Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaz az, hogy az egyetemet...

Igaz az, hogy az egyetemet nem lehet elvégezni haverok nélkül?

Figyelt kérdés
Egy magányos ember számára pl. aki nem tud barátkozni
2015. jan. 14. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak, akkor ha az illető nem képes önállósodni. Egyébként meg elvégezhető barátok nélkülis.
2015. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy barátom, de soha nem segít senki, mert nem tudnak többet, mint én. Általában pont hogy nekem kell segíteni, még olyanoknak is, akik nem a barátaim, de hátha egyszer majd viszonozzák valamivel..
2015. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvégezhető barátok nélkül is. Bár az én véleményem szerint érdemes barátságokat kötni az egyetemen, mert így számos információhoz juthatsz. Nem azt mondom, hogy köss érdekbarátságokat, de én pl. jóba lettem 4 lánnyal. Együtt mindent megbeszélünk, segítünk egymásnak (tétel kidolgozás, zh feladatok stb.), ha hallunk felsőbbévesektől valamit akkor továbbadjuk egymásnak.
2015. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Haverok nélkül ellehet.

De csoporttársak nélkül már nehézkes. Tőlük rengeteg infot kap az ember, amit nehéz egyedül beszerezni.

2015. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
El lehet végezni, nekem úgy lett meg a BSc diplomám, de úgy nem érdemes!
2015. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvégezhető, de sokkal jobb, amikor ráírhatsz valakire, hogy pl milyen volt a vizsga, órák közti szünetben beszélgetni/nevetni velük stb

Ez teszi igazán széppé az egyetemi éveket.

Egyébként én se tudok valami jól barátkozni, konkrétan lehuppant mellém egy lány első nap, hogy Ő XY bla bla bla, beszélgettünk (honnan jöttél, miért ez a szak stb), majd bevitt a baráti társaságába, ahol 2 hónap alatt felengedtem és immár én is közéjük tartozom.

2015. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogy igaz. Ha nem vagy olyan fajta, aki minden helyzetben mások segítségét várja el, semmilyen problémád nem lesz, nem kell mindenkinek partiarcnak lennie. Az egyetemre felnőttek járnak, akik képesek önállóan tanulni, kutatni, ügyintézni.
2015. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én pont ebben a cipőben vagyok. Már a 3. Évemet (5. Félévemet) taposom az egyetemen.


Beszélgettem emberekkel, de barátságot nem nagyon sikerült kötnöm senkivel sem (vagyis hát majdnem, de elcsesztem, vagy csak ők mutatták ki hogy valójában sose kedveltek, ezt valszeg sose tudom már meg).


Csoportmunkák esetén elég rossz, én már jártam úgy hogy a tanár betett egybe de nem hagytak a többiek velük együtt dolgozni (ahhoz képest mégis ötöst kaptam a tárgyra).


Néha a rossz közérzet is elfog emiatt és ez a suliban is látszódik rajtam, de viszonylag nincs túl rossz átlagom (3,6 körüli az átlagom, nem mondanám hogy jó de nem is tragikus azt hiszem). Ha már kibírtam az egyetem felét, ezt a másik felét is csak kibírom már valahogy, még ha rettegek is mert vagy 3 tárgy lesz most ami csoportmunkát igényel... Remélhetőleg nem csúszás lesz a vége.


Kicsit hosszúra sikeredett, de amit ezzel mondani akartam, hogy igen, el lehet végezni, hiába hoztak fel a szüleim egy srácot, aki hasonló cipőben volt mint most én és már első félévben otthagyta, ha tanulsz rendszeresen és bejársz előadásokra, szemináriumokra normálisan, igenis el lehet egyedül is végezni segítség nélkül. Csak kötelező csoportmunkák esetén nagy szívás...

2023. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!