Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi egyetemet hány államilag...

Jogi egyetemet hány államilag támogatott félév alatt kell elvégezni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta, hogy mivel osztatlan képzés ezért 14 félév áll rendelkezésre. De a minap olvastam, hogy ez csak abban az esetben érvényes, ha a képzés időtartama meghaladja a 10 félévet. Márpedig a jogi egyetem konkrétan 10 félév. Tehát nem haladja meg. Szóval szerintem csak 12 félévet áll az állam. Most akkor nekem, vagy neki van igaza?

2014. nov. 8. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked van igazad, 12félév a max mit az állam támogat ha valaki jogász szakon tanul. Az az alapszabály, hogy egy adott szakot +2 félévvel told meg az állam. Bármilyen szakot nézel ki, a mintatantervben szereplő félévek+2 félév amíg lehet államin. (persze ha van annyi támogatható féléved a rendelkezésre álló keretből)
2014. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2014. nov. 8. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
12 félév államilag támogatott, ezután átraknak fizetősre. Félév szerint nincs megírja, hogy mennyi idő alatt kell befejezni. Az van meghatározva, hogy abszolutórium megszerzése után mennyi idő alatt kell letenni az államvizsgákat, ez ha jól tudom, 5 év. Ehhez még jön az a szabály, hogy egy tárgyat hányszor vehetsz fel, ill. hányszor vizsgázhatsz belőle.
2014. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!