Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hova menjek továbbtanulni? :S

Hova menjek továbbtanulni? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!Lehet hogy rossz helyre írtam ki a kérdést,de mind1....A lényeg az lenne hogy most 12 éves vagyok,6-os és jövőre 7.es leszek.Már szeretnék készülni a továbbtanulásra.

Az osztály főnökünkkel már gyakoroljuk a felvételi lapokat is.A jegyeim viszonylag jók,de matekból hát.....2-es vagyok...:S

Azt év végére fel akarom pumpálni legalább 3-masra.most térjünk vissza a továbbtanulásra.Állatgondozó szeretnék lenni.Ez az életcélom.Az álommunkám.A szüleim ezalatt csak a szharpucolást látják,de én nem.nyilván ebbe a munkába az is beletartozik...:S

De engem nem zavarna!heves megyében lakok.Szerintetek állatgondozónak akarok menni,akkor hova kéne mennem?Milyen átlagomnak kellene lennie?Kérlek segítenétek sulikat találni?:S Köszi mindenki segítségét.és kijelentem előre!A google most nem a barátom!xd


2015. febr. 18. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Valami mezőgazdasági iskolába menj.

Amúgy nem tudom minek streszeltetnek még a felvételivel. Mi csak hetedik második felében kezdünk el rá gyakorolni.

2015. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom,csak jó lenne tudnom hogy hogyan.mert akkor úgy tanulnék(mégjobban).
2015. febr. 18. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
legyél ügyvéd,nem kell hozzá matek annyira :)
2015. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már mondták hogy legyek az..:D

Végül is már arra is gondoltam.Maga a téma vonz.Csak egy dolog taszít el tőle..:D Az hogyha elveszítek egy ügyet akkor be is perelhetnek ami nem lenne túl jó.:S

Ahhoz milyen jegyeknek kellenek?xd

2015. febr. 18. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Történelem,nyelvtant,irodalmat nézik ha jól tudom,négyes átlagot csak eléred ,nem nehéz tantárgyak
2015. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pont ezekből vagyok 5-ös.:D

És a többi?Matek?Ilyenek?Azokat mennyire nézik?

Ha ügyvédnek mennék ahhoz milyen sulik vannak?

2015. febr. 18. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva fogalmam sincs, milyen tantárgyak kellenek az állatgondozóhoz, de azt viszont gondolom, hogy a matek nem igazán számít.

Először is az iskolák... Ha ügyvéd akarsz lenni, valami gimnáziumba menj. Ez remélhetőleg jó alapokat ad az egyetemhez/fősulihoz (majd ha gimiből mész tovább, ráér akkor nézegetni az egyetemeket, ezt most feleslegesen nem írnám le).:)

Ha 6.-os vagy, akkor még "nyugodtan" lehetsz 2-es matekból, 7.-ben viszont rá kell feküdni (tudom, hogy csak a második félév számít, de ha az első félévben ha 2-es leszel mondjuk, abból maximum 3-ast tudsz összehozni, ami meg nem olyan jó), a matekfelvételihez mondjuk meg egy különtanárt keressetek.

Joghoz történelem és magyar kell, a matek megint nem játszik. Az ELTE-ÁJK államilag támogatott (ahol nem kell fizetni tandíjat) jogászképzésére 464 pont volt a meghúzott határ a maximum 500-ból, szerintem annyit elég nehéz összeszedni. Önköltségesre (félévente 300 ezer forint) meg 370, azért ezért is tenni kell. Ha azt elvégzed, még 2-3 évig még bojtárkodni kell, ott meg gyakorlatilag neked kell azért fizetni, hogy abban az adott ügyvédi irodában dolgozhass.

2015. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó mondatot szépen leírtam, az egyik még szócskát észre se vedd!
2015. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2015. febr. 21. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!