Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Diákok, nektek hogy néz ki...

Diákok, nektek hogy néz ki egy átlagos napotok vizsgaidőszaban?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
felkelek délben, hitegetem magam, hogy mindjárt neki állok tanulni, este mondom, hogy áá majd holnap. aztán megbukok és kezdődik előröl...
2015. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szenvedek, halogatok, keresem az időpazarlást. de néha rámjön és belekezdek a tanulásba is ;)
2015. jan. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

kinyitom a szemem 10kor az ébresztőre, visszaalszok

délben kitámolygok, zöldtea+csoki+gyümölcs indításnak, reggeli nemigen.

ezután még mindíg krwa fáradt vagyok, jön 1 kis game, hogy felpörögjön az agy

Ha ezekkel jó formába hozom magam, tanulok 3-4 órát egy huzamban. Utána rohadt éhes leszek, délután 6kor van a nagy kajálás, utána zuhanyzás+hidegzuhany, utána megint 1 kis game, utána pedig 5-6 óra tanulás hajnalig.

Ha van időm, beiktatok néha valami súlyzózást, tornászást, muszály

2015. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Reggel 8 körül felkelek, reggeli, kávé, bemegyek a könyvtárba, tanulok, délben ebéd, vissza a könyvtárba, 5 körül kávé a kedvenc helyemen, fel a koliba ott gépezek, aztán tanulok, vacsi, tanulok, mindenkinek megmondom, hogy megfogok bukni aztán alszom. Ez a vizsga előtti nap, ha nem másnap van a vizsga akkor lemegyek a klubba barátnőmékkel este 8 körül és 10-11ig dumálunk még, aztán alvás.
2015. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Kb délben felkelek majd fetrengek még egy keveset.Eközben azon agyalok,hogy "te jó ég már megint későn keltem és elment az egész délelőtt".Persze miután felkelek sem állok neki tanulni.Felmegyek fb-ra és többiekkel megbeszéljük hogy egyikünk sem tanult még semmit,meg fogunk bukni.A nap folyamán fb és Tv nézés közben olvasgatom az anyagot de kb ennyi.

Vizsgán meg eddig nagy mázlim volt,tudtam mindig puskázni vagy szóbelin jót húztam.Eddig egy vizsgám nem sikerült de pénteken megyek újra:D

2015. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fél 7-kor kelek, reggeli, kávé, felébredés olyan fél 8 felé, tanulás, ebéd, 1 óra szünet, 5 óráig tanulás, utána barátnőkkel/barátommal időhúzás...
2015. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
általában előre eldöntöm h melyik nap mennyit akarok megtanulni. felkelek 8-9 körül kb. egy óra múlva elkezdek tanulni. általában igyekszem 50-60 percet tanulni folyamatosan, aztán tartani 10 perc pihit (cigit, evés,ivás stb.). próbálom úgy csinálni h 8 körül már kész legyen teljesen a tanulnivalóval. Amikor kész vagyok, akkor jöhet egy kis kis kapcsolódás
2015. jan. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elvileg január elején el akartam menni vizsgázni, amiből az lett hogy eltelt 2 hét, de még neki sem álltam tanulni.


Általában akkor van ez, mikor kevés vizsgám van (ez az 1 db lenne hátra és kész), olyankor nagyon halogatom. A hét kb úgy telik hogy na majd nekiállok, de még hétfőt, na még keddet elb..szom, aztán eltelnek a napok, mikor hétvége jön, már azt mondom mindegy, ezt a 2 napot is b..sszuk el.


De amiket előttem leírtak, az is dettó megy.


Sőt, előző albérletben ez volt a fő ok, amiért elköltöztem a szobatársamtól, mert ő nem csak a vizsgaidőszakot cseszi el, hanem az egész élete ebből áll. Év közben dolgozom, 6-7-kor kelés, este korán fekvés, stb. Neki meg abból áll a nap, felkel 10-kor, belül, megjegyzi hogy "én egyszerűen képtelen vagyok délután 2 előtt bárminek nekiállni" aztán elkezd játszani, eljön 2 óra, eszik egyet, visszaül hogy na még 1 pálya, aztán mát 4 óra, már 6 óra, este 8-kor felhívja anyját hogy "ezt a napot kicsit pihenősre vettem, de holnap nekiállok" anyuci meg még meg is dicséri, utána meg visszaül játszani, teszi ezt hajnal 2-3ig (volt hogy a szomszéd szólt is érte), aztán alvás, és kezdődik minden elölről.


Nekem van olyan módszerem, hogy kiülök a konyhába tanulni, net nélkül, és akkor egész jól haladok, vagy reggel be a könyvtárba/egyetemre, és egy üres teremben tanulok egész nap. Bár ez inkább akkor alkalmazott technika amikor sok vizsga volt, és jól be kellett osztani az időt.


De a januári kellemes vizsgaidőszakért cserébe a decemberi leadási időszak az maga a pokol.

2015. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10 körül kelek, segítek a házimunkában, de ezt leszámítva döglök egész nap, este vagy döglök tovább, vagy elmegyek a barátokkal inni. Ez ment december óta. Most tanulok(igen pont most, csak épp szünetet tartok). Mert holnap vizsgázom az egyik legnehezebb tárgyamból. Persze ma nem fogok rá eleget tanulni, ezért holnap reggelre eltervezem, hogy felelek hajnali ötkor és még a vizsga előtt mindent bemagolok. Ez nyilván nem fog összejönni, mert elalszom, úgyhogy kb. nulla tudással bemegyek vizsgázni, lesz ami lesz alapon. Aztán este vagy örömömben iszom, vagy bánatomban. Hm, így hogy ezt visszaolvastam, rájöttem, hogy ehhez képest egész tűrhető jegyeim vannak.
2015. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először is tervet készítek. Felírom, hogy melyik nap miből vizsgázok, előre összeszedem a tananyagokat, kiszámolom, hogy melyik vizsgára mennyi tételt kell kidolgoznom naponta és hogy kb. ez mennyi időt fog elvenni. Mivel kolis vagyok és magamat tartom el, ki kell számolnom azt is, hogy mikor lesz időm főzni, ehhez vásárolni és hogy melyik napokon (éjszakákon) tudok dolgozni, mivel a diákmunkára előző hét közepén már le kell adni a következő heti ráérést.

A gyakorlatban ez általában úgy működik, hogy éjszaka dolgozok (22-6 tehát 21 órakor indulok és 7re érek vissza a koliba reggel), 7-14 óráig alszom, utána felkelek, betolok egy kávét, eszem, elkezdek tanulni, fél 9 körül ismét kaja, kávé aztán go melóba. Ha aznap nem dolgozom, akkor reggel felkelek 9 körül és tanulok hajnalig.

2015. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!