hidd el megtanulja, hol lakik a magyarok istene :D

2014. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hol voltak az osztálytársak? Nem volt egyetlen normális társad sem, aki segített volna neked? gerinctelen banda!
2014. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4: tudom hogy kell a tökön rúgást krav magára járok, csak itt két probléma is van, 1 ha suliban verekszek akkor engem vesznek elő mert ő általában adja az ártatlant, 2 én nem vagyok az a verekedős típus, mármint tényleg eléggé félénk vagyok, és apával meg nem vagyok olyan jó kapcsolatban szinte semmit nem tud rólam...

#5: hát igen nem tudtam lefejelni mert ültem ő meg mögöttem állt, párszor már elkaptam az ujját, de túl erős hozzàm képest, jaa és nem fojtogatott olyan nagyon csak a nyakamra tette a kezét és megszorította pár másodpercig úgy hogy még kaptam levegőt de alig.

#6: igazából jó az osztály.....nekik én lógok ki egyedül ezért csesztetnek, ezért akarok elmenni, oké menekülök, de ez van itt már nem bírnám ki így is volt ebben az évben egy pánikrohamom, és nem kell több, szóval majd lelépek

Köszi a válaszokat!!!

2014. nov. 7. 13:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez akkora genyóság egyébként, amit ők csinálnak veled. Mármint gimiben én is a "menők" közé tartoztam, a 34 fős osztályból kb 10-12-en voltunk nagyon jóban, de soha nem bántottuk a többi osztálytársunkat.

Jó persze, volt, hogy magunk közt szidtuk, meg röhögtünk rajtuk. Ez sem szép, tudom.

De alapvetően foglalkoztunk a saját dolgainkkal, meg ők is az övékkel. Ha közös dolog volt, akkor tudtunk normálisan, ha nem is örömmel együtt dolgozni. Egy nagyon félénk csajszi volt az osztályban, de ő kedves volt alapvetően, tehát vele mi is kedvesek voltunk, ha hozzá szóltunk.


Az ok nélküli cseszegetésnek már akkor sem tudtam felfogni, mi értelme van...:(

2014. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kilencedikben én is megpróbáltam kedves lenni mindenkivel, de aztán belefáradtam, szóval ha ők hozzámszolnak akkor sóhajtás és műmosoly...
2014. nov. 7. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan jártam a gimnazista éveimben.

Iskolát váltani SOHA nem késő, higgy nekem!

Értékesebb ember vagy náluk, de ez egy idő után annyira megviselhet téged, hogy az érettségi eredményed sínyli majd meg, nem beszélve a lelki gondok által okozott szövődményekről, én például a stressztől pánikbeteg lettem és alig volt energiám a tanulásra összpontosítani.

Ne hagyd hogy tönkre tegyenek téged és a jövődet!

Tapasztalatból írom, hogy ha szólsz az osztályfőnöködnek, csak rontasz a helyzeteden, az után sajnos teljesen magadra maradsz, jobban fognak bántani annak ellenére, hogy szóban kiállna érted.

Az első gimnáziumi napomon az éretlen, ostoba divat fiúk céltáblájàvá váltam, lökdösték órán a székemet, megpróbálták kirugni alólan, majd durva szexuális jellegű szitkokkal piszkáltak, ha jelentkeztem azt mondták, hogy megveretnek..stb. LÁNY létemre.

Én váltottam és életem legjobb döntése volt, annak ellenére, hogy nehezen illeszkedek be.

Ajánlom a Budapest- Fasori Evangélikus Gimnáziumot!

Csodás társaság, a legmegértőbb, legjobbam tanító lelkiismeretes tanárokkal, és nagyon jó hangulattal, kitűnő érettségiz tettem le és örök barátságra tettem szert.


Válts az érdekedben!

Sok sikert!


19/L

2014. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!