Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért utálnak az osztálytársai...

Miért utálnak az osztálytársaim azért, mert gazdag vagyok?

Figyelt kérdés

Az egész novella...középiskolába kerülésem első napján kezdődik.Az egyik osztályfőnöki órán kis bemutatót kellett írni magunkról.Hobbi (mondjuk kavics gyűjtőgetés), háziállatok, sport (komolyabban), jövőbeli terveink.Meg még ilyen alap dolgok.Nem hiszem hogy bármilyen provokálással is kivívtam volna az osztály utálatát.Csak azt írtam amire rákérdeztek.Kifejtem bővebben, ezeket írtam: hobbi-állatos medálok, ékszerek gyűjtése, háziállatok-két Gidrán ló, egy Akita Inu, és egy Maine Coon, sport-görkorcsolya, versenyszerű lovaglás.Nem hinném hogy ezek közül bármelyik is luxus dolognak számítana, bár láttam hogy az osztályban már néhányan a medálos résznél húzták a szájukat.Reménykedtem a jóban, avagy abban, hogy: ezek miatt nem leszek sem utálat, sem nevetség, sem pedig a "sarki lányok" jelképe.Nos, furcsa módon nem is ezek miatt hanem az öltözködésem miatt lettem az.Burberry, Metal Mulisha ruhákat, illetve cipőket hordok.Meg néha még egy kis japános gyaru öv+cseresznyés parfüm.Ettől kezdve szidtak, csúfoltak engem hol ez miatt, hol az miatt.Már szóba került minden amit el lehet képzelni.Anyagi helyzet, beszédstílus (imádok régiesen beszélni, a yolo meg swag, meg ehhez hasonló szavak nem jönnek be), írásmód, háziállatok, sportjaim, beépített medence, nyaralók, utazások, úgy kb minden ami szem, szájnak ingere.Természetesen ez nem egyik napról a másikra történt, hanem szép fokozatosan.De mégis...Tudok ellenük valamit tenni, vagy inkább hagyjam?Köszi a válaszokat előre is, helyesírás kommandósok pedig legyenek szívesek kímélni. 😔

15/L


2015. márc. 5. 08:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 A kérdező kommentje:
Alap dolognak tartom a csizmákat amik nem jönnek szét 2 év alatt.Alap dolog a kiállítási, fantasztikus vérvonalú macsek, kutyus, és nekik a kiváló minőségű táp+tiszta ivóvíz.A lovacskáimat se zárhatom be nyilván 5 négyzetméterre ami tiszta gaz, és nem találnak rajta friss, zöld füvet.Meg aztán neki is kell gyümi meg zöldség meg vitaminok meg minden egyéb...😶
2015. márc. 5. 08:34
 2/115 Trafó1 ***** válasza:
95%

Ami neked mindennapos az másoknak luxus, viselkedésedben és szerintem öltözködésben is érezteted , hogy tehetősebbek a szüleid mint mások.

Neked kell sajnos változnod, ha nagyon kilógsz a tömegből akár lefelé akár felfelé, az kirekesztést von maga után, öltözködj szerényebben , és ne hozd fel az anyagi körülményekből adódó pluszokat, sajnos ez egy ilyen társadalom.

2015. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
92%

de. ezek elég luxus dolgok manapság szerintem.

szimplán irigyek rád. hagyd rájuk. ha máshogy kezdenél öltözni akkor mostmár az lenne a bajuk

2015. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
88%

úgy gondolom troll nem ír ilyen hosszú kérdést, tehát valós a probléma ... javaslatom: kérdd meg apucit-anyucit írassanak át egy luxus magániskolába, és ott veled azonos szintű családok meg nem értett gyerekivel hasonlíthatod össze mindennapos - bárki számára elérhető - hobbijaidat


a pénzzel együtt jár a szerénység is jobb esetben - bár ahhoz fel kell nőni -, és nem azokra az osztálytársakra kell haragudni akiknek nem futja ilyen mulatságokra, mert a családjuknak a napi megélhetés is probléma

2015. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 anonim ***** válasza:
76%
kérdd=kérd
2015. márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 anonim ***** válasza:
98%

1. Nem te vagy gazdag, hanem a szüleid.


2. Ezek (pl. 2 ló) igenis luxusdolgok.


3. Nem kell szégyellni, hogy a szüleidnek van pénze (hacsak nem lopták vagy valami), de saját érdekedben meg kell tanulnod úgy viselkedni, hogy ez ne irritáljon másokat (vagy B-terv: le kell szarni mindenki mást, de akkor ne csodálkozz, hogy úgy bánnak veled ahogy).

2015. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
39%
Mit urizálsz itt, mikor embermillióknak még parizerre sem telik, meg gyerek éheznek ebben az országban, te....a?!
2015. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 anonim ***** válasza:
97%

Sürgősen rendet kell rakni a fejedben. Ezt a "kiállítási, fantasztikus vérvonalú macsek" szöveg után egészen biztosra mondom. A te családod más színvonalon él, mint az átlag, és ha ezt még ki is hangsúlyozod, hogy ezek alapdolgok, abból az jön le, hogy akinek nincs két lova meg fantasztikus vérvonalú macsekja, az bizony kevesebb nálad. Ez könnyen visszatetsző lehet, és kirekesztenek maguk közül.


Azt viszont értékelem, hogy a swag, yolo dumnáknak nem ülsz fel, de ettől még lehet hozzájuk közeledni értelmesen, nem fellengzősen.

2015. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 anonim ***** válasza:
67%
Minek jársz iskolába? Papír kell? Azt pénzért lehet kapni!
2015. márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 anonim ***** válasza:
56%

Megértem a helyzetedet. Mert mikor továbbtanultam, már azért kiszúrtak mert én nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb voltam a kissé magyobb anyagi jólét miatt. Pedig mindössze egy virágzó háztáji gazdaság biztosította azt a szerintük kiemelkedő luxust. Aztán mikor fősulira kerültem ott már nem volt ilyen probléma, mert szinte mindenki egy szinten volt velem meg aztán idejük sem lett volna azt nézni hogy kinek mije van.

Az előző iskolámban viszont meg szoktam mondani hogy az ami szerintük luxus, bárki elérheti: Csak hasznos és komoly dolgokkal foglalkozva, nem kell dohányozni vagy tetkózni vagy céltalanul kutyát vonszolni és piszkíttatni a köztereken, hanem a pénzt költsék olyanra ami pénzt hoz. Vagy minden évben tegyék félre azt a több tízezret amit Szilveszterkor elpetárdáznak. Ekkor elhallgattak mert belátták hogy szegényen több haszontalanságra költenek mint a jobb módúak.

2015. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!