Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért alakul ki sok szülőnél...

Miért alakul ki sok szülőnél az a felfogás, miszerint ha a gyerek rossz jegyet kap, az a tanár hibája?

Figyelt kérdés

Nem értem. Én tanár leszek, de ezt a mentalitást sosem értettem. Oké, hogy vannak olyan ROSSZ tanárok, akik pikkelnek egyes gyerekekre, de ez eléggé kisebbség.

Viszont nem egyszer hallottam olyat, hogy a gyerek nem tanult, zavarta az órát, a tanár a gyerek "semmilyen" dolgozatára 1-est adott, és a szülők bementek panaszkodni, hogy mi az az egyes a gyerek ellenőrzőjében.

Most ha egy gyerek nem tanul, vagy nem tanul eleget, esetleg nem érdekli az egész, akkor mégis milyen jegyet kéne kapnia az ilyen szülők szerint?

Ha valaki 2-est kap, mert hanyag, és nem tanult, akkor miért a szülőnek áll feljebb, és a tanárt hibáztatja?


A legfőbb érv az ilyenektől, hogy "a tanár pikkel a gyerekemre", holott szerintem 200-ból HA 1 ilyen eset van.


Miért van ez? Mit gondolnak az ilyen szülők? Vagy miért nem látják át a problémát, hogy itt nem a tanár a felelős és a rossz?



2014. dec. 6. 15:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint (bár lehet rosszul gondolom) nem a tanár hibája az, ha a gyerek nem hajlandó tanulni...
2014. dec. 6. 15:43
 2/14 A kérdező kommentje:
(és nem a kisebbségiekről beszélek)
2014. dec. 6. 15:44
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Én is ismertem ilyen elfogult szülőt. 12 éves gyerek hazajött az iskolából, első lehetőségnél kiesett a táska a kezéből és ült a számítógép elé, este 10-kor alig lehetett elzavarni aludni. Ez így ment mindennap, persze napi szintem kapta az egyeseket, magatartásával is sok probléma volt, 8 tárgyból állt bukásra, hetente hívatta a szülőt az o.fő. és az igazgató, de persze mindenki hibás volt a tanároktól az igazgatóig, csak ő és a pici fiacskája nem.

Engem nagyon felháborít ez a hozzáállás, és el sem tudom képzelni, hogy az ilyen emberek hogy lettek nevelve, szocializálva. Szerintem sehogy. Persze, rálehet fogni a sok munkára, hogy nincs ideje foglalkozni a gyerekkel, de ezek alapvető dolgok, amik egy normális családban ráragadnak a gyerekre.

Én nem is lennék tanár semennyiért sem. Ma már büntetlenül megrugdoshatják, leköphetik a tanárt. Felháborító...

2014. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én sose hallottam ilyen felfogásról.
2014. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Liberális szülői mentalitás...
2014. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez a felfogás mennyire általános, a mi családunkban éppen fordítva volt. Nagyon nehezen tudtam a szüleimet arról meggyőzni, hogy nem az én hibámból kapok sorozatban 3-asokat magyarból (nyelvtanból és irodalomból is). Amikor aztán megírták helyettem a műelemzést, és kettes alát kaptak rá, megváltozott a véleményük. Viszont én lassan 30 éves vagyok, gondolom azóta változtak az idők. Összességében nem irigylem a tanárokat. Én egyetemen foglalkozom időként hallgatókkal, és olyan unott fejet tudnak vágni, hogy hihetetlen (pedig oda elvileg azért mennek FELNŐTT emberek, hogy az általuk VÁLASZTOTT szakmát megtanulják).
2014. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha a gyerek kap egy rossz jegyet nem a tanár hibája. De ha a tanár nem tudja megtanítani a gyereknek az anyagot úgy,hogy menjen az már igen. Nálunk vannak olyan tanárok akihez 0 készüléssel írsz egy hármast, és olyanok is,ahol konkrétan egyetlen hármas volt az osztályban, a többi mint 1 és 2.
2014. dec. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

mert egyik szülő sem akarja elismerni, hogy a gyereke hülye.


DE tény, hogy vannak, 'pofára osztályzó', kivételező, rossz tanárok is.

2014. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem kevés szülőnél alakult ki ez a felfogás.

Nekem volt tanárom, aki egyszerűen direkt szivatott, vagy csak hülye volt, és olyan kérdéseket tett fel, amire 5 féle választ lehetett adni, aztán ha szerencséd volt és ugyanarra gondoltatok kaptál egy 3-ast. Ülhettél egész nap a könyv felett, a tanár logikájának a megfejtését soha sehonnan nem tanulhattad meg.


Amúgy tényleg gyakran van ilyen. A dolgozatát nem tudja direkt lerontani, viszont kihívhatja egymás után többször felelni, direkt kérdezheti mindig őt, aztán ha nem tudja 1-es. Nekem volt ilyen osztálytársam, annyit tudott mint én, csak a tanár pikkelt rá, és mindig őt vette észre, hogy puskázik, mindig tőle kérdezte az előző órai anyagot, szóval teljesen szivatta valami olyanért amit év elején csinált.


De nagyrészt segítőkészséget tapasztalok a tanároknál. Ha szépen figyelsz, de nem megy valami, és ezt jelzed neki, jársz korrepetálásra, akkor át fog rugdosni, direkt olyanokat fog kérdezni, hogy meglegyen a 2-es. Viszont egy ugyanilyen tudású problémás gyereket azonnal megbuktat. (Szerintem teljesen jogosan.)

2014. dec. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Én is elég sok szülőnél tapasztalom ezt a környezetemben, de ez valószínűleg azért van, mert nem látnak túl "az én gyerekem a legokosabb, legszebb, legügyesebb" felfogáson. Meg persze, ha a gyerek úgy megy haza, hogy már pedig ő tudta az anyagot, de a tanár mindig is pikkelt rá, a szülő elfogultan (és valljuk be, a legtöbb ember hajlamos rá) a gyerekének fog hinni. Mondjuk szerencsére vannak még szülők, akik felül tudnak emelkedni ezen a felfogáson. Viszont azzal az állításoddal, hogy ez egyáltalán nem a tanár hibája nem teljesen értek egyet. Régen rossz, ha egy tanár úgy gondolja, hogy a feladat kimerül a tananyag leadásában és a számonkérésben. Egy tanár feladatai közé igenis hozzátartozik, hogy motiválja a diákokat a tanulásra, felhívja a figyelmüket arra, hogy miért is érdemes egyáltalán tanulni. És egyébként én is tanárnak készülök :)
2014. dec. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!