Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit tudnátok kezdeni egy...

Ti mit tudnátok kezdeni egy ilyen emberrel? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam aki bár viszonylag jó átlaggal rendelkezik, de van pár idegesítő dolog vele kapcsolatban.

Először is az, hogy szegényes körülmények közt él otthon, de nem hajlandó semmiféle munkát vállalni. Kérdeztük, hogy miért, ő azt mondta, hogy nincs rá ideje vagy ha lenne is akkor úgysem bírná napi 6, 8, stb. órában csinálni ezeket a dolgokat.

Másodszor pedig egész szabadidejében csak értelmetlen sorozatokat néz és erre panaszkodik, hogy nincs ideje és energiája semmire. Ha pedig valamilyen módon az anyagiak jönnek szóba, akkor azt mondja, hogy nincs erre meg erre pénze. 19 éves létére a szülein (vagy csak egyik szülőjén ezt nem tudom pontosan) élősködik tulajdonképpen, semmiért sem hajlandó saját akaratából tenni bármit is.

Továbbá arra panaszkodik, hogy egész nap fáradt meg gyenge meg szinte alig bír megmozdulni, de szerintem ez azért van, mert szó szerint rendszertelen az életmódja, hétvégén akkor kel mikor jólesik neki, akkor fekszik le mikor jólesik neki, nem hallgat senkire az életmódját illetően ha tanácsot adnak neki. mindezenkívül nem túlzottan társasági ember az idejének 99%-ban teljesen magának valónak mutatkozik. Már mondták neki azt is, lehet, hogy ilyen jófej a szakmájában, de ilyen életvitellel se munkája, se barátnője, se felesége se háza egyszerűen nem lesz. Egyszerűen nem hajlandó semmiért sem megdolgozni érdemrevalóan.



2015. jan. 14. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam annyi idősen. Ha kikerül a való életbe majd összeszedi magát.
2015. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyetértek, hogy az tényleg rossz, ha valaki nem akar semmit sem kezdeni magával, na de az ne legyen már neked probléma, hogy nem szociális típus, úgy kel/fekszik, ahogy akar (úgysem teheti meg sokáig) és szegényes körülmények között élnek, mert elég undorító tulajdonság, ha téged ezek zavarnak...
2015. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Engem nem a szegényes körülményei zavarnak hanem az, hogy így él és egyszerűen nem hajlandó semmit se tenni azért hogy változtasson ezen vagy legalább valamennyi pénzt keressen. Mindenből ami valamennyire közösségi dolog egyszerűen kihúzza magát és lassan 20 éves korára nem gondolja hogy egyes dolgait alaposan át kellene gondolni és újra kellene szervezni mert ez egyszerűen nem jó se a mindennapok szintjén se hosszabb távon.
2015. jan. 14. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!