Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kedvenc, és legjobban nem...

Kedvenc, és legjobban nem kedvelt tanárotokra, tantárgyatokra lennék kíváncsi rövid indoklással. Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó és egy rossz tanár szerintetek? Nem csak mostani diákok válaszát várom, "öregdiákok" is írhatnak.

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 18:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hál' Istennek nekem sok jó tanárom volt idáig, és rengeteg inspirációt kaptam tőlük, és a mai napig szeretettel gondolok rájuk. Akiket kiemelnék általános iskolából: Alsós tanító nénim, aki nagyon szigorú volt, de erősen szilárd alapokat kaptam tőle, és még középiskolában is profitáltam belőlük (tényleg!). Aztán az általános iskolai matek, töri és biosz (és egyben ofőm) tanáraimat is különösen kedveltem. Középiskolából a biológia, kémia és a magyartanáromat szeretem.:)

És azért is szeretem őket, mert bennük mindig megvolt a lelkesedés, látszott rajtuk, hogy szerettek minket, diákokat, és az óráikat is átéléssel tartották, és nagyon segítőkészek voltak.:)

2015. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc tanár:

következetes, de tyúkanyó típus, és pontosan tudja, hogyan kell tanítani, milyen metódussal - angol nyelvet tanított, és 27 emberből összesen 3-nak nem lett meg a középfokú nyelvvizsgája a csoportból, és olyanok is voltak közöttük, akiknek elég csekély képességeik voltak nyelvtéren, szóval belőlük is ki tudta hozni a legjobbat.


Leutáltabb tanár:

egy őskövület, akire minden osztály panaszkodott, a suli meg a korára való tekintettel mismásolt, és nem rúgták ki. Már betegesen nemzeti értelmű, párttag tanár volt, órák előtt magyar népdalokat kellett neki énekelni. Elvárta, hogy 10perces szünet utolsó 2 percében már síri kussban üljünk a teremben, mert a diák dolga az, hogy csendben várja a tanárt... a szünetben... a hetesnek meg fel kell írnia annak a nevét a táblára, aki esetleg hangoskodik. Neveljünk besúgót a diákokból, oh yeah. Különben tiszta demens volt (volt olyan film, amit 3x is megnéztünk órán, mert elfelejtette, hogy már leadta), másik osztályban bealudt órán, helyesen írni nem tudott, a dolgozatokat meg konkrétan a hosszuk alapján osztályozta (ha nem volt meg 4 írt oldal az esszé, már nem lehetett ötös, de a belső 2 oldalt el sem olvasta - általában füzet közepéről kitépett ívre írtunk, azért van belső oldal -, így volt olyan évfolyamtársam, aki az első és az utolsó oldalra írt tényanyagot, belülre meg a Harry Potter és A gyűrűk ura összehasonlítását... és ötöst kapott... egy TÖRTÉNELEMdolgozatra.

Mindezek mellett engem bírt, mert tanultam, és olyan bizalmaskodó-cinkoskodó hangot ütött meg velem, hogy hányni tudtam volna tőle.

2015. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

12. vagyok


Legutáltabb tantárgyam viszont a fizika volt, mert nem értettem, és most sem értem.

(és azt a tanárt sem tartom kifejezetten jó tanárnak)

2015. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Kilencedikben a kedvenc tantárgyam volt a német, a tanár vicces volt, öröm volt beülni az órájára, mindent jól elmagyarázott. De most tizedikben egy új német tanárt kaptunk, látszik rajta, hogy nem kerek, csak úgy átrohanunk a feladatokon, nem nagyon magyaráz, és a jegyeink is romlottak ( kilencedikben mindenki ötös volt, most ha megkapjuk a hármast).
2015. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Legjobban nem kedvelt. :D

Ez nem csak tantárgyfüggő. A tantárgy az mindenkinek más érdekesebb, de ha a tanár érdekesebben, érthetőbben, izgalmasabban adja elő, vagy össze akarok vele jönni, akkor jobban odafigyelek. :D Én sok példát láttam arra is, hogy jófejeket is leköcsögöztek, akik nem tanultak, és leszarták.

De persze paraszt tanárok is vannak.

2015. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
26%

nállunk van egy nyevtan tancsi, a Juci bácsi, akit ugy útállok, mertt aztat monta hog rosz a hejesirásom... Mos nem búnko???


Sszerrintem az... :( :(

2015. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mivel így felsőben, az angol meg rajz tanárom kivételével, semelyik tanárom se lett kedvenc, ezért a rosszakat nem is sorolnám fel.

Nekem az alsós tanítónénim még most is a kedvencem, ő tényleg olyan volt mint egy második anyuka!! most, hogy már nem ő az osztályfőnökünk, majdnem minden szünetben lemegyünk hozzá, és az elsősökhöz.De komolyan, vele mindenről lehet beszélni!!még a többi tanárról is, bár azt a témát ő annyira nem szereti mint mi :D

Szerintem az a jó tanár aki foglalkozik a gyerekekkel, nem kivételezik, nem harapja le a gyerek fejét ha elront valamit, mert mi is emberből vagyunk.

A rossz tanár meg pont az előző ellentettje.....ezt az előző válaszolók már jobban ki tudták fejteni mint én :)

2015. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!