Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mikor sikerül végre beilleszke...

Mikor sikerül végre beilleszkednem?

Figyelt kérdés

Augusztusban külföldön kezdtem a tanévet, új ország új suli új osztály meg minden és angol tanítási nyelvű suliba járok. Sok éve tanulom az angolt és nagyjából már otthon is csak angolul néztem filmeket, sorozatokat, és a megértésével nem is volt problémám, de beszélni nehezebb volt mint gondoltam. Nem azt mondom, hogy kiközösítenek, mert sok emberrel úgymond 'jóban vagyok', de nem alakultak ki olyan igazi barátságaim amire számítottam és ezért eléggé csalódtam magamban mert azt hittem jobban fog menni az egész.. Szóval most fél év után ott tartok kb hogy néha beszélek pár mondatot, néha megszólalok valami vicceset ezzel pár embert megnevettetek de ennél több nagyon nincs soha :( Olyan rossz, mert otthon nagyon sok barátom volt és könnyen beilleszkedtem mindig. Na mindegy elég a történetből


A kérdésem az, hogy tapasztalaitok szerint, ha eddig nem sikerült, még be tudok illeszkedni később? És le fogom tudni küzdeni a language barrier-t valaha? Vagy vannak akiknek ez egyáltalán nem sikerül és én pont ez lettem?


Köszi annak aki végigolvasta xxx



2015. febr. 9. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, simán. Fél év még nem sok idő, meg filmekkel csak az angolról magyart gyakorlod, fordítva ezért nehezebb. Ha jól érzem félsz, hogy nem fogják érteni mit mondasz vagy helyesen mondod-e.


Akikkel elvagy, próbáld meg elhívni sulin kívül valahova, valaki biztos elmegy. Könnyebb is 1-2-3 emberrel foglalkozni, mint hirtelen 10-15-20-25-el megtalálni a közös pontot, mindig benyögni valamit, amivel benne maradhatsz a beszélgetésben.


A barátságok meg évek alatt szoktak igazán kialakulni, szóval itt sem késtél el. Próbálj nyitni, ha úgy érzed jobban magad, akkor egyszerre csak egy-egy emberrel beszélni, de így könnyebben kialakulhat valami és lehet nem leszel annyira feszült.

2015. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdésnél fontos a korod és nemed.
2015. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem értem miért de 15 vagyok és lány :D
2015. febr. 9. 17:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert merőben más a férfi barátság, és a női. Márpedig itt most először is barátságokat kell kötni. Egy kiforrott közösséggel szemben egyedül az egyéniségeddel elveszett ember vagy. Ezért először egy szimpatikusabb csajjal kezdj barátkozni.
2015. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 opened paradise ***** válasza:
Szerintem is először egy embert célozz meg.
2015. febr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én már 5 éve élek külföldön (Franciaországban ). Nem volt könnyű beilleszkedni, mondjuk én egyáltalán nem beszéltem franciául amikor idejöttünk, és az igaz , hogy beszélni sokkal nehezebb mint megérteni amit mondanak. Most már jól tudok franciául és értek mindent, meg el tudok mindent mondani, de azért nem olyan mint Magyarországon, mert akkor is a magyar az anyanyelvem. Viszont már vannak itt is barátnőim, lehet azt mondani hogy sikerült beilleszkednem. Egy fél év az nagyon kevés, biztos be fogsz majd tudni illeszkedni. Vannak olyanok akiknek nem sikerül , de Te nem olyan vagy,mert az olyan embereknek máshol sincs sok barátjuk, és nem mondanak egy pár mondatot sem.

A language barrier: én még mindig jobban érzem magamat ha magyarul kell beszélni és nem franciául, de az sem okoz egyáltalán problémát, ha franciákkal beszélek, valamikor franciául is gondolkozom... :)

Szóval, az normális hogy ennyi idő alatt nem lettek még ott olyan nagy barátaid, majd lesznek...:)

2015. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat most kicsit jobbnak látom a helyzetemet már! mindenkinek ment a zöld kéz
2015. febr. 12. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!