Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy diák sikereket ér el,...

Ha egy diák sikereket ér el, akkor az osztálytársai inkább példaként néznek rá, vagy irigyek?

Figyelt kérdés

Azt hogy "példaként néznek rá",azt arra értem hogy elismerik a sikereit,tisztelettel néznek rá,ilyesmik.


Vagy az egész szituáció az osztálytársak jellemétől függ?

Általánosságban is érdekel a kérdés,illetve személyes okokból is.

Ami a személyes részt illeti:én főleg ebben az évben értem el több sikert,első lettem egy verseny helyi fordulóján,egy városi versenyen is,egy harmadik tantárgyból meg bejutottam az OKTV második fordulójába.

Van nyelvvizsgám is,de azt még korábban csináltam.



2015. jan. 13. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez a másik értelmi szintjétől is függ. Többnyire irigyek és becsmérlőek voltak velem. Ha épp rossz jegyet kaptam, akkor becsméreltek, ha jót, akkor meg jött az "erő számít nem az ész" duma. Emellett biztos volt, akit ösztönzött is hogy ha nekem sikerült akkor neki is fog, de a többség hozta a magyar szintet, ami arról szól hogy meg sem próbálok tenni azért hogy jobb legyek, inkább csak a másikat szidom.
2015. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha arról volt szó, én még olyan embernek is gratuláltam, akivel egyébként nem voltam különösebben jóban. Megdolgozott érte, sikerült neki, csak dicséretet érdemel.


Embertől függ, aki leszól valakit a becsületesen elért (ez fontos!!) sikereiért, az egy idióta!

No és függ persze tőled is! Ha minden nap mindenkinek az orra alá dörgölöd ezeket az eredményeket, akkor te legalább akkor idióta vagy, mint a fent említettek!

2015. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem szoktam az orruk alá dörgölni.Olyan is van,hogy 1-2 embernek mondom el,akikkel inkább jóban vagyok,mert velük barátok vagyunk vagy több mindent meg tudunk beszélni.De nem szoktam kikiabálni.Van,hogy a nagy részük nem is tőlem tudja meg,de egy idő után úgyis megtudják.

Viszont ha van valami eredményem,magam sem tudom mi a jobb:ha elmondom nekik akkor,vagy ha nem.Mert ha elmondom,nem akarom hogy nagyképűnek nézzenek.De azt sem akarom hogy azt higgyék esetleg hogy úgymond nem elég fontosak nekem az osztálytársaim ahhoz,hogy ilyesmiket elmondjak nekik.Szóval például nekem az is mindig egy dilemma hogy elmondjam-e.


Azt nem mondom,hogy mindenkivel jóba vagyok,mert inkább 1 emberrel vagyok különösen jóba az osztályban,a többiekkel semleges,tehát nem veszekszünk,nem utálom őket,meg nem nézem le őket.De olyanok is vannak akik például eddig kibeszéltek a hátam mögött.De még azokra sem mondtam egy rossz szót sem.(Legfeljebb magamban gondoltam,illetve igyekeztem nem foglalkozni velük)

Volt,hogy akinek úgy láttam hogy kell,segítséget is felajánlottam.Valamikor éltek vele,valamikor nem.

2015. jan. 13. 14:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon inkább irigyek. Sőt, ha nagyon jó tanuló, még sokszor ki is közösítik
2015. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én amikor 2 felnőtt képzésre jártam már elég jól ment a programozás, mind2 tanárnak tudtam olyanokat mondani amiket nem tudtak...ott mindenki elismert, ha kellett valakinek segítség akkor tőlem is kérdeztek és nem csak a tanártól...volt olyan aki konkrétan egy feladat megoldásért pénzt kínált...nem olcsó tanfolyamok voltak, szóval ott olyanok voltak akik tanulni akartak és értelmesek voltak...


ez érettségi előtt volt...

érettségi után mentem 2 éves OKJ képzésre...ott elég irigyek voltak, jöttek az "okoska" meg a "jól van maradjál már" beszólásokkal (nem ellenségeskedés csak bökte a csőrüket, hogy nekem megy nekik nem)...

nagy részük rendesen vagy elég sűrűn bejárt...én volt, hogy 3 hónapig még az iskola felé sem néztem...amikor bementem én megtudtam csinálni amit a tanár kért, a többiek közül nem sokan...és ugye ez is irigységre adott okot...én aki "lóg" simán megcsinálom amit az "iskolában tanultunk"...

de itt is kértek tőlem többen segítséget...

a legviccesebb az volt, hogy vizsgán volt 1 feladat amit senki nem tudott megcsinálni, amikor megláttam én sem azt se tudtam mi az :) F1 (súgó) és megkerestem és az egész évfolyamból én tudtam megcsinálni...többségnek eszébe sem jutott a súgó használata...vagy akinek eszébe jutott nem volt egyértelmű a dolog...


szóval voltak olyan "sikereim" ami másoknak nem, de volt aki tisztelte ezt és volt aki irigy volt...ez nagyon ember függő...

2015. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Nyilván máshogy állnak ehhez egy vidéki szakmunkásban, ahol mondjuk sok a halmozottan hátrányos helyzetű, esetleg kisebbségi diák, és máshogy egy erős gimnáziumban. Szóval az osztálytársak értékrendjétől, neveltetésétől függ, a tanulástól való hozzáállásukon, hogy értéknek tartják -e a szorgalmat, vagy "cikinek". Én egy jobb gimibe jártam, mi elismertük egymás eredményeit, de igazából annyira nem érdekeltek, szóval senkit nem övezett személyi kultusz csak mert megnyert egy versenyt. Jó, ügyes, örüljön neki, de ettől még nem lett népszerűbb, vagy közkedveltebb.
2015. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gimnáziumba járok :)

Igazából nem is olyan értelemben gondoltam,hogy cikinek tartanák,hanem hogy előfordulhat-e hogy irigyek lesznek.Mert van aki szerint irigyek lesznek rám,nem is kicsit.Viszont ha irigyek lesznek ám,lehet hogy rosszabb lesz a helyzetem.Persze ez csak arra vonatkozik akikkel nem vagyok kifejezetten jóba,vagy esetleg akik kibeszélnek meg hasonlók.

Mondjuk akik eddig kibeszéltek,azok akkor lehet hogy ezután meg épp ezek miatt fognak kibeszélni.Ez lesz az új téma,meg az indok.

De,nem tudom. :S

Akikkel jóban vagyok,azok természetesen ugyanúgy megmaradnak.

2015. jan. 13. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg túl sokat agyalsz felesleges dolgokon. Ha a legtöbb osztálytársaddal közömbösek vagytok egymásnak, akkor is megvonja legfeljebb a vállát, ha 15 OKTV-t nyersz meg, mert nem érdekli, mi van veled. Téged se érdekeljen, hogy mit gondolnak rólad, hiszen úgysem vagytok kapcsolatban.
2015. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Függ az osztálytárs és a jó tanuló személyiségétől. Ha az illető nem vág fel az eredményeire, akkor 2 eset áll fent: van aki irigy, van aki nem. Pl. engem az általános iskolában kiközösítettek emiatt, a középiskolában nem érdekelt senkit, az egyetemen pedig többen kértek tőlem segítséget, hogy magyarázzam el, vagy mutassam meg, hogy ezt hogy tanultam meg.
2015. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is nyertem már versenyt. A barátaim alapból kérdezték hgy milyen volt, de a többi oszt. társam egyáltalán nem pedig tudták, hogy voltam (szinte egy hetet hiányoztam miatta). Persze a tanárom azon nyomban amint belépett első órán az osztályba ezzel kezdte. Akkor igazából megtapsoltak, meg volt egy két ember aki gratulált (én pedig el akartam sullyedni, mert valamiért cikinek éltem ezt meg) és ennyi volt. a következő percben mindenki el is felejtette, vagy legalábbis senkit sem érdekelt után, én pedig soha nem hoztam fel. Utána pedig ugyanolyan volt a kapcsolatom mindenkivel mint előtte. Szerintem akkor alapból nincs probléma, ha nem dicsekszünk vele. Ha meg rá kérdeznek, hogy mért nem mondtad el, sztem nyugodtan lehet azt, mondani, hogy "Mert nem kérdezted" és akkor nincs probléma
2016. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!