Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kedvenc, és legjobban nem...

Kedvenc, és legjobban nem kedvelt tanárotokra, tantárgyatokra lennék kíváncsi rövid indoklással. Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó és egy rossz tanár szerintetek? Nem csak mostani diákok válaszát várom, "öregdiákok" is írhatnak.

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Utáltam az összes tanárt amikor ötödik osztályba jártam. Mindegyik tanár nem adott reális jegyeket. Aki jobban tetszett nekik az volt mindig a legjobb. Azután nem szerettem középiskolás koromban a történelmet. Unalmas volt. Nem kedveltem a genetika tantárgyból a tanárnőt. Olyan antpatikus volt.
2015. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Na ez a politika tanárt! Hű az asztán Csúcs volt . Írom a tábláról a tananyagot ő meg újságot nézz és az újságban lévő politikai cikkekről prédikált nekem meg Fogalmam sem volt hogy egyáltalán mit írok. Mintha kínai nyelven írnák
2015. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Mai világba már egy normális tanárt alig találni,ha megvan a kedvenc,akkor neki mindent lehet, én aki bejártam a suliba ,mindig egy kettest kaptam,mig aki egy évbe betette a lábát egyszer kapott egy négyest! Kérdem én hol az igazság?sehol (esti iskoláról beszéltem)
2015. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1# : Sajnos vannak olyan tanárok, akik az alapján osztályoznak, ki mennyire szimpatikus nekik. :/ A történelmet én sem szeretem.

2# : Kevés a jó tanár. Esti iskoláról meg sok dolgot hallani, bár én nem tudok véleményt mondani, de.. vannak dolgok.. Mondjuk nem csak estin. Tényleg idegesítő a kivételezés.

2015. márc. 8. 19:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Két "kedvencem" van. Az egyik a biosz-kémiatanárom, és azért, mert nagyon jól tanít, és hála az égnek, emberileg sem egy nulla. A másik pedig a matektanárom, aki igazából nem tudja olyan jól átadni a tudását, mint a fentebb említett tanárom, de nem mondom rá, hogy rossz tanár.

Akit egyáltalán nem szívlelek, az az osztályfőnököm, azért, mert minden dolgunkba beleköt. Ő is jól tanít, de osztályfőnökként teljesen más.

A kedvenc tantárgyam a kémia. Nem tudom, miért. Csak úgy. :-D

Na ez jó kérdés. Milyen egy jó tanár? Mindenkinek (vagy a többségnek) vannak "kiskedvencei", na ezt egy jó tanár nem mutatja ki, nem kivételez a kedvenceivel. No meg esetben nem azért a kedvence az adott diák, mert ezerrel nyal... Hanem esetleg azért, mert nem pofázik bele a mondandójába órán, tisztelettudó, stb.

Jól átadja a tudását, ha valaki nem érti, türelmesen elmagyarázza esetleg újra, vagy akár százszor is, viszont vannak elvárásai a diákjai felé is. A rossz meg ennek a szöges ellentéte (persze nem mindenben), erről nem igazán tudok sokat írni, ilyennel még nem nagyon találkoztam (középiskolában majd biztos fogok).

Nehéz jó tanárt kifogni, és nehéz jónak lenni, különösen most...

2015. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Kedvenc:

Általános iskola matek

Inspirált, segített, támogatott, ma is nagyon kedvelem, pedig 15 éve elballagtam.


Másik kedvenc:

Ofő gimiben.. Csak űgy, nagyon kedvelem, jófej, fiatalos, pörgős, lojális, segítőkész. Mai napig tartjuk a kapcsolatot


Utáltam:

Több volt:

Tesitanár gimiben: egy volt politológus.mást ne is mondjak. Utóbb visszaemlékezve ne rossz erzéssel gonolok rá, akkor utáltam

Matek egyetem... Mjdnem megutáltatta velem akedvenc tárgyamat. Semmi pedagógus véna nem volt benne es meg köcsög is volt.. 3 vizsga adott 1 jegyet, mindegyiknek megvolt a minimum elvárása, es a beugró kérdése. Tehát ha a beugró helyes volt, akkor javították ki a vizsgát csak, nekem fel azaz fél pont hiányzott( állítólag) a 3 vizsgámból, hogy 4-es legyen az összesítettem, és mosolyogva közölte, hogy kereste azt a fél pontot, de nem találta.. Mind a 32 foga kinn volt. Nem is az zavart,mhogy nem kaptam meg, hanem a mód ahogy közölte, A félévet csúsztam emiatt, és még 20e ftomba is fájt.. De ez mr a saját bajom, miért nem tanultam meg jobban( végül lazan 4es lett)


Egy szaktanárom egyetemen...kikezdett velem, meg kell vele találkoznom, mert nála allamvizsgázom.. Már húzom 4 éve miatta



Tárgyak:

Tanártől függetlenül


Matek, biológia, fizika, mikrobiológia, analitika, néhány szaktárgy az egyetemen

2015. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi. Egyébként jó a helyesírásom, a telefonon pötyögésem kevésbé ;)
2015. márc. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Na én kifelejtettem a jó tanárokat. A kémia tanárnőt bírtam amikor kisiskolás voltam meg a közép iskolában is. A matek tanárnőt kisiskolás koromban. Egyáltalán nem vagyok jó matekos de beleadta a lelkét hogy egy kettest kihuzzon belőlem. És emberileg is sokat számított. Kedves volt. Minden matek tanárt bírtam. Érdekes mi? :) magyar nyelvből is a tanar jó volt. Nem komplikált. A horvát tanar kedves volt. Küszködött hogy a nyelvtant megtanuljam. És az etika tanár volt a legkedveltebb tanárom. Az év elején lattam és a végén 😃
2015. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Örülök, hogy akadnak jó tanárok is.:)
2015. márc. 8. 19:53
 10/17 A kérdező kommentje:
Most látom a válaszod.:) Kémia tanárnőm nekem is a kedvencem marad, nem tudom mikor lesz még egy olyan jó tanárom, mint Ő. Bár jó matektanárom lenne nekem is... Mert az enyém nem jól magyaráz.
2015. márc. 8. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!