Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen szabály ellen vét a tanár?

Milyen szabály ellen vét a tanár?

Figyelt kérdés

A gyerek szempontjából nagy visszaesést jelent ha a tanár,- a szülő kifejezett kérése ellenére - olyan tanulókat ültet egymás mellé akik egyértelműen nem kedvelik egymást.

Romlik a tanulmányi eredmény és a tanár tudatosan konfliktus helyzetet idéz elő.A gyerekem nagyon gyakran stresszes állapotban jött haza az iskolából.

Tehát indoktalanul stresszeli a gyereket.



2014. febr. 11. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Fogalmam sincs. De általános iskolában ez rontotta le egyik tárgyból a jegyemet 5-ösről 3-asra, mert annak a tanárnak az óráján mindig el kellett ülnöm egy olyan gyerek mellé, aki órán folyamatosan piszkált (amiért én voltam lecseszve), és aki a bukás határán volt.

Nem tudom milyen szabály ellen vét, de annyit tehetsz, hogy bemész, felemeled a hangod, és még egyszer közlöd a tanárral, hogy ne ültesse a gyerekedet olyan tanuló mellé akivel utálják egymást.

2014. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megtörtént, a szomszéd utcába is hallották
2014. febr. 11. 23:26
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

"Milyen szabály ellen vét a tanár?"


A tanár semmilyen szabály ellen nem vét. Ha engedelmeskedik a szülői kérésnek azzal az adott osztályban a két fél közötti agressziót mélyíti, nem a megoldást, az elfogadást segíti, hanem csak a problémát növeli.

A szülői feladat, hogy kibékítsék a két gyermek felet. Szervezzenek közös időtöltést, vagy üljenek le beszélgetni velük, hiszen a "nem kedvelést" felkel oldani.

Meg kell fogalmazni a "nem kedvelés" okait.


A tanár egy sok évet tanult szakember, és a legjobb tudása szerint cselekszik, biztosra veszem, hogy nem ártó szándékkal ülteti egymás mellé a két felet, csak is kizárólag a két ellentétet szeretné oldani.

2014. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
A jegyekből kimutatható a gyerek teljesítményének a romlása és folyton stresszes. Ha ez nem elég a tanárnak, akkor én mennék tovább az igazgatóhoz. És lehetőleg előtte meg is kérdezném a tanártól, hogy miért kényszeríti ilyen helyzetbe a gyerekedet, többszöri kérésed ellenére.
2014. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
És ha átíratod másik osztályba esetleg? Van ott másik osztályban valami szülő, akit ismersz? Vagy a gyerkőc ismeri, és akkor megkérdeznétek a másik gyereket meg szülőt, hogy mi a véleménye arról az osztályról, és akkor érdemes lenne talán oda átmenni, vagy nemtom.
2014. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak:

Ez lehet hogy képzett de senki nem tud vele kommunikálni - tavaly egy másik osztályban egy pszichologikus szülő próbálta meg( feladta )- e-mailjeimre nem válaszol ....stb.

A kérdéses gyerek háromszor bukott, többször hajtetűt hozott a suliban a minimum kultúra

is hiányzik. Csak hogy szemléltessem : csodálkozva kérdezte a gyerekemet hogy-hogy nem nézed az éjjel nappal Budapestet, a dialektust meg sem próbálom leírni.


A tanárról meg annyit : az ellenőrzőbe beírtam, hogy tilos az osztálypénz szedése a törvény szerint, két hét múlva jött a válasz : kérem az osztálypénzt befizetni (?)

Szülői értekezlet: mondtam neki, hogy ha az én havi pénzem elérné az ő fizetésének a felét akkor beszélhetünk róla. Azt mondta ne kotorásszak más zsebébe, pedig nem én kértem tőle pénz hanem ő éntőlem.

De minden gond nélkül programot készít a gyerekeknek ( Budapesti színház látogatás 8000 Ft)

Én tizennyolc évig tanultam ( tehát láttam már iskolát belűről)

Most közel vagyok a hatvanadik évemhez van élettapasztalatom.

A pszichológia egy speciális területét három évig tanulmányoztam ÚGYHOGY EL TUDOM DÖNTENI , HOGY EZ A TANÁR EGY HÜLYE.


Az agyba főbe képzett tanár fő tulajdonsága a gőg, aki úgy gondolja, hogy a világ azért működik mert elvárja.

2014. febr. 13. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Naaaaaaaa.. Azért az osztálypénzes rész sztem kicsit túlzás.. Az a gyerekek és a szülök érdekeit szolgálja.. Mert úgye sokkal könyebb havi pl. 2000Ft-ot befizetni, mint oszt.kirándulás előtt egyszerre 20.000-et..


Anno mi is viszonylag sokat jártunk színházba (évi 2-3 alkalom :D) de senkinek nem volt vele baj, mindenkinek tetszett és akkor inkább már ezt nézze a gyerek mint az Éjjel nappal Bp-t, nem?

2014. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!