Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért utálnak az osztálytársai...

Miért utálnak az osztálytársaim azért, mert gazdag vagyok?

Figyelt kérdés

Az egész novella...középiskolába kerülésem első napján kezdődik.Az egyik osztályfőnöki órán kis bemutatót kellett írni magunkról.Hobbi (mondjuk kavics gyűjtőgetés), háziállatok, sport (komolyabban), jövőbeli terveink.Meg még ilyen alap dolgok.Nem hiszem hogy bármilyen provokálással is kivívtam volna az osztály utálatát.Csak azt írtam amire rákérdeztek.Kifejtem bővebben, ezeket írtam: hobbi-állatos medálok, ékszerek gyűjtése, háziállatok-két Gidrán ló, egy Akita Inu, és egy Maine Coon, sport-görkorcsolya, versenyszerű lovaglás.Nem hinném hogy ezek közül bármelyik is luxus dolognak számítana, bár láttam hogy az osztályban már néhányan a medálos résznél húzták a szájukat.Reménykedtem a jóban, avagy abban, hogy: ezek miatt nem leszek sem utálat, sem nevetség, sem pedig a "sarki lányok" jelképe.Nos, furcsa módon nem is ezek miatt hanem az öltözködésem miatt lettem az.Burberry, Metal Mulisha ruhákat, illetve cipőket hordok.Meg néha még egy kis japános gyaru öv+cseresznyés parfüm.Ettől kezdve szidtak, csúfoltak engem hol ez miatt, hol az miatt.Már szóba került minden amit el lehet képzelni.Anyagi helyzet, beszédstílus (imádok régiesen beszélni, a yolo meg swag, meg ehhez hasonló szavak nem jönnek be), írásmód, háziállatok, sportjaim, beépített medence, nyaralók, utazások, úgy kb minden ami szem, szájnak ingere.Természetesen ez nem egyik napról a másikra történt, hanem szép fokozatosan.De mégis...Tudok ellenük valamit tenni, vagy inkább hagyjam?Köszi a válaszokat előre is, helyesírás kommandósok pedig legyenek szívesek kímélni. 😔

15/L


2015. márc. 5. 08:19
 61/115 A kérdező kommentje:
Az az alap dolog hogy nem száraz gazzal etetem őket.Meg az is alap hogy nem férges vizzel töltöm meg az itatójukat.:)
2015. márc. 5. 15:39
 62/115 anonim ***** válasza:
95%
Megint az "épp ezaz" c. felismerés. Sajnos a való életben az ötösökért semmit sem kapsz. (Én anno modellautót kaptam 6000 forintért, nem pedig lovat százezrekért, pofám nem lett volna kérni amúgy.:))
2015. márc. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 A kérdező kommentje:
Azért kaptam a lovakat, mert akkor már régóta lovagoltam és a versenyzéshez nem használhattam mindig a lovarda lovait...:)
2015. márc. 5. 15:41
 64/115 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

"Nyilván több évbe telik az mire valaki kitapasztal egy szakmát, de a szakácsság nem ilyen.Éttermünkben lévő séf mondogatja nekem, mióta vendéglátózók: "A jó szakács holtáig tanul!"


Remek olvasottságoddal és kitűnő szókészleteddel, amit az Egri csillagokból szereztél nem érzed az ellentmondást a saját állításod és az általad hozott példa között?

2015. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy az több időbe telik!:)
2015. márc. 5. 15:45
 66/115 anonim ***** válasza:
94%

Az persze, hogy alap, hogy mivel eteted a lovad, hogy nem szarral, de ennek semmi köze a kérdéshez, sem pedig a problémához. Alapos a gyanúm, hogy nincsen neked semmi problémád (és ha van is, akkor lekakilod), csak dicsekedni jöttél ide, hogy te gazdag vagy és különleges.


"Azért kaptam a lovakat, mert akkor már régóta lovagoltam és a versenyzéshez nem használhattam mindig a lovarda lovait...:)" ÉRTSD MÁR MEG, HOGY EZEK KÖZEL SEM TERMÉSZETES DOLGOK, attól, hogy lovagolsz, az nem azt jelenti, hogy alap, hogy otthon lovat tartasz. Az sem alap, hogy mindenkinek pénze van, meg fajtiszta macskája.


Komolyan gondolkodjál egy kicsit, mert szánalmas ez az egész, amiket írogatsz.


Gazdag szülők gyerekei könyörgöm, csak 1 napot éljetek a való életben.


"Rászorulók" nektek erőt, kitartást.

2015. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 A kérdező kommentje:
Nem tartom alap dolognak a lovakat, egyszerűen ebbe születtem bele!:)
2015. márc. 5. 15:52
 68/115 anonim ***** válasza:
87%
Na jó. Most komolyan. "Nem hinném hogy ezek közül bármelyik is luxus dolognak számítana" hányszor másoljam be még a saját szövegeidet? Ez a baj, hogy nem értékeled. Beleszülettél, ezt jól mondod. Csak magadnak mondasz ellent folyamatosan. Egyszer alap dolog, meg nem luxus, de amúgy nem tartod alap dolognak. Akkor most mi is van? :D
2015. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:
82%

az emberek mindig támadják amit nem értenek, és azokat is akik mások mint a szürke átlag. taposol vagy taposnak. sajna az így megy az iskolában és az életben is. te más vagy mint az osztályod 99%a ezért valahol irigyek rád, és támadnak. gazdagabb vagy, máshogy beszélsz, más érdekel. az ő szemükben az olyan amit soha nem érthetnek meg ezért idegen, ijesztő és támadják. erre nincs megoldás, keresni kell olyan barátokat akiket ez nem zavar, akik megértenek. azokat pedig akik bántanak le kell szarni, ignorálni, nem visszavágni csak mosolyogni a primitívségükön :) mást nem tudsz tenni. ha az ő IQ szintjük egyenlő a korukkal neked nem kell az ő szintjükre lealacsonyodnod :)

remélem segítettem, ha van kedved beszélgetni írhatsz bátran, nekem is hasonló sorsom volt még általánosban.

2015. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 A kérdező kommentje:
Keresd meg az aranyutat a luxus és az alapdolgok között!:)
2015. márc. 5. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!